Piłka nożna – jak oszczędzić na koszulkach klubowych i biletach?

Piłka nożna – jak oszczędzić na koszulkach klubowych i biletach?
Różne

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport zespołowy na świecie. Najlepsi piłkarze, tacy jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski cieszą się niemal boskim statusem. Z kolei najpotężniejsze kluby piłkarskie mają miliony oddanych fanów na całym świecie, a na ich meczach pojawiają się dziesiątki tysięcy fanów, niezależnie od tego przeciwko komu i w jakim zakątku globu grają.

Marzeniem wielu fanów piłki nożnej jest w końcu obejrzenie swoich ulubieńców na żywo, odwiedzenie stadionu ukochanego klubu, lub obecność na meczu rodzimej reprezentacji. Nie powinno więc dziwić, że gadżety piłkarskie sprzedają się jak świeże bułeczki, a ceny biletów sięgają zawrotnych kwot. W jaki sposób możemy aktywnie wspierać ukochany klub i nie zbankrutować? Poniżej zebrałem kilka wskazówek.

Bierz udział w promocjach i konkursach z biletami na mecze i gadżetami

Pierwszym sposobem na zdobycie upragnionych biletów i gadżetów jest branie udziału różnego rodzaju konkursach i promocjach z nagrodami. Można na nie natrafić w telewizji, radiu, czasopismach i oczywiście w Internecie. Nagrodami mogą być np. bilety na mecze reprezentacji na Euro, wyjazdy na mecze europejskich rozgrywek, takich jak np. Liga Mistrzów, lub gadżety z logo ulubionego klubu, np. FC Barcelony, Realu Madryt czy AC Milan.

Inną ciekawą opcją jest zbieranie punktów w ramach programu lojalnościowego i uzyskanie statusu VIP. Tego typu oferty dla aktywnych graczy znaleźć można u bukmacherów i w kasynach, takich jak np. spin.city. Często wyższy status w programie lojalnościowym pozwala nie tylko uzyskać wyższe wygrane, ale również uzyskać dodatkowe nagrody rzeczowe, takie jak właśnie koszulki czy bilety na najważniejsze wydarzenia sportowe.

Wstąp do fan klubu i zdobądź klubowe gadżety

Skoro już o klubach mowa, to spore szanse na rabaty związane z ulubioną drużyną piłkarską mają kibice, którzy są członkami ich fan klubów. Tego typu organizacje działają bardzo prężnie, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Nie jest tajemnicą, że ich członkowie mogą liczyć na spore korzyści przy zakupie klubowych gadżetów. Mają również liczne okazje do udziału w zorganizowanych wycieczkach na spotkania wyjazdowe.

Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to, że dołączyć do fan klubu można na ogół w bardzo prosty sposób. Często wystarczy np. wysłać e-mail ze swoimi danymi kontaktowymi. Niektóre kluby kibica mogą co prawda wymagań wpisowego, a nawet regularnych składek, jednak oferują w zamian naprawdę spore korzyści. Jeśli więc jesteś fanem któregoś ze znanych klubów piłkarskich, to dołączenie do społeczności kibicowskiej jest świetnym sposobem na uzyskanie wielu korzyści.

Szukaj okazji na gadżety i koszulki piłkarskie w Internecie

Punkt ten powinien pojawić się prawdopodobnie jeszcze wyżej na tej liście. Faktem jest, że przeczesywanie sieci w poszukiwaniu okazji i handel online to dziś nie tylko opcja na oszczędności, ale wręcz lifestylowy trend, który dla wielu stał się sposobem na utrzymanie, w myśli zasady „taniej kupię, drożej sprzedam”.

Na szczęście w mocno konkurencyjnym świecie e-commerce w dalszym ciągu nie brakuje miejsca dla kibiców. Mogą oni szukać okazji w wielu miejscach w sieci, takich jak np.:

- sklepy internetowe,

- serwisy aukcyjne,

- platformy ogłoszeniowe,

- media społecznościowe,

- fora internetowe.

Wszystko, co trzeba zrobić to odwiedzić jedno z wymienionych miejsce i wpisać nazwę przedmiotu, której poszukujemy. Ich ceny są z reguły znacznie niższe niż np. w sklepach stacjonarnych, a przysłowiowe perełki znaleźć można nawet wśród rzeczy używanych, na ogół jeszcze tańszych.

