Jak znaleźć dobrego freelancera dla swojej firmy

Jak znaleźć dobrego freelancera dla swojej firmy
Usługi

W sytuacji, gdy praca zdalna jest bardziej popularna niż kiedykolwiek, znalezienie zagranicznych freelancerów może być kluczem do sukcesu Twojej firmy. Pamiętaj, że firmy usługowe również korzystają z pracy takich osób. Dlaczego? Ponieważ freelancerzy są rozsiani po całym świecie, czasami korzystniej jest zlecać projekty obcokrajowcom. Ale jaki jest najlepszy sposób na znalezienie właściwego? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć międzynarodowych freelancerów dla swojej firmy.

Korzystanie z platform, czyli portal dla freelancerów

Firmy na całym świecie zaczynają elastycznie czerpać korzyści z pracy z telepracownikami i freelancerami. Warto je śledzić lub sprawdzać przeglądy firm usługowych. Znalezienie w krótkim czasie nowego pracownika z odpowiednimi umiejętnościami nie jest łatwym zadaniem dla firmy ze względu na duże niedopasowanie umiejętności. Wyszukiwanie i docelowo zatrudnianie freelancerów w ostatnim czasie stało się dużo łatwiejsze i wygodniejsze. Zwłaszcza jeżeli posiadasz własne rozeznanie tematu i wiesz doskonale gdzie szukać. Przedstawiane wszędzie i w ostatnim czasie popularne portale pracy dla freelancerów są popularnym rynkiem. Szczególnie dla osób, które chcą szybko się zatrudnić lub po prostu wynająć dobrych freelancerów. Często te miejsca oferują różnych pracowników, zaczynając do bardziej doświadczonych, którzy posiadają wysokie stawki godzinowe. Można jednak znaleźć wiele tańszych ofert, szczególnie od osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z pracą na własny rachunek. Podsumowując - każdy powinien znaleźć odpowiednią osobę do swojego zadania. Od programistów, przez grafików i specjalistów z różnych branż.. Te kilkadziesiąt portali będzie świetnym miejscem do rozpoczęcia kariery freelancera. Z odpowiednimi umiejętnościami i odpowiednim nastawieniem będziesz w stanie znaleźć wiele ciekawych projektów, zapewniając przy tym przyzwoity dochód. Platformy wymienione w tym artykule pomogą Ci znaleźć freelancerów z różnymi umiejętnościami, a jeśli sam jesteś wykwalifikowanym freelancerem, możesz zarejestrować się na tych platformach i zarobić dużo pieniędzy. Jeśli potrzebujesz niezależnego pisarza, wiedz, że platformy takie jak Fiverr, Worksome i Upwork należą do liderów w branży brokerskiej, jeśli chodzi o znalezienie tego typu przedsiębiorcy. Takie firmy pomogą Ci odkryć, współpracować i nagradzać Twoje największe talenty. Chociaż korzystanie z nich może wydawać się opłacalnym sposobem na outsourcing i zarządzanie zadaniami organizacji, mogą one nie być zbyt opłacalne. Dzieje się tak, ponieważ platformy te zazwyczaj pobierają opłaty za niezależne pisanie w wysokości do 15-20%. Te wysokie opłaty często nie pozostawiają freelancerom innego wyboru, jak tylko podnieść cenę Twojej firmy.

Powiedz wszystkim, że masz pracę dla freelancera - media społecznościowe

Kontrahentów można znaleźć nie tylko na niezależnych platformach, ale także w tworzonych przez nich społecznościach. Grupy te dają świetną okazję do nawiązania bezpośrednich połączeń sieciowych z freelancerami, którzy mogą być zainteresowani wykonywaniem zadań dla Twojej firmy. Od Reddita po Facebooka, istnieją społeczności freelancerów online, w których możesz przeglądać lub uczestniczyć w dyskusjach obejmujących takie tematy jak ceny, telepraca i korzystanie z tak zwanych dyskusji. Aby uzyskać szerszy wybór freelancerów, spróbuj dołączyć do tych społeczności i być aktywnym na jak największej liczbie forów.

Ogłasza swoją ofertę w sekcji zlecenia dla freelancerów

Aby dowiedzieć się więcej o osobach o interesujących Cię umiejętnościach, spróbuj opublikować reklamę w witrynie internetowej firmy. Takie strony są zazwyczaj bezpłatne, zweryfikowane pod względem jakości i częściej korzystają z nich freelancerzy, którzy aktywnie poszukują pracy. Platformy takie jak If You Could to skarbnica dla firm poszukujących niezależnych profesjonalistów, takich jak projektanci produktów. Z drugiej strony, jeśli szukasz autorów treści, zasubskrybowanie biuletynu Sian Meades to świetny sposób na zbliżenie się do właściwych kandydatów. Wiele małych i średnich firm korzysta z systemu zarządzania treścią WordPress (WP) do tworzenia swoich stron internetowych. Jeśli potrzebujesz programisty lub projektanta, który zna WordPressa, opublikowanie pracy na forum takim jak WP Hired może pomóc Ci znaleźć idealnego freelancera bez przechodzenia przez małą ofertę.

Poszukaj wolnego frelancera w innej firmie

Niezależnie od tego, czy jest to świetna animacja, czy dobrze napisany tekst reklamy, możesz dotrzeć do osób, które za nią stoją. Nawet jeśli twórcy nie szukają poleceń, mogą zasugerować odpowiednie kierunki wyszukiwania. W końcu utalentowani ludzie często znają innych utalentowanych profesjonalistów w swojej dziedzinie. Oczywiście może się zdarzyć, że twórca dobrego projektu, z którym się zmierzyłeś w pierwszej kolejności, po prostu zaakceptuje Twoją ofertę. Tak czy inaczej, miej oko na projekty, które Ci się podobają. Jeśli masz pod ręką te przykłady, łatwiej będzie ci napisać przewodnik dla nowo zatrudnionego niezależnego pisarza.

Jak wygląda rozliczenie i płatność ​​za pracę dla freelancera

Po znalezieniu niezależnego pisarza będziesz potrzebować wygodnego sposobu płatności. Istnieje wiele innowacyjnych banków i firm zajmujących się przelewami pieniędzy, takich jak PayPal i Natwest. Jednak wiele z tych usług jest drogich i opiera się na niezróżnicowanej ofercie zarówno dla klientów prywatnych, jak i korporacyjnych. Sporo jest firm, które oferują profesjonalne konta dedykowane wszystkim, od indywidualnych przedsiębiorców i startupów po międzynarodowe firmy. Za niskie opłaty możesz liczyć na jeden z najlepszych kursów wymiany na rynku. Rejestracja w takich serwisach zajmuje tylko kilka minut. Często po otwarciu nowego rachunku przez nowego użytkownika można liczyć na szereg promocji, bonusów i innych udogodnień, które przydadzą się na początku przygody z zatrudnianiem freelancerów.

Więcej Usługi