Konsultacje i porady prawne online - jak to wygląda?

Konsultacje i porady prawne online - jak to wygląda?
Usługi

W trudnym okresie kiedy brakuje chwili wolnego czasu na podstawowe elementy funkcjonowania każdego biznesu obserwujemy, że wiele zmian zaszło we wszystkich obszarach związanych z codziennym życiem człowieka. Jednak przedsiębiorcy, lub usługi online starają się utrzymać swój biznes i często potrzebują porady prawnej w zakresie tarcz antykryzysowych, dofinansowań, windykacji. Obecnie, gdy nie ma często możliwości osobistego spotkania z prawnikiem w stałej siedzibie, prowadzone będą konsultacje on-line i konsultacje prawne.

Co wyróżnia porady prawne online?

W zakresie pomocy prawnej on-line jej zakres nie różni się od tradycyjnych konsultacji bezpośrednich. Dzieje się tak, ponieważ zdalni prawnicy mają elektroniczny dostęp do wszystkich dokumentów, które klienci chcą im przekazać, dzięki czemu mogą omawiać wszystkie kwestie tak, jakby spotykali się w siedzibie kancelarii. Oczywiście w porównaniu do stałej pomocy prawnej, pomoc prawna online daje więcej możliwości, ponieważ konsultacje między użytkownikami można przeprowadzić w dowolnym momencie, bez czekania i marnowania czasu na dojazd do siedziby firmy. Korzystają z tego nawet najlepsze firmy usługowe. Taki element zdecydowanie podnosi wygodę i jakość wspólnej pracy z prawnikiem. Kancelarie najczęściej mają swoje siedziby w centrach polskich miast, co powoduje niejednokrotnie problemy ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Dodatkowo rozmowa z prawnikiem online jest dużo łatwiejsza - mniej się stresujemy co w konsekwencji pozwala nam się skupić w 100% na wszystkich najważniejszych aspektach naszej sprawy.

Zalety i możliwości bezpłatnych porad prawnych online

Jeśli chodzi o pomoc prawną online, warto wyróżnić kilka zalet​​, czyniąc z niej atrakcyjniejszą opcję niż tradycyjne doradztwo. Główne zalety to: prawnicy działają szybko, mogą omówić prawie wszystkie kwestie prawne, jak regularne konsultacje, a koszty konsultacji są zmniejszone ze względu na brak podróży. Zarówno prawnicy, jak i adwokaci są wygodni dla klientów. Warto również wspomnieć, że konsultacje online są dostępne jeszcze przed zmianami spowodowanymi problemami z przemieszczaniem się. Jednak obecna sytuacja przyspieszyła rozwój takich usług. Większość firm oferujących porady prawne zaopatrzyła swoje biznesy w odpowiednie oprogramowanie. Pomaga ono archiwizować wszelkie ważne dokumenty, umawiać spotkania i prowadzić regularny kalendarze. Jak również pozwala na tworzenie telekonferencji i swobodną rozmowę z klientem, który może znajdować się w dowolnym miejscu na ziemi.

Jak wygląda zdalna pomoc radcy prawnego online?

W większości przypadków pomoc prawna online wygląda bardzo podobnie do większości tych usług, takich jak konsultacje medyczne. Należy umówić się na wizytę przez dedykowany portal, wybrać dogodny termin i opłacić usługę. Użytkownik otrzyma wówczas powiadomienia o rejestracji dostępu i ewentualnych połączeniach w wybranym terminie. Ze względu na wygodę tego typu rozwiązania użytkownicy lubią szybkość i wygodę rejestracji bez wychodzenia z domu. Nie ma dużej różnicy między pomocą prawną online a pomocą prawną w sklepie, z wyjątkiem tego, że forma konsultacji jest inna. Prawnicy najczęściej kontaktują się z użytkownikami za pośrednictwem telefonów komórkowych lub wiadomości błyskawicznych. Mogą również często korzystać z poczty e-mail i uważają, że dokumenty potrzebne w sprawie mogą zostać przesłane na te e-maile. Od pewnego czasu w użycie również zostały zastosowane telekonferencje, które poniekąd dodają większy element człowieczeństwa i pozwalają na rozmowę twarzą w twarz. Pozwala to pokazać i odczytać więcej omocji niż w przypadku tradycyjnych pisemnych form kontaktu.

Porady prawne 24h darmowe - czy warto?

Zdecydowanie warto wybrać zdalną pomoc prawną, szczególnie w przypadku konsultacji tarcz antykryzysowych. Pomimo dużej ilości przestojów w działalności firmy, procesy sądowe i spory między firmami lub osobami fizycznymi nadal toczą się, więc pomoc prawna może być wymagana – nawet online. Osoby pozostające w domu często są świadome problemów, z jakimi borykają się od lat. To najlepsza okazja, aby w wolnym czasie skontaktować się z prawnikiem online i omówić trudne i potrzebne rozwiązania prawne. Warto pamiętać, że zdalna pomoc prawna jest całkowicie bezpieczna, a udzielający jej prawnik nie ma prawa ujawniać danych swoich klientów. Zdalna pomoc prawna online jest wynikiem szybko zmieniającego się świata. Usługi w niemal wszystkich branżach przechodzą na pracę zdalną, dlatego warto przyzwyczaić się do tego typu rozwiązań. Dodatkowo jak już niejednokrotnie zostało wspomniane, jest to bardzo wygodne i przyspiesza większość zadań około prawnych. To w konsekwencji przyspiesza całą procedurę załatwienia naszej sprawy, na którym również nam zależy.

Ceny porady prawnej online

Najtańsza jest zwykła porada prawna, np. wyjaśniająca jak i gdzie załatwić konkretną sprawę – wizyta trwa zwykle około pół godziny i kosztuje od 50 do 150 zł. Przygotowanie pisma – koszt umów, wniosków i innych dokumentów waha się od 70 do 600-700 zł. Powszechnie uważa się, że jest to spory wydatek, a co ważniejsze, bo zwykle jest to początek wydatku. Droższe mogą być sprawy związane z zakupem mieszkania lub spory z najemcami. Wycena kancelarii waha się od 200 zł do 1500 zł (zwykle za przygotowanie porady prawnej i niezbędnych pism). Pozycja „Opinia Prawna” ma większą różnicę w cenie. W tym przypadku prawnicy muszą poświęcić więcej czasu na przeglądanie prawa i orzecznictwa, a następnie łączenie ich w całość. Cena? - Od 100 zł do 2000 zł, ale trudno mówić o górnej granicy. Wszystko zależy od złożoności problemu.

Więcej Usługi