NiezależnaOpinia

  Opinie Matras

  Jaka jest kolejna książka, którą przeczytasz? A może szukasz książgi na prezent? A może jesteś fanę gier planszowych? W księgarni internetowej czeka na Ciebie szeroka gama książek i gier planszowych oraz karcianych.

  O firmie Matras

  Matras SA – grupa kapitałowa, powstała na bazie założonej w Katowicach w 1992 (według innych źródeł w 1991) katowickiej firmy Matras. Początkowo zajmowała się hurtowym obrotem książkami, obecnie większość obrotu generuje sprzedaż detaliczna w sieci stacjonarnych księgarni, uzupełniona o ofertę sklepu internetowego. Według danych niezależnego Centrum Badań nad Rynkiem Książki jest drugim pod względem wielkości obrotów podmiotem na rynku księgarskim w Polsce, po Empik-u. Sieć księgarń rozwijała się przejmując lokale Domu Książki oraz otwierając nowe punkty, często w galeriach handlowych. Na koniec 2013 roku Matras dysponował siecią 180 księgarń na terenie Polski. Od 2016 roku Matras ma kłopoty finansowe. W kwietniu 2016 rozpoczęto postępowanie sanacyjne, i choć Matras uniknął upadłości, to w związku z restrukturyzacją będzie zamykał on nierentowne placówki. W lipcu 2017 roku gazeta Puls Biznesu poinformowała o umorzeniu postępowania sanacyjnego firmy Matras ze względu na brak posiadania środków na bieżące regulowanie zobowiązań powstałych po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego. Po uprawomocnieniu decyzji o umorzeniu postępowania sanacyjnego powinien rozpocząć się postępowanie upadłościowe pod warunkiem posiadania przez firmę Matras wystarczającego majątku na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego. W marcu 2018 roku serwis Money.pl poinformował o reaktywacji marki Matras przez spółkę eComGroup, która wydzierżawiła prawo do korzystania z marki i sklepu internetowego Matras.pl. Nowy operator księgarni internetowej Matras.pl nie przejął zobowiązań właściciela marki. Obecnym operatorem marki Matras oraz księgarni Matras.pl jest Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o., który prowadzi tak popularne księgarnie, jak Znak.com.pl, Chodnik Literacki, Flow Books, czy Paskarz.

  MILA - W karczmie Matras (2014)

  Oferta firmy Martras

  W katalogu sklepu internetowego Matras znajdziesz literaturę, literaturę faktu, książkih istoryczne, książki dla dzieci i młodzieży, pozycje naukowe, biznesowe, filozoficzne, książki kulinarne, komiksy, dział moda i uroda, zeszyty do nazgrania, oraz gry planszowe i karciane. Ponadto masz do dyspozycji działy: nowości, bestsellery, promocje i zapowiedzi. W księgarni za zakupy możesz zapłacić na kilka sposobów: płatność gotówką, przedpłatą na konto lub przelewem elektronicznym. Przy wyborze płatności elektroniczne płatności zostaniesz przekierowany na stronę pośrednika w płatnościach elektronicznych e-card, który obsługuje nastepujące e-przelewy: Płacę z Inteligo (Inteligo), mTransfer (mBank), MultiTransfer (MultiBank), Płać z Nordea (Nordea), Przelew24 (Bank Zachodni WBK), Przelew z BPH (Bank BPH), Płacę z iPKO (PKO BP), Płacę z Citi Handlowy (Citi Handlowy), Płacę gotówką z Unikasą (Citibank Handlowy), Płać z BOŚ (Bank Ochrony Środowiska), Millennium (Millennium Bank), Płacę z Alior Bankiem (Alior Bank), MeritumBank Przelew (Meritum Bank), Pay Way Toyota Bank (Toyota Bank), Eurobank płatność online (Euro Bank S.A.), Crédit Agricole przelew online (Crédit Agricole Bank Polski) Jeśli wybierzesz płatność gotówką, zapłatę za zakupy przekazujesz listonoszowi lub kurierowi w momencie doręczania paczki. Dodatkowa opłata za dokonanie płatności za pobraniem wynosi 3,00 zł. Zakupy dostarczane są za pośrednictwem kurier DPD, Poczta Polska, do paczkomatu InPost (przesyłka trafia najczęściej dzień roboczy po jej nadaniu), Kiosku Ruch, na Stację ORLEN oraz do placówki pocztowej (przesyłka trafia najczęściej w ciągu dwóch dni roboczych).

  Co sądzisz o ofercie Matras?

  Czy kiedykolwiek korzystałeś z Matras? Jeśli tak, to chcielibyśmy usłyszeć o twoich doświadczeniach. NiezaleznaOpinia to miejsce, w którym możesz bez wahania wyrazić swoją opinię. Chcielibyśmy wiedzieć, jaka jest ich oferta. Czy sklep jest łatwy w obsłudze? Czy znalazłeś książkę, której szukałeś? Czy proces rejestracji przebiegał bezproblemowo? Czy miałeś kontakt z obsługą klienta, czy byli przyjaźni i pomocni? Czy korzystnie z Matras jest wygodne, bezpieczne? Przeczytaj opinie klientów na temat Matras i ich ofercie. Daj nam znać poprzez opinie klienta. Twoja opinia pomaga innym dowiedzieć się, czego można oczekiwać od Matras.

  Matras
  Opinie, skargi i doświadczenia klientów (0)

  10
  100% Kupiłbym tu ponownie!
  Zamówienie
  rating
  10
  Serwis
  rating
  10
  Cennik
  rating
  10
  Dostawa
  rating
  10

  Wszystkie opinie

  Poznaj niezależnie opinie, doświadczenia klientów oraz ich skargi! Dowiedz się o najlepszych sklepach online i dostawcach usług. Teraz klienci decydują, które sklepy są godne uwagi a które nie!

  Napisz wlasną opinię o Matras

  Twoja opinia

  FAQ

  Czy Matras jest firmą godną zaufania?

  Obecnie mamy 0 opinii klientów o Matras. Firma otrzymała średnią ocenę w wysokości 10/10, a 100% recenzentów wskazało, że ponownie kupiliby produkt tej marki.

  Jakie usługi lub produkty oferuje Matras?

  Matras działa głównie w kategorii Sklepy internetowe, a dokładniej w .

  Przeczytałem wszystkie recenzje. Co teraz?

  Spodobały ci się recenzje? Jeżeli tak, to złóż zamówienie bez wahania na Matras . Jeżeli nie, możesz znaleźć wiele innych brands na naszej stronie.