Tokeny NFT są dobre czy złe w branży hazardowej?

Tokeny NFT są dobre czy złe w branży hazardowej?
Usługi

NFT w grach wideo: czy to dobre czy złe rozwiązanie

Generalnie idea niewymienialnych tokenów, czyli non fungible token, powstała jako trochę zniekształcona forma kryptowaluty, która ma być międzynarodowym środkiem płatniczym, który ma dobry kurs. Można go wykorzystywać do przeprowadzania przeróżnych transakcji bankowych. A jaki wpływ te tokeny mają na gry wideo? Czy można nimi płacić na przykład, grając w gry hazardowe w vulkan-vegas.pl? Czy warto inwestować w niewymienialne tokeny, a także czy jest to bezpieczne i czy jest to alternatywa dla kryptowalut, takich jak Bitcoin i tym podobne? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czy należy inwestować w tokeny niepodlegające wymianie, czyli w NFT?

Jeśli słyszałeś o non-fungable tokenach [z ang. niewymienialne tokeny], czyli w skrócie NFT, to być może pomyślałeś o zainwestowaniu w nie. Ale co tak naprawdę oznacza inwestowanie w NFT i jakie są tego plusy i minusy? Dobrym pomysłem jest zrozumienie tej klasy aktywów, zanim zaczniesz w nią inwestować.

Po pierwsze, stwierdzenie inwestowanie w NFT jest mylące, ponieważ same NFT nie są dokładnie klasą aktywów. Niewymienne tokeny wykorzystują technologię blockchain do cyfrowego oznaczania własności, dzięki czemu NFT bardziej przypomina nazwę samochodu niż sam samochód.

Nie oznacza to, że inwestowanie w aktywa tokenizowane są złym pomysłem. Jeśli zidentyfikujesz zasób, który ci się spodoba i masz fundusze, to może powinieneś go kupić. Jeśli własność zasobu zostanie stokenizowana, prawdopodobnie będziesz mógł cieszyć się dodatkowymi korzyściami związanymi z NFT. Ale upewnij się, że rozumiesz również ryzyko związane z inwestowaniem NFT.

Poniżej prezentujemy zalety i wady inwestowania w tokeny NFT

Plusy:

• Każdy może inwestować w NFT;
• Własność NFT jest zabezpieczona przez blockchain;
• Możliwość spore korzyści z inwestycji.

Minusy:

• NFT nie są klasą aktywów;
• Generowanie NFT jest bardzo energochłonne.

Zalety inwestowania w NFT

Inwestorzy mają wiele powodów, by chcieć kupować aktywa, które są stokenizowane w NFT. Niektóre z zalet inwestowania w NFT obejmują:

• Każdy może inwestować w NFT: Inwestowanie w aktywa stokenizowane jest dostępne dla każdego. Własność aktywów, która jest stokenizowana w NFT, może być łatwiej i skuteczniej przenoszona między ludźmi w dowolnym miejscu na świecie.

• Własność NFT jest zabezpieczona technologią Blockchain, a jej wykorzystanie do cyfrowego oznaczania własności może zwiększyć bezpieczeństwo posiadania aktywów przez inwestora. Technologia Blockchain może również sprawić, że własność aktywów będzie bardziej przejrzysta.

• Możliwość dowiedzenia się więcej o technologii blockchain: inwestorzy mogą zdobyć większą wiedzę na temat blockchain, jednocześnie dywersyfikując swoje portfele, przeznaczając niewielką sumę na stokenizowane aktywa.

Wady inwestowania w NFT

Wielu inwestorów ma również uzasadnione powody, aby uważać na inwestowanie w aktywa stokenizowane. Niektóre wady inwestowania NFT obejmują:

• NFT nie są klasą aktywów: NFT są powszechnie i błędnie uważane za klasę aktywów, a nie za technologiczny sposób wskazywania własności. Ogólne dezinformacje i szum wokół NFT mogą spowodować zawyżenie i niestabilność wartości stokenizowanych aktywów.

• Generowanie NFT jest bardzo energochłonne: większość NFT jest obecnie obsługiwana przez blockchain Ethereum. Pojedyncza transakcja NFT wymaga tyle energii elektrycznej, co przeciętny dom przez około półtora dnia.

• Może być konieczne posiadanie kryptowaluty Ether, ponieważ większość sprzedaży NFT ma miejsce na platformie Ethereum, posiadanie natywnej waluty blockchain Ether jest często konieczne do zakupu NFT. Inwestorzy, którzy chcą kupić NFT za pieniądze fiducjarne, takie jak dolar amerykański, mogą mieć ograniczone możliwości.

Punkt krytyczny

Najważniejsze jest to, że NFT mają zalety i wady, ale złym pomysłem jest inwestowanie w jakiekolwiek aktywa tylko dlatego, że są tokenizowane. Podstawy inwestowania nadal obowiązują, niezależnie od tego, czy własność aktywów jest wskazywana przez blockchain. Najlepszym posunięciem jako inwestora jest zidentyfikowanie wysokiej jakości aktywów, które najbardziej chciałbyś posiadać, a następnie zrobienie wszystkiego, aby je nabyć.

Dlaczego ludzie inwestują w NFT?

Inwestorzy kupują NFT z wielu powodów. Niektórzy są żywo zainteresowani posiadaniem aktywów bazowych, podczas gdy inni mogą dostrzegać wartość aktywów, które są tokenizowane w NFT. Inni mogą inwestować w NFT, aby dowiedzieć się więcej o technologii blockchain albo do korzystania z nich w kasynach online.

Czy NFT to dobra inwestycja?

A zatem można sobie zadać czy NFT, to dobra inwestycja dla graczy na przykład w kasynach internetowych? Inwestowanie w zasób tylko dlatego, że jest tokenizowany w NFT, nie jest dobrym pomysłem. Same transakcje NFT nie są inwestycjami, więc upewnij się, że rozumiesz wartość aktywów bazowych, które kupujesz, zanim zakupisz NFT.

Jak zatem można zainwestować w NFT?

Możesz kupować aktywa, które zostały tokenizowane w NFT za pośrednictwem dowolnego rynku NFT i niektórych giełd kryptowalut. Wiele rynków NFT, takich jak na przykład OpenSea, jest hostowanych na platformie Ethereum i może wymagać posiadania Ether (ETH), czyli tej kryptowaluty w celu zakupu NFT. Warto jednak pamiętać, że jak każda inwestycja swoich środków pieniężnych, niesie ze sobą ryzyko ich utraty, dlatego warto dokładnie przeczytać warunki inwestowania, zanim się dokona pierwszego zakupu NFT.

Wpływ NFT na gry wideo w kasynach online

Obecnie już coraz częściej można spotkać kasyna online, w których niektóre transakcje bankowe są możliwe do realizacji za pomocą tokenów NFT. Oczywiście, nie jest ich zbyt wiele, ale kto wie, czy w przyszłości nie będzie to godna alternatywa dla dokonywania transakcji bankowych za pomocą innych kryptowalut lub innych metod płatności.

Więcej Usługi