Nest Bank

Wszystkie opinie

Nest Bank

100% Kupiłbym tu ponownie

Opinie, skargi i doświadczenia klientów Napisz opinię

Poznaj niezależnie opinie, doświadczenia klientów oraz ich skargi! Dowiedz się o najlepszych sklepach online i dostawcach usług. Teraz klienci decydują, które sklepy są godne uwagi a które nie!

Wszystkie opinie (0)

  • Nie ma jeszcze żadnych opini!

    Znajdź firmy, z którymi masz doświadczenie i napisz o nich opinie! Twoje opinie przyczyniają się do większej przejrzystości rynku i zwiększają wiarygodność firm..

Inni również oglądali

Logo AlfaKredyt
AlfaKredyt
1 opinie

Znowu brakuje Ci kasy? Pieniądze palą Ci się w rękach? Nie możesz się powstrzy...

Logo Esketit
Esketit
1 opinie

Dobrze jest się poważnie zastanowić, co zrobić z oszczędnościami całego życia. Gdzie je zainwestować, ...

Logo Wirex
Logo Bank Polski
Bank Polski
1 opinie

Czy zastanawiasz się nad zmianą banku? Czy Twoje konto generuje zbyt duże koszty przy przelewach, prowadzeniu konta, a zysk z oproce...

Nest Bank

O banku Nest Bank
Właścicielem sklepu internetowego Nest Bank jest Nest Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Wołoskiej 24, 02-675 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000030330, której dokumentacja przechowywana jest w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, posiadającej NIP 526-10-21-021, której kapitał zakładowy jest opłacony w całości i wynosi 319 357 000 zł.
Nest Bank SA (w latach 2003–2010 WestLB Bank Polska SA, w latach 2011–2013 Polski Bank Przedsiębiorczości SA, w latach 2013–2016 FM Bank PBP SA) – bank uniwersalny działający w Polsce, założony w 1995 roku jako Westdeutsche Landesbank Polska SA, kierujący swoją ofertę do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Właścicielem banku jest brytyjski fundusz private equity AnaCap.
Bank został założony w 1995 roku pod firmą „Westdeutsche Landesbank Polska” SA. Założycielem banku był Westdeutsche Landesbank (Europa) AG z siedzibą w Düsseldorfie. 1 kwietnia 1996 roku akcje serii A i B, pierwotnie w posiadaniu założyciela, zostały zakupione przez Westdeutsche Landesbank Girozentrale z siedzibą w Düsseldorfie. W maju 2009 r. WestLB AG, został zobowiązany przez Komisję Europejską, jako bank korzystający z pomocy publicznej, do ograniczenia swoich aktywów, m.in. poprzez sprzedanie spółek zagranicznych, w tym także polskiej.
W marcu 2010 roku została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży akcji WestLB Bank Polska S.A. pomiędzy niemieckim WestLB AG a konsorcjum, w skład którego weszły: fundusz Abris Capital Partners, jako inwestor większościowy, oraz Dom Maklerski IDM SA. W październiku 2010 roku Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na tę transakcję. W grudniu transakcja sprzedaży została przeprowadzona, a instytucja zmieniła nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. W lipcu 2012 roku Abris Capital Partners odkupił od Domu Maklerskiego IDM SA mniejszościowy pakiet akcji i stał się jedynym właścicielem banku. Bank specjalizował się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz samorządów.
W listopadzie 2012 roku Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. wszedł na rynek lokat dla klientów detalicznych. PBP Bank zaczął oferować przez stronę internetową lokatę Spinającą.
W marcu 2013 roku Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. i FM Bank S.A. złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wydanie zgody na połączenie obu banków. W rozumieniu prawa podmiotem przejmującym był Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. Nowy bank zaczął działać 1 lipca 2013 r. jako FM Bank PBP S.A., który do 27 października 2016 roku funkcjonował pod dwiema markami handlowymi: Bank Smart i BIZ Bank. Od 28 października 2016 roku obie marki i nazwę prawną zastąpiono nazwą Nest Bank.
Właścicielem Nest Banku jest fundusz private equity AnaCap Financial Partners LLP z siedzibą w Wielkiej Brytanii, posiadający 100% udziałów. Fundusz zarządza kwotą 2,9 mld EUR i posiada w swoim portfolio inwestycyjnym m.in. banki komercyjne (Mediterranean Bank, Equa Bank, Aldamore), brokerów ubezpieczeniowych (BrightSide, AssureOne, Simply Business) oraz firmy zarządzające wierzytelnościami (Cabot Credit Management i Apex Credit Management).

Oferta w banku Nest Bank
W ofercie banku Nest Bank BIZnest Konto - konto dla firm, spółek, fundacji i stowarzyszeń. W zakresie konta dostajesz sześć bezpłatnych usług, z których Twoja firma może skorzystać. Są to: prowadzenie konta firmowego w NestBank, wpłaty gotówki BLIKIEM we wszystkich wpłatomatach w Polsce, wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i US, wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej Visa, wypłaty gotówki w dowolnej kwocie z każdego bankomatu w Polsce i za granicą, kody SMS do autoryzacji przelewów w Bankowości internetowej. Inne korzyści jakie otrzymujesz z BIZnest Konto dla firm jest między innymi Terminal płatniczy. Podmiotem oferującym terminale płatnicze dla posiadaczy BIZnest Konta jest First Data Polska S.A.. Kolejnym udogodnieniem jest Portal Obsługa faktur. Podmiotem świadczącym usługę Obsługa faktur jest Cash Director S.A.. Otrzymujesz także możliwość Finansowania faktur dla Twojej firmy oraz BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca. Jest to kredyt oferowany przez Nest Bank SA przedsiębiorcom na cele związane z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą. Udzielenie oraz wysokość kredytu są uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej osoby wnioskującej. BIZnest Konto możesz otworzyć poprzez rozmowę wideo, przez internet potwierdzając wniosek przelewem na 1 zł lub umawiając się na podpisanie umowy w placówce banku.

Co sądzisz o ofercie Nest Bank?
Czy kiedykolwiek korzystałeś/aś z Nest Bank? Jeśli tak, to chcielibyśmy usłyszeć o Twoich doświadczeniach. NiezaleznaOpinia to miejsce, w którym możesz bez wahania wyrazić swoją opinię. Chcielibyśmy wiedzieć, jaka jest ich oferta. Czy bank jest łatwy w obsłudze? Czy znalazłeś to czego szukałeś/aś? Czy proces rejestracji przebiegał bezproblemowo? Jak oceniasz wygląd banku? Czy miałeś/aś kontakt z obsługą klienta, czy byli przyjaźni i pomocni? Czy korzystnie z usług Nest Bank jest wygodne, bezpieczne? Przeczytaj opinie klientów na temat Nest Banki ich ofercie. Daj nam znać poprzez opinie klienta. Twoja opinia pomaga innym dowiedzieć się, czego można oczekiwać od Nest Bank.