Leasing samochodu w praktyce - praktyczne porady

Leasing samochodu w praktyce - praktyczne porady
Samochody

Leasing staje się coraz bardziej atrakcyjną formą finansowania samochodów. Ze względu na kilka zalet, o czym dowiesz się poniżej, może być atrakcyjną alternatywą dla kredytów samochodowych. Każdy mógł słyszeć o leasingu, ale czy naprawdę wiesz, czym jest leasing samochodowy? Leasing samochodowy to bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza wśród przedsiębiorców finansujących floty firmowe, ale coraz więcej klientów indywidualnych korzysta również z leasingu samochodowego jako atrakcyjnej alternatywy dla kredytów. Przed podjęciem decyzji, czy jest on odpowiedni dla Ciebie, sprawdź, jakie są najważniejsze zalety i wady wynajmu samochodu. Branża i serwisy samochodowe muszą zostać przez Ciebie dobrze poznane.

Jak dokładnie działa leasing samochodu?

Chcesz wiedzieć, co to jest wynajem samochodów? Schemat działania i zasada tego sposobu finansowania są stosunkowo proste. Mimo, że leasing jest związany z formą kredytu – ponieważ zazwyczaj udzielają go banki i firmy leasingowe, to generalnie przyjmuje się, że jest to umowa cywilnoprawna, a leasingobiorca, czyli osoba decydująca się na leasing, korzysta z przedmiotu pod pewnymi warunkami. Przedmiot najmu jest własnością wynajmującego i pozostanie nim przez cały okres trwania umowy najmu do czasu jej wygaśnięcia. Ten uniwersalny schemat działania można przekształcić we wszystkie projekty – sprzęt IT, sprzęt medyczny i samochody. Wynajem samochodów jest jednym z najpopularniejszych. Czym jest wynajem samochodu? To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w zakup własnego samochodu. To także propozycja dla tych, którzy nie chcą spłacać za siebie wysoko oprocentowanych kredytów samochodowych. Weź pod uwagę fakt, że zakupu nowego samochodu nigdy nie można nazwać inwestycją (chyba że kupujesz antyczny w nienaruszonym stanie) – leasing jest strategicznym posunięciem biznesowym. Wartość samochodu szybko się amortyzuje, decydując się na leasing, płacisz leasingodawcy szacowaną kwotę utraty wartości w okresie leasingu plus dodatkowe prowizje – dochód firmy leasingowej. Po podpisaniu umowy otrzymasz harmonogram opłat leasingowych. Jednak zanim podpiszesz umowę, Ty lub Twoja firma musicie przejść szczegółową procedurę testu kredytowego – podobną do ubiegania się o pożyczkę. Teraz, gdy już wiesz, czym jest wynajem samochodu, ważne jest również, aby znać cel tej usługi. Kto może zdecydować się na leasing samochodu.

Kto decyduje się na leasing samochodów?

Z wypożyczalni samochodów mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. W przeszłości takie usługi były głównie dla przedsiębiorców. Czym jest prywatny wynajem samochodu? Zasady działania leasingu obu grup odbiorców są takie same. Jedyną różnicą może być wysokość opłat. Warto również zauważyć, że firmy często „inwestują” koszty leasingu ratalnego w koszty prowadzenia działalności. Nie ma takiej możliwości dla osób fizycznych. Każdy, kto posiada kredyt i nie widnieje w bazie, może wynająć samochód: BIG, BIK, KRD itp., a także przejdzie proces weryfikacji biegłości finansowej. W każdym razie przestudiuje to bardzo uważnie!

Jak wynająć samochód firmie? Jeśli prowadzisz własną firmę i chcesz zdecydować się na wynajem samochodu, najpierw sprawdź nasz kalkulator wynajmu samochodów i oceń swoje możliwości. Jeśli akceptujesz wstępny szacunkowy koszt wynajmu firmy - skontaktuj się z nami. Dowiesz się jakie dokumenty są wymagane do analizy kredytowej. Czy chcesz wiedzieć, kto rejestruje się na wynajem samochodów i jak długo trwa rejestracja na wynajem samochodów? Jeśli pamiętasz początek naszego artykułu, będziesz wiedział, że wynajmujący jest właścicielem samochodu przez cały okres leasingu. Odpowiada za rejestrację samochodu w urzędzie. Cały proces rejestracji nie powinien przekroczyć kilku dni roboczych – zależy to od sytuacji w urzędzie.

Ubezpieczenie a leasing samochodu osobowego

Jako właściciel samochodu firma leasingowa może określić warunki polisy ubezpieczeniowej, ale to użytkownik jest zobowiązany do ubezpieczenia samochodu. Nierzadko zdarza się, że wypożyczalnie od razu oferują atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, z których możesz skorzystać. Ubezpieczając wypożyczony samochód możesz nie tylko utrzymać aktualne rabaty, ale możesz jeździć bez roszczeń przez wiele lat. Ubezpieczenie rent-a-car nie powinno ograniczać się do obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wynajmujący może chcieć rozszerzyć zakres polisy – takie klauzule znajdują się w umowie. Chcesz wynająć samochód? Wiesz już, na czym polega ta forma finansowania nowego samochodu, a także rozumiesz zasady ubezpieczenia i rejestracji. Jeśli jednak czujesz, że leasing nie jest Twoim idealnym wyborem, być może zainteresuje Cię również długoterminowy wynajem auta. Prosimy o zaznaczenie tej opcji przed podjęciem właściwej decyzji.

Kredyt samochodowy, czy może jednak leasing samochodu używanego?


Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kredytu samochodowego lub leasingu, to tak naprawdę zależy to od wielu czynników. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy, musisz wiedzieć, jaki samochód Cię interesuje. Dopiero po ustaleniu wymagań możemy podjąć ostateczną decyzję. Każdy z nich ma wiele zalet, a każdy ma swoje wady. Naszym zadaniem jest wybrać rozwiązanie, które najbardziej nam odpowiada. To jest najważniejsza rzecz, na to należy zwrócić uwagę. Zobowiązania zaciągnięte w formie pożyczek są pożyczkami z banków i muszą być spłacane w ratach w terminie uzgodnionym z instytucją. Pożyczki gotówkowe są udzielane na określony cel, ale to od klienta zależy, na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze. Cała kwota przelewana jest na konto i pozostaje w wyłącznej gestii wypożyczającego. Pożyczkobiorca może udać się do hali wystawienniczej, wybrać konkretny model i osobno negocjować warunki zakupu z dealerem. W przypadku leasingu podobne swobody nie mają zastosowania, gdyż ta opcja powinna być obsługiwana w węższym zakresie i dotyczy tylko zakupu samochodu. Warto rozróżnić dwa rodzaje leasingu: leasing operacyjny i leasing finansowy. W pierwszym przypadku samochód może stać się właścicielem samochodu dopiero po dokonaniu ostatniej płatności. Druga opcja od razu udostępnia tę opcję, która upodabnia leasing finansowy do tradycyjnych pożyczek.

Więcej Samochody