NiezależnaOpinia

  Opinie Viagogo

  Viagogo

  to internetowy rynek odsprzedaży biletów. Firma, która została założona w Londynie w 2006 r., ma sieć ponad 60 globalnych stron internetowych z klientami w 160 krajach. Viagogo jest wspierane przez firmę inwestycyjną Venture Capital Index Ventures, a także przez Brenta Hobermana, współzałożyciela i byłego dyrektora generalnego lastminute.com oraz Lorda Jacoba Rothschilda za pośrednictwem jego interesów rodzinnych.

  O Viagogo

  Organizacja spotkała się z krytyką za zawyżanie cen biletów i odmowę współpracy z firmami starającymi się zapobiec wtórnej odsprzedaży. Po podjęciu przez sąd postępowania (w sierpniu 2018 r.) w związku z obawami, że narusza ono przepisy dotyczące ochrony konsumentów, w listopadzie 2018 r. Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków wydał nakaz sądowy przeciwko Viagogo, wymagając, aby strona „zmieniła sposób prowadzenia działalności”.

  Podstawowa zasada opiera się na gwarancji, że klient otrzyma miejsca, które zamówił na dane wydarzenie i że sprzedawca otrzyma pieniądze tylko wtedy, gdy bilety rzeczywiście pozwolą kupującemu uczestniczyć w wydarzeniu. Za każdy zakupiony bilet na stronie Viagogo otrzymuje 25% ceny: 15% jest płacone przez sprzedającego, gdy jego reklama przechodzi do trybu online, a 10% przez kupującego w momencie transakcji. Dzięki natychmiastowemu sukcesowi witryny w Europie ten model biznesowy pozwala firmie osiągnąć obrót rzędu kilkudziesięciu milionów euro od 2007 r.

  Oferta firmy

  Viagogo to globalna platforma internetowa do biletów na sport na żywo, muzykę i rozrywkę. Celem firmy jest zapewnienie nabywcom jak najszerszego wyboru biletów na imprezy na całym świecie i pomaga sprzedawcom biletów, począwszy od osób z biletem zapasowym, aż po dużych międzynarodowych organizatorów imprez, tak aby dotrzeć do globalnej publiczności. Porównaj ofertę firmy z konkurencją naszej stronie NiezależnaOpinia

  Viagogo nawiązało współpracę z wieloma wiodącymi na świecie markami w dziedzinie sportu i rozrywki, a także pomogło klientom z niemal każdego kraju na świecie uzyskać dostęp do biletów na ulubione wydarzenia w wybranym języku, walucie i na wybranym urządzeniu.

  Firma współpracuje z obiektami sportowymi w piłce nożnej, krykiecie, rugby, tenisie i zapasach. Zgodnie z prawem brytyjskim nieautoryzowana odsprzedaż biletów Premier League i innych biletów na piłkę nożną jest nielegalna, co stanowi ograniczenie wprowadzone przez rząd, aby zapobiec chuligaństwu. Współpracując z klubami Premier League w celu uzyskania oficjalnej autoryzacji, Viagogo może odsprzedawać bilety do klubów, w których działa.

  W 2012 r. Viagogo rozszerzyło swoją europejską umowę sprzedaży biletów na wieloplatformową firmę medialną ESPN. Viagogo było oficjalnym rynkiem biletów na różne festiwale muzyczne w 2013 r., W tym Isle of Wight Festival, Boyzone 20th Anniversary Tour, Benicàssim Festival i Weekend Festival. W 2014 roku Viagogo nawiązało współpracę z SFX Entertainment, aw 2015 roku z australijskim festiwalem Soundwave, Ultra Beach Bali i Ultra Japan. W 2016 roku Viagogo zostało ogłoszone oficjalnym partnerem sprzedaży biletów Ultra Singapore 2016.

  Opinia końcowa

  Viagogo sprzedaje bilety z drugiej ręki. Podczas zakupu wyświetlana jest jedna cena z góry, która nie obejmuje dodatkowych kosztów, takich jak podatek od wartości dodanej lub opłaty rezerwacyjne.

  Klient otrzymuje kilka komunikatów o wyczerpaniu się biletów, aw interfejsie użytkownika przeskakuje przycisk „kontynuuj”, a licznik odlicza czas. Według prezesa Chrisa Millera, wiadomości mają na celu pokazanie klientom, że odwiedzają „dynamiczne miejsce na rynku” i pomagają kupującym „podjąć świadomą decyzję”.

  Podczas testu przeprowadzonego przez stronę Fly4Free, w którym zakupiono trzy bilety, średnia transakcja trwała około dziesięciu minut, co nie pozostawia czasu na przeczytanie warunków zakupu. Po zakończeniu transakcji średnia zapłacona cena była około dwa razy wyższa niż cena pobierana przez oficjalnych sprzedawców biletów.

  Viagogo
  Opinie, skargi a doświadczenie klijentow (0)

  10
  100% Będę kupować tutaj nadal!
  Zamówienie
  rating
  10
  Serwis
  rating
  10
  Cennik
  rating
  10
  Dostava
  rating
  10

  Wszystkie opinie

  Czytaj o doswiadczeniach klientów, niezależnie opinie oraz skargi! Dowiedż się o najlepszych (online) sklepach. Wspólnie zdecydujemy, które sklepy są godne naszey uwagi a które nie!

  Napisz wlasną opinię o Viagogo

  Twoja opinia