Najlepsze gry komputerowe dla miłośników przygód

Najlepsze gry komputerowe dla miłośników przygód
Usługi

Miłośnicy gier wideo mogą dziś korzystać z mnóstwa gier, które przynoszą wielkie emocje. Ciekawą kategorię wśród nich stanowią gry przygodowe. Są to produkcje zazwyczaj z wciągającą fabułą oraz świetnymi elementami rozgrywki. Dziś postanowiliśmy podzielić się tym, które naszym zdaniem będą najlepsze gry komputerowe dla miłośników przygód na pecety.

Horizon: Zero Dawn - Complete Edition

Wydana pierwotnie w 2017 roku na PlayStation 4 gra Horizon: Zero Dawn okazała się jedną z najpiękniejszych wizualnie przygód na tej konsoli. Nie dziwi zatem fakt, że w 2020 roku studio Guerrilla Games zdecydowało się wprowadzić ją również na pecety. Dzięki temu piękna tej produkcji możemy zaznać także przy pomocy myszki i klawiatury. Jest to przygodowa gra akcji, w której to znajdujemy się w odległej przyszłości. Ziemia została opanowana przez maszyny, które swoim wyglądem i zachowaniem przypominają niektóre gatunki zwierząt. Ludzie zaś żyją w zamkniętych osadach, w których prowadzą tryb życia przypominający dawne plemiona. Główną bohaterką gry jest Aloy, którą poznajemy jako małą dziewczynkę. Z nieznanego nam z początku powodu, wraz ze swoim opiekunem uznawana jest za wyrzutka, z którym pozostali nie mogą mieć kontaktu.

Dzięki Rostowi, Aloy wyrasta na młodą i zwinną wojowniczkę, którą wkrótce wyrusza w niebezpieczną misję. Zależeć będą od niej losy całego świata. Horizon: Zero Dawn to gra z niezwykle otwartym światem, gdzie zajmujemy się wykonywaniem głównych i pobocznych misji, walką z robotami, jak i zwiększeniem umiejętności swojej postaci. Gra ta powinna oczarować wszystkich światem, jak i niezwykłą grafiką. Complete Edition zawiera oficjalny dodatek The Frozen Wilds oraz dodatkowe stroje, elementy ekwipunku.

Book of Dead

Tym razem coś z zupełnie innej beczki. Book of Dead to bowiem gra z 2016 roku, którą można spotkać w wielu kasynach internetowych. Jest to produkcja znanego w tej branży studia Play'N Go. Jej bohaterem jest niejaki Rich Wilde, który ewidentnie inspirowany był postacią Indiany Jonesa. To również młody archeolog, a jednocześnie poszukiwacz przygód. W grze wyrusza on do Egiptu, gdzie jego celem jest odnalezienie Księgi Umarłych. To wyjątkowe dzieło z czasów Faraonów, które może zapewnić władzę i bogactwo. Nie brakuje tu wielu symboli związanych z dawną cywilizacją.

Gra może wielu osobom kojarzyć się z dawnymi maszynami wrzutowymi, gdyż oparta jest na tych samych schematach. Naszym głównym zadaniem jest ustawienie wysokości zakładu i zakręcenie bębnami. W grze można wygrywać całkiem spore kwoty. Bardzo ważne jest to, że wiele stron hazardowych oferuje nam darmowe spiny za rejestracje bez depozytu, które można wykorzystać właśnie w Book of Dead. To świetna szansa na dobrą zabawę, a jeśli będziemy grać na pieniądze, to być może na całkiem spore wygrane.

