Chodnik Literacki0 opinie

100% Kupiłbym tu ponownie

Wyróżnione Recenzje

Opinie (0)

  (0)

 (0)

  (0)

  (0)

  (0)

  • Nie ma jeszcze żadnych opini!

    Znajdź firmy, z którymi masz doświadczenie i napisz o nich opinie! Twoje opinie przyczyniają się do większej przejrzystości rynku i zwiększają wiarygodność firm..



O Chodnik Literacki

O księgarni Chodnik Literacki?
Właścicielem sklepu Chodnik Literacki jest spółka pod firmą Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ulicy Kościuszki 37, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000064794, z kapitałem zakładowym 50.000,- zł, o numerze NIP 6760075768.
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak to jeden z największych i najstarszych polskich wydawców. Powstał w 1959 roku z inicjatywy osób związanych z „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Znak”. Chciały one poszerzyć krąg oddziaływania tego środowiska, utrwalając twórczość autorów związanych z oboma pismami, a także – dzięki przekładom współczesnych teologów i filozofów – zapoznać polskich czytelników z dziełami niepublikowanymi przez państwowe wydawnictwa. Na ogłoszony wśród czytelników apel o pożyczkę odpowiedziało około dziewięciuset osób.
Inicjatorem powstania Instytutu i jego pierwszym dyrektorem był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w małym pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie nad redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Wokół redakcyjnego stołu zasiadali m.in.: Jerzy Turowicz, Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ksiądz Józef Tischner. W czasach PRL-u wydawnictwo publikowało głównie literaturę katolicką i filozoficzną (pierwszą wydaną książką była nieodpłatnie przekazana „Droga krzyżowa” kard. Stefana Wyszyńskiego) oraz sporadycznie poezje, eseje i prozę. Był to czas, gdy cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa. Jednak na książki Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, a później Czesława Miłosza, Gustawa Herlinga Grudzińskiego czy Leszka Kołakowskiego i innych autorów Znaku w księgarniach prowadzono zapisy.
Stopniowo od lat 80. w Znaku zaczęły się ukazywać pozycje z dziedziny historii i politologii, pamiętniki i komentarze polityczne.
Po 1989 roku Znak zaczął się szybko rozwijać. Firma przeniosła się do zabytkowego Dworku Łowczego przy ul. Kościuszki 37 w Krakowie. Instytut zaczął profilować ofertę pod kątem działania na wolnym rynku i zwiększać liczbę wydawanych pozycji. Od połowy lat 90. istotną część publikacji stanowi polska oraz zagraniczna poezja i proza, książki akademickie, filozofia, religia oraz szeroko rozumiana literatura faktu, a także tytuły dla dzieci. Do wybitnych autorów dołączyli: Norman Davies, przyszły noblista Seamus Heaney czy nieobecni w oficjalnym obiegu pisarze emigracyjni: Jerzy Stempowski, Stanisław Vincenz, Józef Czapski. Na przełomie tysiącleci Znak wydawał ponad 100 nowości rocznie i coraz częściej był określany „stajnią noblistów”. Obok Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej wśród autorów wydawnictwa są bowiem: Josif Brodski, J. M. Coetzee, Mario Vargas Llosa, Derek Walcott, W. H. Auden czy Samuel Beckett.
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak jest także wydawcą Miesięcznika ZNAK, jednego z najstarszych miesięczników w Polsce, którego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku.
W 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak, której pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz – polem jej działania są stosunki międzywyznaniowe, przede wszystkim pomiędzy żydami, chrześcijanami i muzułmanami, a także relacje z krajami sąsiednimi wobec Polski i edukacja globalna.
Aby docierać do szerszych kręgów odbiorców w 2006  roku powstało Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną, a w 2010 r. platforma Woblink, oferująca książki elektroniczne, audiobooki, a teraz także książki papierowe.
W 2009 roku przy Znaku powstała Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się, która działa w przestrzeni kultury, łącząc słowo pisane z obrazem.
W związku z rozwojem firmy i stałym poszerzeniem jej oferty w 2010 roku Zarząd Wydawnictwa powołał do życia trzy nowe marki: Znak, Znak Literanova i Znak Emotikon. W 2014 roku powstał Znak Horyzont.
W roku 2015 Grupa Wydawnicza kupiła część udziałów w społecznościowym portalu  lubimyczytac.pl.
W 2015 roku Znak otworzył pierwszą księgarnię pod nazwą Autorska.
W 2019 roku, po kilkuletniej przerwie, Znak ponownie otworzył księgarnię firmową w Krakowie.
SIW Znak jest właścicielem księgarni internetowych znak.com.pl, chodnikliteracki.pl oraz paskarz.pl
SIW Znak jest współorganizatorem corocznych Dni Tischnerowskich a także innych wydarzeń kulturalnych, m.in. cyklu spotkań pod hasłem „Dorwać Mistrza”.

Oferta w księgarni Chodnik Literacki
W ofercie księgarni Chodnik Literacki znajdziesz książki w kategoriach: Literatura, literatura faktu, książki dla dzieci, książki historyczne, sztuka i architektura, historia sztuki, książki religijne, książki filozoficzne, książki dla młodzieży, biznes i ekonomia, nauka, informatyka i komputery, książki prawnicze, administracja, książki kulinarne, komiksy, poradniki, książki o modzie i stylu, oraz zeszyty do bazgrania, gry planszowe i karciane.
Zapłaty za zamówiony Towar możesz dokonać: płatnością online za pośrednictwem przelewu elektronicznego (ePrzelewem/przelewem bezpośrednim); płatnością za pomocą karty płatniczej; przelewem na rachunek (przedpłata - rachunek i dane do przelewu otrzymasz na podany adres e-mail – w przypadku braku wpłaty w terminie 14 dni Zamówienie zostaje anulowane); płatnością gotówkową bezpośrednio przy odbiorze przesyłki.
Wyboru formy dostawy zakupionego Towaru dokonujesz w trakcie składania Zamówienia.

Co sądzisz o ofercie Chodnik Literacki?
Czy kiedykolwiek korzystałeś/aś z Chodnik Literacki? Jeśli tak, to chcielibyśmy usłyszeć o Twoich doświadczeniach. NiezaleznaOpinia to miejsce, w którym możesz bez wahania wyrazić swoją opinię. Chcielibyśmy wiedzieć, jaka jest ich oferta. Czy sklep jest łatwy w obsłudze? Czy znalazłeś to czego szukałeś/aś? Czy proces rejestracji przebiegał bezproblemowo? Jak oceniasz wygląd sklepu? Czy miałeś/aś kontakt z obsługą klienta, czy byli przyjaźni i pomocni? Czy korzystnie z usług Chodnik Literacki jest wygodne, bezpieczne? Przeczytaj opinie klientów na temat Chodnik Literacki i ich ofercie. Daj nam znać poprzez opinie klienta. Twoja opinia pomaga innym dowiedzieć się, czego można oczekiwać od Chodnik Literacki.
 


Bonus!

🌟 Jak Chodnik Literacki błyszczał dla ciebie?






📊 Jak Chodnik Literacki błyszczał dla ciebie?


    informacje kontaktowe

    🌐 chodnikliteracki.pl



    Kategorie Chodnik Literacki

    Sklepy internetowe | Multimedia & Subskrypcje


    Statystyki Strony

    Seite online seit: 20 sierpnia 2020
    Letzte aktualisierung: 29 listopada 2024