NiezależnaOpinia

  Opinie Flowbooks

  O księgarni Flowbooks?

  Właścicielem sklepu Chodnik Literacki jest spółka pod firmą Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.
  Społeczny Instytut Wydawniczy Znak to jeden z największych i najstarszych polskich wydawców. Powstał w 1959 roku z inicjatywy osób związanych z „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Znak”. Chciały one poszerzyć krąg oddziaływania tego środowiska, utrwalając twórczość autorów związanych z oboma pismami, a także – dzięki przekładom współczesnych teologów i filozofów – zapoznać polskich czytelników z dziełami niepublikowanymi przez państwowe wydawnictwa. Na ogłoszony wśród czytelników apel o pożyczkę odpowiedziało około dziewięciuset osób.
  Inicjatorem powstania Instytutu i jego pierwszym dyrektorem był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w małym pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie nad redakcją „Tygodnika Powszechnego”. Wokół redakcyjnego stołu zasiadali m.in.: Jerzy Turowicz, Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ksiądz Józef Tischner. W czasach PRL-u wydawnictwo publikowało głównie literaturę katolicką i filozoficzną (pierwszą wydaną książką była nieodpłatnie przekazana „Droga krzyżowa” kard. Stefana Wyszyńskiego) oraz sporadycznie poezje, eseje i prozę. Był to czas, gdy cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa. Jednak na książki Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, a później Czesława Miłosza, Gustawa Herlinga Grudzińskiego czy Leszka Kołakowskiego i innych autorów Znaku w księgarniach prowadzono zapisy.
  Stopniowo od lat 80. w Znaku zaczęły się ukazywać pozycje z dziedziny historii i politologii, pamiętniki i komentarze polityczne.
  Po 1989 roku Znak zaczął się szybko rozwijać. Firma przeniosła się do zabytkowego Dworku Łowczego przy ul. Kościuszki 37 w Krakowie. Instytut zaczął profilować ofertę pod kątem działania na wolnym rynku i zwiększać liczbę wydawanych pozycji. Od połowy lat 90. istotną część publikacji stanowi polska oraz zagraniczna poezja i proza, książki akademickie, filozofia, religia oraz szeroko rozumiana literatura faktu, a także tytuły dla dzieci. Do wybitnych autorów dołączyli: Norman Davies, przyszły noblista Seamus Heaney czy nieobecni w oficjalnym obiegu pisarze emigracyjni: Jerzy Stempowski, Stanisław Vincenz, Józef Czapski. Na przełomie tysiącleci Znak wydawał ponad 100 nowości rocznie i coraz częściej był określany „stajnią noblistów”. Obok Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej wśród autorów wydawnictwa są bowiem: Josif Brodski, J. M. Coetzee, Mario Vargas Llosa, Derek Walcott, W. H. Auden czy Samuel Beckett.
  Społeczny Instytut Wydawniczy Znak jest także wydawcą Miesięcznika ZNAK, jednego z najstarszych miesięczników w Polsce, którego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku.
  W 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak, której pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz – polem jej działania są stosunki międzywyznaniowe, przede wszystkim pomiędzy żydami, chrześcijanami i muzułmanami, a także relacje z krajami sąsiednimi wobec Polski i edukacja globalna.
  Aby docierać do szerszych kręgów odbiorców w 2006 roku powstało Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną, a w 2010 r. platforma Woblink, oferująca książki elektroniczne, audiobooki, a teraz także książki papierowe.
  W 2009 roku przy Znaku powstała Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się, która działa w przestrzeni kultury, łącząc słowo pisane z obrazem.
  W związku z rozwojem firmy i stałym poszerzeniem jej oferty w 2010 roku Zarząd Wydawnictwa powołał do życia trzy nowe marki: Znak, Znak Literanova i Znak Emotikon. W 2014 roku powstał Znak Horyzont.
  W roku 2015 Grupa Wydawnicza kupiła część udziałów w społecznościowym portalu lubimyczytac.pl.
  W 2015 roku Znak otworzył pierwszą księgarnię pod nazwą Autorska.
  W 2019 roku, po kilkuletniej przerwie, Znak ponownie otworzył księgarnię firmową w Krakowie.
  SIW Znak jest właścicielem księgarni internetowych znak.com.pl, chodnikliteracki.pl oraz paskarz.pl
  SIW Znak jest współorganizatorem corocznych Dni Tischnerowskich a także innych wydarzeń kulturalnych, m.in. cyklu spotkań pod hasłem „Dorwać Mistrza”.

