Zalety opaski do śledzenia kondycji
Sklepy internetowe

Urządzenia do noszenia na ciele, monitorujące między innymi kondycję i zdrowie, stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Około 70% dorosłych deklaruje, że aktywnie uprawia sport, a dziesiąta osoba robi to każdego dnia.

Z monitorem fitness na nadgarstku możesz być aktywny fizycznie każdego dnia — śledząc swoje zdrowie i poziom sprawności fizycznej! Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu możesz monitorować ilość spalonych kalorii, świadomie zrzucić kilogramy i obserwować swoje postępy po drodze!

Jakie firmy pomogą Ci w monitorowaniu zdrowia?

Bardzo wiele firm ma w swojej ofercie opaski fitness. Możesz znaleźć taką opaskę, która najbardziej Ci odpowiada pod względem funkcjonalnym i estetycznym. W tym celu najlepiej znaleźć sklep, który oferuje jak największy wybór produktów. W ten sposób nie musisz odwiedzać nieskończonej ilości sklepów. Bazując się na opiniach klientów chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na te trzy sklepy:


Fruugo

Chcieliśmy polecić sklep internetowy Fruugo, właśnie ze względu na ilość produktów jakie mają w sprzedaży. Czytając Fruugo opinie przekonasz się jak imponujący jest ich asortyment. Poza elektroniką znajdziecie tam wiele innych kategorii


Media Expert

Znany od dawna w całej Polsce. Nie wszyscy wiedzą, że działa też całkowicie w trybie online. Czytając Media Expert opinie tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wieloletnie doświadczenie na rynku idzie w parze z jakością usług i towarów.

Media Markt

Kolejny gigant sprzedaży elektroniki sprzętu RTV i AGD. Podobnie jak Firma wspomniana powyżej, istnieje na rynku polskim od wielu lat. Zaczęli swoją działalność w sklepach stacjonarnych by z czasem opanować również sprzedaż w sklepie internetowym. Ich obecność na terenie całej polski jest dużym plusem. Według klientów, którzy wypowiedzieli się w Media Markt opinie, dużym plusem jest możliwość zamówienia produktów online i odbioru ich w wolnej chwili w sklepie stacjonarnym.

Skoro już wiesz gdzie szukać odpowiedniego sprzętu dowiedz się co dokładnie oferują opaski monitorujące zdrowie. Nabierz formy i śledź swoje sukcesy dzięki tym siedmiu zaletom monitorów fitness:

1. Odpowiedzialność

Niezależnie od tego, czy ćwiczysz solo, czy „konkurujesz” z przyjaciółmi, monitor fitness zapewni Ci poczucie odpowiedzialności.

Twój monitor fitness będzie ci codziennie przypominał o aktywności fizycznej. Jeśli będziesz zajęty lub po prostu zapomnisz, przypomnienie z Twojego trackera pozwoli Ci wrócić na właściwe tory.

Może ci on również pomóc w zwiększeniu wysiłku podczas treningów!

2. Codzienna motywacja

Kolejną zaletą fitness trackerów jest wizualny postęp. Twój tracker może pokazać, ile spaliłeś kalorii, ile zrobiłeś kroków i jak długo byłeś aktywny.

Mają one też funkcję przypominania kiedy nie wykonujesz zaplanowanych aktywności. To wizualne przedstawienie twoich postępów może pomóc w motywacji do zwiększenia wysiłku co prowadzi do następnej pozycji na naszej liście.

3. Ustaw swoje cele

Wyznaczanie celów fitness to najlepszy sposób na osiągnięcie tych celów. Dzięki monitorowi kondycji możesz określić swoje codzienne cele i obserwować na bieżąco postępy w dążeniu do nich.

Jeśli trenujesz do maratonu, możesz ustawić limit czasu i trenować, aby biegać poniżej tego czasu. Jeśli próbujesz schudnąć, twój tracker może również pokazać ci ten postęp.

Obserwowanie postępów daje Ci codzienną motywację do dalszej pracy nad osiągnięciem tych celów. W ten sposób posuwasz się do przodu z każdym treningiem.

4. Zdrowe odżywianie

Monitory fitness nie tylko śledzą twoje treningi, rejestrują również spożycie żywności i wody. Pamiętaj, że odżywianie jest tak samo ważne, jak ćwiczenia, gdy starasz się osiągnąć aktywny tryb życia.

Możesz także zobaczyć, jak twoje treningi dopasowują się do spożycia kalorii. W ten sposób wiesz, że tracisz na wadze lub otrzymujesz dzienne kalorie, których potrzebujesz, aby pokonać dzień!

5. Śledź również swój sen

Kiedyś śledzenie jakości snu oznaczało spanie w laboratorium z przewodami podłączonymi do ciała,, aby określić, czy jesteś we śnie REM czy NREM; teraz monitory fitness mogą łatwo określić jakość snu na podstawie ruchu podczas snu. Sen jest kluczowym wyznacznikiem jakości Twojego zdrowia i stylu życia, a zapewnienie co najmniej 3 pełnych cykli snu w nocy ma kluczowe znaczenie dla utrzymania potrzebnej energii przez cały dzień, jednocześnie dając mózgowi wystarczająco dużo czasu na przechowywanie i przetwarzanie wszystkiego, co się wydarzyło w ciągu dnia.

6. Monitoruje nawet twoje tętno

Monitorowanie tętna przez opaski fitness jest niezwykle przydatną funkcją dla osób aktywnych. Dzięki niej łatwo sprawdzimy, czy nasze ćwiczenia są wystarczająco intensywne. Opaska zbiera dane o tętnie, które możemy szczegółowo analizować w aplikacji na smartfonie. To doskonały sposób na kontrolę wydolności organizmu podczas treningów. Urządzenie śledzące, takie jak , na przykład, opaska Huawei Band 5, może również mierzyć puls i tętno. W ten sposób możesz również zmierzyć intensywność treningu – i upewnić się, że nie przesadzasz.

7. Wszystko, czego potrzebujesz w jednym

Po ustaleniu, jakich funkcji potrzebujesz do swojego monitora fitness, wszystko jest gotowe. Nie musisz otwierać aplikacji ani martwić się, czy masz wystarczająco dużo baterii; większość trackerów automatycznie synchronizuje aktywność śledzenia przez Bluetooth ze smartfonem. Jeśli nie, niektóre trackery mają możliwość ręcznego podłączenia do komputera poprzez USB w celu przesłania informacji. Nocne ładowanie lub podłączenie do laptopa może wystarczyć, aby wiele trackerów działało przez kilka dni.

Więcej Sklepy internetowe