NiezależnaOpinia

  Opinie PUMA

  Sport ma moc przekształcania i wzmacniania nas. Jako jedna z wiodących marek sportowych na świecie naturalne jest, że PUMA chce stać na tym samym polu, co najszybsi sportowcy na świecie. Aby to osiągnąć, marka PUMA opiera się na samych wartościach, które tworzą doskonałego sportowca. PUMA nie jest pozbawiana ambicji. Ma 10 celów zrównoważonego rozwoju, które chce osiągnąć do 2020 r. Są to dla PUMA 10FOR20. Mając na uwadze te cele, dąży do poprawy w dziedzinie ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa, praw człowieka i zarządzania w PUMA i łańcuchu dostaw.

  Misja PUMA

  Pracownicy PUMA jest jedną rodziną i traktują siebie nawzajem. Obowiązkiem ich jest zapewnienie, że produkty PUMA są wytwarzane w bezpiecznych, uczciwych, legalnych i humanitarnych warunkach pracy w całym łańcuchu dostaw, w miejscach pracy, w których przestrzegane są prawa człowieka, a zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są chronione. 125 podstawowych fabryk dostawców PUMA produkuje około 80% produktów odzieżowych, obuwniczych i akcesoriów. Z 125 fabryk 120 znajduje się w Azji, dwa w Europie i trzy w Ameryce. Azja pozostaje dla PUMA najsilniejszym regionem zaopatrzenia, a Chiny i Wietnam są głównymi krajami dostawcami.

  Bezpieczeństwo PUMA

  Dwadzieścia pięć lat temu PUMA rozpoczęła przegląd warunków pracy w fabrykach produkujących produkty PUMA i od tego czasu wprowadziła trwałe ulepszenia w swojej grze. Egzekwowanie Kodeksu Postępowania PUMA na poziomie globalnym wymaga przekonania i zespołu oddanych ludzi do monitorowania i audytu fabryk. Zapewniają PUMA natychmiastowy obraz tego, jak dobrze fabryki wdrażają wymagane standardy. Co się dzieje podczas audytowej kontroli:

  1. Fabryka otrzymuje kwestionariusz samooceny.

  2. Audytor ma wstępne spotkanie z kierownictwem fabryki.

  3. Audytor kontroluje obszary pracy, biurka, pomieszczenia socjalne, toalety, magazyn itp.

  4. Audytor rozmawia z losowo wybranymi pracownikami bez obecności kierownictwa, czasami z przedstawicielami pracowników.

  5. Audytor sprawdza dokumenty: akta personalne, listy płac, składki na ubezpieczenie społeczne itp.

  6. Audytor spotyka się z kierownictwem fabryki i przekazuje plany obowiązkowych ulepszeń, jeśli to konieczne. Podczas audytu audytor PUMA monitoruje godziny pracy pracowników, naliczone godziny nadliczbowe, stawki umowne wynagrodzeń, listy wypłat, umowy o pracę, normy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiednie usuwanie odpadów. Informacje te są uwzględniane w końcowych wynikach audytu po analizie, co skutkuje oceną fabryczną w skali od A do D. Podobnie jak trenerzy sportowi, audytor PUMA omawia słabe punkty z kierownictwem fabryki i sugeruje, w jaki sposób można wprowadzić ulepszenia. PUMA chce pomóc fabrykom działać na własną rękę, uświadamiając im słabości swoich systemów i podejmując kroki w celu poprawy ich gry niezależnie. Dlatego PUMA dąży do poznania przyczyn problemów. W większości przypadków kierownictwo fabryki jest wdzięczne i otwarte na fakt, że audyty PUMA pomagają uwypuklić problemy, które w przeciwnym razie zostałyby zignorowane lub utracone. Po przeprowadzeniu audytu audytor PUMA sprawdza w trybie online lub na miejscu, aby sprawdzić, czy niezbędne ulepszenia w fabryce zostały przeprowadzone prawidłowo. Kierownictwo fabryki śledzi wdrożone środki, w szczególności te dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Następnie PUMA powtarza audyt fabryczny, aby upewnić się, że dokonano niezbędnych ulepszeń. Jeśli audytor wykryje „problemy z zerową tolerancją”, takie jak praca dzieci, praca przymusowa i nielegalna produkcja, fabryka nie przeprowadziła audytu i musi je natychmiast naprawić. W przypadku, gdy fabryka tego nie zrobi, PUMA zakończy stosunki biznesowe.

  Podziel się opinią!

  Czy korzystałeś już z usług PUMA? Co sądzisz o ofertach tej firmy? Zostaw swoją opinię!

  PUMA
  Opinie, skargi a doświadczenie klijentow (0)

  10
  100% Będę kupować tutaj nadal!
  Zamówienie
  rating
  10
  Serwis
  rating
  10
  Cennik
  rating
  10
  Dostava
  rating
  10

  Wszystkie opinie

  Czytaj o doswiadczeniach klientów, niezależnie opinie oraz skargi! Dowiedż się o najlepszych (online) sklepach. Wspólnie zdecydujemy, które sklepy są godne naszey uwagi a które nie!

  Napisz wlasną opinię o PUMA

  Twoja opinia