Ponadto korzystając z opcji takich jak social media i fora stajesz się częścią społeczności. Poznajesz ludzi, w którymi możesz wymieniać się wiedzą na temat piłki nożnej. Podobnie jak w przypadku fan klubów, wielu z nich może być zainteresowana wymianą lub sprzedażą kluczowych gadżetów. Istnieją również grupy, na których można natrafić na zorganizowane wycieczki na mecze wyjazdowe, wraz z zakwaterowaniem i np. przelotem.

Korzystaj z kodów promocyjnych

Temat sklepów internetowych na pewno wart jest dalszego rozwinięcia. Tego typu działalności, nie dość, że z reguły oferują ceny niższe niż w sklepach naziemnych, to jeszcze dają możliwość skorzystania z kodów rabatowych. Mowa nie tylko o sklepach z koszulkami klubowymi i gadżetami piłkarskimi, ale również np. o biurach podróży online, bileteriach, serwisach z zakwaterowaniem, czy liniach lotniczych.

Wszystkie usługi przez nich oferowane mogą okazać się niezbędne, jeśli wybieramy się na mecz ulubionego klubu do innego kraju, np. w ramach Ligi Mistrzów UEFA, lub na duży turniej międzynarodowy, taki jak Mistrzostwa Świata lub Euro. Kody promocyjne, które znaleźć można w Internecie, pozwalają uzyskać rabaty nie tylko na bilety i klubowe produkty, ale również i być może przede wszystkim na szereg usług wiążących się z wyjazdem na mecz ukochanej drużyny.

Wykup karnet na mecze ulubionego klubu

Na koniec, warto wspomnieć o jednym z najbardziej klasycznych sposobów na oszczędność dla kibica klubu. Mowa o wykupieniu karnetu. Co dość oczywiste, z przyczyn czysto logistycznych, jedyną opcją dla większości mieszkańców Polski jest wykup karnetu na mecze jednego z klubów Ekstraklasy lub np. I, II lub III ligi piłkarskiej.

Zakup karnetu pozwala oszczędzić naprawdę duże pieniądze, sięgające wartości kilkudziesięciu procent cen biletów kupowanych osobno. Jeśli więc mamy swój ulubiony lokalny klub piłki nożnej, to warto wesprzeć go, właśnie przez wykupienie karnetu. Ich posiadacze często mogą uzyskać dodatkowe korzyści, takie jak pierwokup biletów na mecze wyjazdowe czy spotkania pucharowe, zarówno na własnym, jak i na obcym terenie.

Rozwiązanie to może mieć jednak wady, a największą z nich jest to, że zainteresowanie karnetami w topowych klubach jest ogromne, więc należy się spieszyć, żeby móc wykupić swoje ulubione miejsce. Ponadto jednorazowy koszt wykupienia karnetu może być dość dużym wydatkiem - ceny karnetów na mecze topowych drużyn Ekstraklasy zaczynają się od ok. 600 - 700 zł.

Przeczytaj recenzje o sklepach piłkarskic

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości oficjalny merchandising swojej ulubionej drużyny piłkarskiej, wiesz, jak trudno jest ustalić, czy sklep internetowy oferuje oficjalne produkty, czy też są to podróbki. Z tego powodu opinie i doświadczenia online osób, które już dokonały zakupów w tych witrynach, mogą być przydatne, aby dowiedzieć się, czy sklep jest godny zaufania i sprzedaje oficjalne artykuły piłkarskie.

W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i unikniesz rozczarowań, kupując wyłącznie na sprawdzonych stronach o sprawdzonej oryginalności.

Czy można kupić koszulki, gadżety i bilety na mecze tanio?

Liczba powyższych wskazówek jasno świadczy o tym, że fani piłki nożnej w dzisiejszych czasach mają mnóstwo okazji ku temu, by oszczędzić na kibicowaniu. Ceny gadżetów, koszulek i biletów na mecze, nawet klubów z absolutnego topu, jak np. Manchester City, często bywają bardzo atrakcyjne. Wszystko, co trzeba zrobić, by na nich zyskać, to poszukać. Najlepszym miejscem do tego jest oczywiście Internet.

Niezależnie od tego, jak duży jest twój budżet, szanse na to, że uda ci się natrafić na okazję są bardzo duże. Często wystarczy odrobina szczęścia i kreatywności w konkursie, aktywność w fan klubie, kod rabatowy czy promocja w jednym ze sklepów internetowych. Wszystko zależy od twoich chęci i zaangażowania, jednak korzyści, jakie możesz osiągnąć powinny w pełni wynagrodzić twój wysiłek!

Więcej Różne