CCleaner

Wszystkie opinie

CCleaner

100% Kupiłbym tu ponownie

Opinie, skargi i doświadczenia klientów Napisz opinię

Poznaj niezależnie opinie, doświadczenia klientów oraz ich skargi! Dowiedz się o najlepszych sklepach online i dostawcach usług. Teraz klienci decydują, które sklepy są godne uwagi a które nie!

Wszystkie opinie (0)

  • Nie ma jeszcze żadnych opini!

    Znajdź firmy, z którymi masz doświadczenie i napisz o nich opinie! Twoje opinie przyczyniają się do większej przejrzystości rynku i zwiększają wiarygodność firm..

Inni również oglądali

Logo Kaspersky

Kaspersky

1 opinie

O sklepie Kaspersky Właścicielem sklepu internetowego Kaspersky jest firma Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. z Warsszawe. Kasper...

Logo Adobe

Adobe

1 opinie

Każdy z nas używa oprogramowania komputerowego, nawet w tej chwili. Często się nad tym nie zastan...

Logo K7 Computing

K7 Computing

1 opinie

Żyjemy w cyfrowej erze, a jej znakiem szczególnym jest ogromna liczba osób, które na co dzień korzystają z dobr...

Logo HelloSmart

HelloSmart

1 opinie

Zdarza się, że jesteś w sytuacji która wymaga sprawdzenia i porównania dziesiątek produktów z oferty wielu...

CCleaner

Czy Twój komputer zwolnił? Z biegiem czasu niużywane pliki i błędne ustawienia zajmują miejsce na Twoim dysku twardym i obciążają Twój system. Podczas przeglądania internetu przeglądarka zapisuje Twoje zachowania przy pomocy plików cookies. Każdy Twój krok jest śledzony przez reklamodawców i strony internetowe. Jeśli szukasz sposobu by temu zaradzić to CCleaner jest ciekawych rozwiązaniem.
Na tej stronie znajdziesz doświadczenia użytkowników z firmą CCleaner, które pomogą
ci zdecydować czy ich oprogramowanie są opłacalne. Recenzje i komentarze użytkowników mogą być kluczowe w zapoznaniu się jak dobra dana firma jest.

O CCleaner:
CCleaner (dawniej Crap Cleaner) – opracowany przez firmę Piriform program narzędziowy na licencji freemium służący między innymi do oczyszczania komputera z niepotrzebnych plików i nieprawidłowych wpisów rejestru systemu Windows. Wydana została także wersja programu na system OS X i Android. Na początku grudnia 2012 roku liczba pobrań programu przekroczyła miliard kopii.

Funkcje CCleaner:
Każdy użytkownik komputera zna to uczucie kiedy jego urządzenie nie działa już tak szybko jak kiedyś. Wynika to z natury działania systemów, które ciągle się zmieniają – programy wprowadzają zmiany, aplikacje przechowują pliki tymczasowe, system operacyjny otrzymuje aktualizacje. W teorii wszystkie te pliki i dane powinny być usuwane po zakończeniu instalacji czy działania programu, lecz rzeczywistość jest kompletnie inna. Procesy działające w tle spowalniają procesor, a nieusuwane pliki po czasie zbierają się w gigabajty zapchanego miejsca, negatywnie wpływając na wydajność urządzenia.
Kiedy komputer jest w takim stanie, jego automatyczne procesy sprzątania dysku i procesów stają się kompletnie bezużyteczne. Windows posiada wbudowane narzędzia, dostępne dla każdego użytkownika, dzięki którym można manualnie wyczyścić systemowe śmieci, lecz są one pochowane w nieczytelnych głębiach paneli sterowania i ustawień.
Zacznijmy od tego czym jest rejestr systemu Windows. To podstawowy element każdego systemu operacyjnego, który pełni rolę archiwum przechowującego informację na temat ustawień, sprzętu oraz ścieżkach dostępu do plików.
Podczas pracy na komputerze instalując oprogramowanie, tworząc i modyfikując pliki rejestr powiększa się, ponieważ musi przechowywać wszystkie te informacje. Nawet gdy odinstalujemy program i usuniemy pliki, niektóre wpisy w rejestrze pozostają. Z czasem nazbiera się tego znaczna ilość, która może stwarzać problemy dla komputera.
Program CCleaner pozwala jednym kliknięciem sprawdzić wszystkie problemy z rejestrem systemu Windows. Z lewej strony jest lista, na której możemy wybrać jakie obszary chcemy poddać analizie.
CCleaner umożliwia usunięcie tymczasowych lub potencjalnie niechcianych plików pozostawionych przez niektóre programy, takie jak Firefox, Opera, Internet Explorer, Safari, Google Chrome, Windows Media Player, eMule, Google Toolbar, Netscape Navigator, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip, Adobe Flash Player, Java, GIMP i inne oraz historię przeglądania, ciasteczka, zawartość kosza, zrzuty pamięci, fragmenty plików, pliki dziennika, pamięć podręczną systemu, dane aplikacji, historię automatycznego uzupełniania i inne dane. Zawiera także funkcję oczyszczania rejestru systemu Windows z błędnych lub niepotrzebnych wpisów.
CCleaner może być również wykorzystany do odinstalowywania programów. Dodatkowo CCleaner umożliwia zarządzanie programami uruchamiającymi się przy starcie systemu. Użytkownicy mogą wyłączyć uruchamianie niektórych programów w celu przyspieszenia startu systemu. Od wersji 2.13.8 CCleaner pozwala również usunąć punkty przywracania systemu. Potrafi też usunąć dane z wolnej przestrzeni dyskowej za pomocą narzędzia Drive Wiper. Od wersji 4.00.4064 program został wyposażony w funkcję File Finder, która wyszukuje duplikaty plików.

 

Podziel się swoją opinią!
Korzystałeś kiedykolwiek z oprogramowania CCleaner? Jakie były twoje doświadczenia? Z chęcią się dowiemy jaka jest twoja opinia. Krótka ocena z pewnością pomoże stwierdzić czy jest to program warty spróbowania. Oprogramowanie spełniało opisane funkcje? Jesteś zadowolony z działania programu? Zachęcamy również do przejrzenia opinii na temat innych firm na niezaleznaopinia.pl