Zalety opaski do śledzenia kondycji
Sklepy internetowe

Urządzenia do noszenia na ciele, monitorujące kondycję, zdrowie i dane stały się ostatnio coraz bardziej popularne: mniej niż 5 procent dorosłych każdego dnia uczestniczy w 30-minutowej aktywności fizycznej.

Z monitorem fitness na nadgarstku możesz wykonywać tę aktywność fizyczną każdego dnia — a nawet więcej! Nabierz formy i śledź swoje sukcesy dzięki tym siedmiu zaletom monitorów fitness.

W ten sposób możesz spalić te kalorie, zrzucić kilogramy i obserwować swoje postępy po drodze!

1. Bądź odpowiedzialny

Niezależnie od tego, czy ćwiczysz solo, czy „konkurujesz” z przyjaciółmi, monitor fitness zapewni Ci odpowiedzialność.

Twój monitor fitness będzie codziennie przypominał Ci o aktywności fizycznej. Jeśli będziesz zajęty lub po prostu zapomnisz, przypomnienie z Twojego trackera pozwoli Ci wrócić na właściwe tory.

Może to również pomóc w zwiększeniu wysiłku podczas treningów!

2. Codzienna motywacja

Kolejną zaletą fitness trackerów jest wizualny postęp. Twój tracker może pokazać, ile spaliłeś kalorii, ile zrobiłeś kroków i jak długo byłeś aktywny.

Mogą również przypominać ci, kiedy nie otrzymujesz tej aktywności. To wizualne przedstawienie twoich postępów może pomóc ci mocniej naciskać, co prowadzi do następnej pozycji na naszej liście.

3. Ustaw swoje cele

Wyznaczanie celów fitness to najlepszy sposób na osiągnięcie tych celów. Dzięki monitorowi kondycji możesz określić swoje codzienne postępy w dążeniu do tych celów.

Jeśli trenujesz do maratonu, możesz ustawić limit czasu i trenować, aby biegać poniżej tego czasu. Jeśli próbujesz schudnąć, twój tracker może również pokazać ci ten postęp.

Obserwowanie postępów daje Ci codzienną motywację do dalszej pracy nad osiągnięciem tych celów. W ten sposób posuwasz się do przodu z każdym treningiem.

4. Zdrowe odżywianie

Monitory fitness nie tylko śledzą Twoje treningi. Rejestrują również spożycie żywności i wody. Pamiętaj, że odżywianie jest tak samo ważne, jak ćwiczenia, gdy starasz się osiągnąć aktywny tryb życia.

Możesz także zobaczyć, jak dopasowują się Twoje treningi i spożycie kalorii. W ten sposób wiesz, że tracisz na wadze lub otrzymujesz dzienne kalorie, których potrzebujesz, aby pokonać dzień!

7. Monitoruje tętno

Urządzenie śledzące, takie jak opaska Huawei Band 5, może również mierzyć puls i tętno. W ten sposób możesz również zmierzyć intensywność treningu – i upewnić się, że nie przesadzasz.

8. Wszystko, czego potrzebujesz w jednym

Po ustaleniu, jakich funkcji potrzebujesz do swojego monitora fitness, wszystko jest gotowe i gotowe do pracy. Nie musisz otwierać aplikacji ani martwić się, czy masz wystarczająco dużo baterii, aby otworzyć wiele aplikacji; większość trackerów automatycznie synchronizuje aktywność śledzenia przez Bluetooth ze smartfonem. Jeśli nie, niektóre trackery mają możliwość ręcznego podłączenia do komputera przez USB w celu przesłania informacji. Nocne ładowanie lub podłączenie do laptopa może wystarczyć, aby wiele trackerów działało przez cały dzień – a przez kilka, nawet przez rok!

9. Śledź również swój sen

Kiedyś śledzenie jakości snu oznaczało spanie w laboratorium z przewodami podłączonymi do ciebie, aby określić, czy jesteś we śnie REM czy NREM; teraz monitory fitness mogą łatwo określić jakość snu na podstawie ruchu podczas snu. Sen jest kluczowym wyznacznikiem jakości Twojego zdrowia i stylu życia, a zapewnienie co najmniej 3 pełnych cykli snu w nocy ma kluczowe znaczenie dla utrzymania potrzebnej energii przez cały dzień, jednocześnie dając mózgowi wystarczająco dużo czasu na przechowywanie i przetwarzanie wszystkiego, co jest wydarzyło się dzień wcześniej!

Więcej Sklepy internetowe