NiezależnaOpinia

  Opinie Swarovski

  Swarovski KG – austriackie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją wyrobów ze szkła ołowiowego, zwanego szkłem kryształowym (lub potocznie „kryształem”), takich jak biżuteria, optyka myśliwska, akcesoria dekoracyjne, figurki zwierząt (znajdujące kolekcjonerów), a także dżety/cekiny, które mają za zadanie ozdabiać m.in. ubiór, biżuterie, telefony komórkowe oraz paznokcie. Przedsiębiorstwo tworzy również szkła kontaktowe i większość kryształków montowanych wewnątrz odblasków instalowanych na polskich drogach. Swoje produkty dekoracyjne oraz biżuterię sprzedaje wyłącznie w monobrandowych butikach. Przedsiębiorstwo należy do rodziny Swarovskich od chwili założenia w 1895 roku przez Daniela Swarovskiego. Grupa przedsiębiorstw jest własnością około dwustu członków rodziny. Największym akcjonariuszem jest prawnuk założyciela, Gernot Langes-Swarovski, posiadający 17% udziałów.

  Sieć sklepów Swarovski

  W czerwcu 2017 roku w Gdańsku otwarto globalne centrum usług Swarovskiego. Jednostka ma zatrudniać kilkaset osób i będzie się zajmować usługami dla firmy z zakresu kadr, płac, księgowości i zakupów. Marcel Angst, przedstawiciel firmy Swarovski, powiedział, że o wyborze Gdańska zdecydowały: wykształcona kadra, warunki infrastrukturalne, możliwości współpracy z lokalnymi władzami oraz kultura miasta zgodna z kulturą i wartościami firmy. W Polsce znajduje się 17 butików Swarovskiego: w Warszawie, Krakowie, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Kielcach, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Rzeszowie, Częstochowie, Białymstoku i Lublinie, jednakże tylko w trzech pierwszych miastach działają butiki z pełną kolekcją marki. Swarovski należy do marek premium. W innych miastach europejskich (zwłaszcza stolicach) butiki tej firmy są bardziej powszechne. W Brukseli znajduje się 5 oficjalnych sklepów.

  Oferta Swarovski

  Historia marki Swarovski sięga roku 1895. To właśnie wtedy Daniel Swarovski, czeski rzemieślnik i wynalazca otworzył fabrykę kryształów w Austrii. Mężczyzna pochodził z rodziny o bogatych tradycjach rzemieślniczych. Ojciec Daniela specjalizował się w cięciu szkła, dlatego młody artysta mógł od dziecka do cięcia i obróbki szkła kryształowego. Początek XX wieku to okres, kiedy zakład Swarovskiego zaczyna się prężnie rozwijać. Ciągle trwają prace nad udoskonaleniem procesu produkcji, aby kryształy mogły być wykorzystywane w branży jubilerskiej. W ten sposób powstały pierwsze projekty biżuterii Swarovski. Do Daniela przyłączyli się jego synowie, a niewielka fabryka przerodziła się w rodzinny, wielopokoleniowy biznes. Prawdziwym krokiem milowym na drodze do sukcesu austriackiej marki było jednak wykorzystanie kryształów w branży modowej. Wystarczy wymienić takie projektantki jak Coco Chanel czy Elsę Schaparelli, które pokochały mieniące się kamienie i zaczęły nimi ozdabiać swoje proste, eleganckie suknie. Niewielkie kryształki pewnie nigdy nie mogłyby zaistnieć w świecie mody, gdyby nie prosty, a zarazem genialny pomysł umieszczenia kamieni na odzieżowej taśmie. Kobiety chciały błyszczeć, a Biżuteria Swarovski zyskiwała coraz większą ilość zwolenników. Obecnie ozdoby austriackiej marki można spotkać niemal na wszystkich kontynentach. Firma specjalizuje się nie tylko w produkcji biżuterii, lecz także elementów dekoracyjnych, lornetek, reflektorów oraz szkieł kontaktowych. Kryształ Swarovski to delikatny materiał, z którym należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością. Swarovski nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody poniesione po otrzymaniu produktów. Aby upewnić się, że produkt Swarovski pozostaje w najlepszym możliwym stanie przez dłuższy czas, należy przestrzegać poniższych wskazówek, aby uniknąć uszkodzeń.

  Opinie na temat Swarovski

  Czy masz wiedzę na temat Swarovski? Jesteś zadowolony z usług? Pomóż nam zrozumieć i zapoznać się z ofertą tej firmy. Podziel się swoim doświadczeniem, aby przyszli klienci mogli dowiedzieć się więcej.

  Swarovski
  Opinie, skargi a doświadczenie klijentow (0)

  10
  100% Będę kupować tutaj nadal!
  Zamówienie
  rating
  10
  Serwis
  rating
  10
  Cennik
  rating
  10
  Dostava
  rating
  10

  Wszystkie opinie

  Czytaj o doswiadczeniach klientów, niezależnie opinie oraz skargi! Dowiedż się o najlepszych (online) sklepach. Wspólnie zdecydujemy, które sklepy są godne naszey uwagi a które nie!

  Napisz wlasną opinię o Swarovski

  Twoja opinia