  Oferta w księgarni Flowbooks

  Jaka będzie następna książka, którą przeczytasz? Czy będzie to literatura lub literatura faktu? W księgarni znajdziesz wiele interesujących pozycji.
  A może potrzepujesz przepisu na romantyczną kolację we dwoje? A może chcesz zaskoczyć rodzinę lub znajomych unikatową potrawą? Pomocne mogą się okazać tutaj książki kulinarne.
  Może chcesz zachęcić swoje dzieci do czytania? W ofercie znajdziesz dużą ilość książek zarówno dla młodzieży jak i dzieci.
  Jesteś studentem historii, filozofii, a może biznesu? Możesz skorzystać z bogatej kolekcji księgarni Flowbooks, która oferuje książki historytczne, filozoficzne, naukowe i biznesowe.
  Zawsze trzeba znaleźć równowagę na naukę i rozrywkę. Dlatego warto zapoznać się z ofertą komiksów, zeszytów do bazgrania oraz gier planszowych i karcianych, które uprzyjemnią wspólne spędzane chwile.
  Ponadto książki znajdziesz w kategoriach nowości, bestsellery, promocje i zapowiedzi.
  W księgarni Floowbooks za zakupy możesz zapłacić na kilka sposobów: płatność gotówką, przedpłatą na konto lub przelewem elektronicznym. Dostawa zamówienie odbywa się na różne sposoby. Możesz odebrać swoje zamówienie w punkcie: w Krakowie, we Wrocławiu, Paczka w Ruchu, na stacji Orlen, na Poczcie Polskiej, w Paczkomatach inPost oraz otrzymasz paczkę pod wskazany w zamówieniu adres za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kuriera DPD.

  Co sądzisz o ofercie Flowbooks?

  Czy kiedykolwiek korzystałeś/aś z Flowbooks? Jeśli tak, to chcielibyśmy usłyszeć o Twoich doświadczeniach. NiezaleznaOpinia to miejsce, w którym możesz bez wahania wyrazić swoją opinię. Chcielibyśmy wiedzieć, jaka jest ich oferta. Czy sklep jest łatwy w obsłudze? Czy znalazłeś to czego szukałeś/aś? Czy proces rejestracji przebiegał bezproblemowo? Jak oceniasz wygląd sklepu? Czy miałeś/aś kontakt z obsługą klienta, czy byli przyjaźni i pomocni? Czy korzystnie z usług Flowbooks jest wygodne, bezpieczne? Przeczytaj opinie klientów na temat Flowbooks i ich ofercie. Daj nam znać poprzez opinie klienta. Twoja opinia pomaga innym dowiedzieć się, czego można oczekiwać od Flowbooks.

  Sztuczna inteligencja podbija sklepy internetowe

  Flowbooks
  Opinie, skargi i doświadczenia klientów (0)

  10
  100% Kupiłbym tu ponownie!
  Zamówienie
  rating
  10
  Serwis
  rating
  10
  Cennik
  rating
  10
  Dostawa
  rating
  10

  Wszystkie opinie

  Poznaj niezależnie opinie, doświadczenia klientów oraz ich skargi! Dowiedz się o najlepszych sklepach online i dostawcach usług. Teraz klienci decydują, które sklepy są godne uwagi a które nie!

  Napisz wlasną opinię o Flowbooks

  Twoja opinia

  FAQ

  Czy Flowbooks jest firmą godną zaufania?

  Obecnie mamy 0 opinii klientów o Flowbooks. Firma otrzymała średnią ocenę w wysokości 10/10, a 100% recenzentów wskazało, że ponownie kupiliby produkt tej marki.

  Jakie usługi lub produkty oferuje Flowbooks?

  Flowbooks działa głównie w kategorii Sklepy internetowe, a dokładniej w .

  Przeczytałem wszystkie recenzje. Co teraz?

  Spodobały ci się recenzje? Jeżeli tak, to złóż zamówienie bez wahania na Flowbooks . Jeżeli nie, możesz znaleźć wiele innych brands na naszej stronie.