Jak wysłać paczkę za granicę, czyli o czym warto pamiętać?

Jak wysłać paczkę za granicę, czyli o czym warto pamiętać?
Usługi

Planujesz w najbliższym czasie wysłać paczkę za granicę? Co powinienem wiedzieć przed wysłaniem każdej paczki i przesyłki międzynarodowej? Wysyłając paczkę za granicę, zwróć uwagę na czas wysyłki, cenę, listę przedmiotów zabronionych oraz opakowanie i gwarancję paczki do wysyłki. Wybierz odpowiedniego dla siebie i swoich potrzeb kuriera. Wielu z nas ma przyjaciół, znajomych i krewnych za granicą. Nie zawsze mamy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach takich jak urodziny, przyjęcia czy wesela. Warto więc wysłać paczkę z prezentami lub produktami z Polski. Zdarzają się również sytuacje, w których musimy wysłać dokumenty za granicę. Usługi w internecie dostarczają rozwiązania dla takich właśnie potrzeb.

Sprawdź, co możesz wysłać pocztą polską za granicę

Przesyłki międzynarodowe i międzynarodowe usługi ekspresowe realizowane są w oparciu o standardowe procedury i obowiązujące przepisy prawa. Rozumieją, że mówią, co można wysłać w paczkach międzynarodowych, a co nie (np. będą to kosztowności, takie jak biżuteria, alkohol lub narkotyki). Dlatego przed wysłaniem paczki sprawdź listę przedmiotów wyłączonych z usługi ekspresowej. Tego typu informacji udziela na swojej stronie internetowej każdy przewoźnik/pośrednik świadczący usługi kurierskie i usługi pocztowe - najczęściej w zapisach o świadczonej usłudze.

Znajdź przewoźnika, sprawdź wysyłki zagraniczne poczty polskiej

Pierwszym krokiem do wysłania paczki za granicę jest znalezienie odpowiedniego kuriera. Jednak zanim to zrobisz, upewnij się, że przedmiot, który chcesz wysłać, nie znajduje się na liście wykluczonych przedmiotów. Informacje na ten temat są dostępne w regulaminach różnych usługodawców. Każda firma może mieć własne zasady dotyczące przewozu konkretnych przesyłek. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie ofert wielu przewoźników i wybranie najlepszego. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej profesjonalnego brokera usług kurierskich kurierovo.pl. Firma współpracuje z najbardziej znanymi kurierami, którzy dostarczają przesyłki na terenie całego kraju i za granicą. Dzięki tej platformie możesz wysłać paczkę do Holandii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i na cały świat, nawet w najbardziej odległe lub egzotyczne miejsca. Na stronie brokera możesz sprawdzić cenę wysyłki paczki do innego kraju oraz poznać szczegóły transportu.

Zapakuj paczkę prawidłowo wysyłając cokolwiek za granicę

Źle zapakowane i źle zabezpieczone opakowanie może uszkodzić zawartość. Ponadto kurier może odmówić przyjęcia źle zapakowanych przesyłek. Aby więc uniknąć ewentualnych problemów i nie tracić czasu na przepakowywanie czy przepakowywanie, warto robić to od początku. Przede wszystkim będziesz potrzebować odpowiedniego kartonu (pudełka kartonowego) - nowego, solidnego, tak abyś mógł wygodnie zapakować wysyłany przedmiot. Aby zapobiec przemieszczaniu się zawartości paczki do wnętrza pudełka i tym samym jej uszkodzeniu (zwłaszcza jeśli jest to przedmiot kruchy i kruchy), należy wypełnić szczeliny pomiędzy pudełkiem a dostarczanym artykułem folią bąbelkową, folią stretch, może być kulką papierową lub styropianową. Tutaj możesz również użyć mocnej i wytrzymałej taśmy pakowej, którą możesz owinąć (owinąć) wokół kartonu. Pamiętaj, że wysyłając przesyłkę międzynarodową, paczka musi mieć jednolity kształt (żadna część zawartości paczki nie powinna wystawać poza pudełko). Nietypowy rozmiar paczki i jej niestandardowy kształt może spowodować, że przesyłka zostanie zakwalifikowana jako niespełniająca standardów, a tym samym droższa w wysyłce.

Zamów Kuriera, żeby wysłać paczkę za granicę

Korzystając z usług profesjonalnego brokera kurierskiego, na tym etapie wygodnie i szybko wykonasz wszystkie niezbędne czynności online. Na koniec kurier uda się pod wskazany przez Ciebie adres i odbierze paczkę, która następnie zostanie wysłana za granicę. Najpierw jednak: Wybierz ścieżkę przesyłki, czyli kraj nadania i kraj odbioru. Określając wielkość i wagę paczki, a także rodzaj opakowania, wartość i zawartość, uzyskasz szczegółowe informacje, w tym ceny za usługi transportowe i czas dostawy. Następnym krokiem jest wybór konkretnego usługodawcy. Po wpisaniu w odpowiednich polach danych nadawcy i odbiorcy przesyłki możesz wybrać datę doręczenia przesyłki przez kuriera (pamiętaj, że kurier i kurier decydują o dacie lub ostatecznej godzinie odbioru przesyłki karnet narciarski, ustalany przez osobę na trasie). W zależności od liczby utworzonych zamówień (dokładna liczba oparta na treści wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia) możesz zapłacić za usługę kurierską. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych metod płatności, a następnie podać kwotę i numer zamówienia powiązany z płatnością.

Śledź swoją przesyłkę po wysyłce paczki za granicę

Możesz śledzić przesyłkę na każdym kroku. Tutaj potrzebujesz tylko numeru śledzenia, po prostu wprowadź go do systemu na stronie brokera, z którego usługi korzystasz. W rzeczywistości istnieją dwa główne czynniki, które wpływają na cenę przesyłki międzynarodowej, jeśli chodzi o koszt wysyłki takiej paczki. Jednym z nich jest odległość, jaką musi pokonać paczka. Im większa odległość między nadawcą a odbiorcą, tym wyższy koszt transportu przesyłki. Z tego powodu najdroższe są przesyłki transkontynentalne, gdzie transport wymaga samolotów lub statków. Koszt wysyłki paczek np. pomiędzy krajami UE będzie stosunkowo niski. Ponadto przesyłki takie nie będą podlegały standardowej odprawie celnej z jaką możesz się spotkać. Drugim problemem, który znacząco wpływa na ostateczną cenę paczki, jest kurier. Wyceniając usługę przewoźnicy często kierują się nieco innymi kryteriami, więc różnica w cenie może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Samo wysłanie przesyłek zagranicznych nie jest trudną rzeczą. Po prostu wybierz niezawodnego kuriera i ciesz się najlepszymi usługami.

Więcej Usługi