Jak znaleźć tanie i atrakcyjne ubezpieczenie samochodu?

Jak znaleźć tanie i atrakcyjne ubezpieczenie samochodu?
Ubezpieczenia

Średnia cena polisy OC w ostatnim kwartale wyniosła nieco powyżej 600 zł. To bezdyskusyjnie najniższy wskaźnik od pięciu lat. Kierowcy mogą odrobinę odetchnąć z ulgą. W ostatnich latach wskaźnik zadłużenia spadł. Po wzroście w 2016 roku ubezpieczenia OC z roku na rok stawały się coraz tańsze. W pierwszym kwartale tego roku w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku widać, że średni wskaźnik OC spadł o ok. 10%. Na wysokość ubezpieczenia OC składa się wiele czynników związanych zarówno z samym kierowcą, jak i samochodem. Istnieją inne sposoby na obniżenie składek na ubezpieczenie OC. Warto też wiedzieć gdzie dokładnie i w jaki sposób znaleźć tanie, niezawodne ubezpieczenie dla swojego auta.

Cena ubezpieczenia OC niestety nie jest stała. Cena OC zależy od zróżnicowanych czynników. Każdy zakład ubezpieczeń dokonuje oceny ryzyka i na tej podstawie sporządza wycenę odpowiedzialności cywilnej. Wiek kierowcy. Im młodszy kierowca, tym więcej zobowiązań cywilnych musi zapłacić. Najwięcej zapłacą posiadacze prawa jazdy dla początkujących, którzy ukończyli osiemnastu lat. W niektórych firmach skuteczne jest podniesienie wieku kierowcy, nawet do dwudziestego szóstego roku życia. Ma to związek z prawdopodobieństwem wypadku. To młodzi ludzie nie mają doświadczenia i charakteryzują się brawurową jazdą. Kolejnym ważnym elementem jest rok, w którym kierowca uzyskał prawo jazdy. Nie każdy, kto ma skończone osiemnaście lat dostanie prawo jazdy, jeśli ktoś ma ponad trzydzieści lat, zostanie również uznany przez firmę ubezpieczeniową za młodego kierowcę. Wiele firm ubezpieczeniowych pyta o to, przygotowując wycenę odpowiedzialności cywilnej w celu oceny ryzyka. Kolejną rzeczą jest miejsce zamieszkania właściciela. Mieszkańcy większych miast i wsi płacą wyższe składki na ubezpieczenie OC, ponieważ ryzyko powstania szkody jest większe niż w mniejszych miejscowościach o mniejszym natężeniu ruchu samochodowego. Mieszkańcy dużych aglomeracji muszą być przygotowani na najwyższe koszty ubezpieczenia OC. Najtańsze ubezpieczenie OC jest w małych miejscowościach, wsiach, itp. Liczba roszczeń w ostatnich latach. To jeden z najważniejszych czynników przy ustalaniu ceny odpowiedzialności cywilnej. Im dłużej posiadasz i ubezpieczasz samochód, tym mniej zapłacisz. Warunkiem jest jednak, aby te lata były nieszkodliwe. Szkoda spowodowała znaczny wzrost ceny odpowiedzialności cywilnej. Im więcej, tym więcej trzeba zapłacić za polisę. Ciekawostką jest fakt, że osoby pozostające w związku małżeńskim mogą liczyć na tanią odpowiedzialność cywilną. Wiąże się to ze stabilnością życia, a więc ze spokojem kół. Najwięcej muszą płacić dziewczęta i kawalerowie. Za odpowiedzialność uznaje się liczbę dzieci posiadanych przez właściciela, czyli mowa o osobach z dziećmi. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują dodatkowe zniżki dla rodziców co również może nas dotyczyć.

W tym przypadków wszelkich składowych jest o wiele mniej. Możemy zacząć od marki i modelu samochodu. Składka na ubezpieczenie OC zależy również od niej. Statystyki pokazują, że właściciele Audi lub BMW płacą najwięcej za ubezpieczenie OC, a najmniej właściciele Toyoty lub Fiata. Kolejnym ważnym elementem jest pojemność silnika. Właściciele samochodów o mniejszej pojemności silnika mogą wykupić tanie ubezpieczenie OC. Kierowcy samochodów o dużej pojemności silnika muszą płacić wyższe składki na ubezpieczenie OC. Ostatnią częścią jaką tutaj opiszemy będzie rodzaj paliwa. Cena OC również zależy od rodzaju paliwa. Kierowcy posiadający samochody benzynowe i benzynowe muszą zapłacić najwięcej, a na najtańsze ubezpieczenie OC mogą liczyć właściciele aut elektrycznych - co jest ciekawostką na naszym rynku.

Jak zatem zdobyć najtańsze ubezpieczenie OC?

Znamy już czynniki, które wpływają na składki na ubezpieczenie OC które wyżej opisaliśmy. Wielu kierowców zadaje sobie proste pytanie. Jak znaleźć okazyjne ubezpieczenie OC w atrakcyjnej cenie? Poniżej podpowiadamy jak wygodnie i sprawnie znaleźć tanie ubezpieczenie OC dla swojego przyszłego pojazdu. Sprawdź wycenę u wielu firm ubezpieczeniowych, nie tylko jednej. Firmy ubezpieczeniowe mają różne ceny za ubezpieczenie OC co dla nas jest niemałym plusem - rywalizacja sprzyje konsumentom. Na rynku jest wiele firm, dlatego w celu uzyskania taniego ubezpieczenia OC warto sprawdzić wiele ofert. Wygodnym sposobem są katalogi firm które dokonują ubezpieczenia samochodu. Porównanie ubezpieczeń OC ze sobą jeżeli już otrzymasz kilka ofert. Sprawdź zakres odpowiedzialności, który jest określony przepisami prawa. Nie każda firma ubezpieczeniowa jest taka sama, dzięki czemu możesz wybrać najtańsze odpowiedzialność według ceny. Sprawdź wycenę na ofertę dodatkowego ubezpieczenia. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają dodatkowe korzyści do polis OC, takie jak assistance wypadkowy czy ochrona rabatowa już w cenie OC. Warto również sprawdzić wycenę całego pakietu OC AC. Cena odpowiedzialności będzie niższa, a samochód dodatkowo ubezpieczony. Generalnie nawet w przypadku wykupienia takiego samego ubezpieczenia NNW składka na ubezpieczenie OC zostanie obniżona. Zdecyduj się na zakup ubezpieczenia OC przez internet. Kupując ubezpieczenie samochodu przez Internet, z pewnością zaoszczędzisz masę czasu. Nie musisz wychodzić z domu. Dodatkowo niejednokrotnie można trafić w sieci na liczne promocje, akcje rabatowe najczęściej reklamowane pod koniec roku. Każdą ofertę zawieraną na odległość możesz na spokojnie przeanalizować w domu po otrzymaniu niezbędnych dokumentów. W przypadku, jeżeli rozmyślisz się, masz spokojnie 14 dni na odstąpienie od każdej takiej umowy i gwarantowany zwrot środków. To wygodna i sprytna forma zawierania umów z ubezpieczycielami we współczesnych czasach.

Więcej Ubezpieczenia