A Plague Tale - Innocence

Powracamy do typowych gier wideo, które stanowią szybko rozwijającą się branżę w tej dekadzie. A Plague Tale: Innocence to produkcja z 2019 roku, która przenosi nas do XIV-wiecznej Francji. Jest to czas, gdy kraj ten opanowany został przez czarną śmierć, czyli niezwykle groźną epidemię, która spustoszyła Europę. Bohaterami gry jest kilkunastoletnia Amicia oraz jej pięcioletni brat Hugo. Ich rodzice zostają zabici przez Inkwizycję, której najwyraźniej bardzo zależy na chłopcu. Dziewczyna zatem musi uciekać z bratem, a w czasie wędrówki będzie musiała mierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Oprócz członków Inkwizycji największe zagrożenie stanowić będą szczury. Rozgrywka koncentruje się na unikaniu pułapek, zwierząt, skradaniu się. Z pewnością jest to produkcja, która w świetny sposób oddaje brutalny i brudny obraz tamtego świata. Pod koniec 2022 roku pojawiła się kontynuacja tej gry - A Plague Tale: Requiem.

Subnautica

Subnautica z 2018 roku to przykład przygodowego i sandboksowego survivalu w świecie przyszłości. Nasz bohater jest członkiem jednej z kosmicznych misji, lecz jednak jego statek rozbija się na planecie 4546B. Cudem udaje mu się przetrwać, jednak jego kapsuła jest uszkodzona. Na domiar złego okazuje się, że planeta praktycznie w całości jest pokryta wodą. Musimy zatem jakoś przetrwać w takim miejscu. Początkowo mamy skromne wyposażenie, jednak z czasem możemy znajdować elementy naszego statku, jak i surowce z planety. Naszym zadaniem będzie odbudowa statku i ucieczka z planety. Gra ma wyjątkowy klimat z tego powodu, że większość jej akcja toczy się właśnie pod wodą. Czekać tu na nas będą liczne przygody, misje do wykonania, ale także i niebezpieczeństwa.

STAR WARS JEDI - Upadły Zakon

Tym razem coś dla miłośników Gwiezdnych Wojen. Upadły Zakon to gra osadzona między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją. Jej bohaterem jest Cal Kestis, który jako padawan szkolony był na rycerza Jedi. Niestety wszystko przeżywa słynny Order 66, gdy klony obróciły się przeciwko Jedi. Calowi cudem udaje się przetrwać, lecz musi ukrywać się przed Imperium. Gdy pewnego dnia jest bliski schwytania, na jego drodze stają pewni sprzymierzeńcy. Tak też rozpoczyna się jego nowa przygoda, w której to będzie musiał przypomnieć sobie nauki, jak i zmierzyć się z trudną przeszłością. Naszym zadaniem zaś będzie podróżowanie między planetami oraz poszukiwanie śladów po dawnym mistrzu, dzięki któremu być może odbudujemy zakon Jedi.

Beyond Two Souls

Beyond: Two Souls to niemniej emocjonująca przygodowa gra stworzona przez Quantic Dream. Wydana pierwotnie na konsolę PlayStation 3 w 2013 roku, a następnie na PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Gra to opowieść o życiu Jodie Holmes, dziewczyny połączonej z tajemniczą siłą duchową o imieniu Aiden. Śledząc jej życie od dzieciństwa po dorosłość, gracze podejmują decyzje, które wpływają na rozwój historii i losy bohaterki. Ponadto, unikalny system sterowania pozwala na interakcję z otoczeniem i postaciami oraz umożliwia eksplorację świata gry w niezwykle dynamiczny sposób. Beyond: Two Souls to podróż, w której gracz doświadcza zarówno dramatu, jak i mocnych emocji, co czyni tę grę niezwykle porywającą i angażującą.

Konkluzja

Oczywiście to tylko część z gier przygodowych, które możemy polecić miłośnikom pecetów. Na naszej liście możemy umieścić także takie tytuły jak:

  • Immortals Fenyx Rising,
  • całą serię Life Is Strange,
  • Biomutant,
  • całą serię Assassin's Creed.

Takich pozycji jest o wiele więcej, jednak naszym zdaniem te najciekawsze udało się nam wyszczególnić. Mamy nadzieję, że zdążyliśmy niektórych czytelników nakłonić do wypróbowania tych tytułów.

Więcej Usługi