NiezależnaOpinia

  Opinie Egmont

  Egmont Polska powstało w 1990 roku i jest wydawnictwem będącym częścią Grupy Egmont. Rozpoczęło swą działalność od wydawania przeznaczonych dla dzieci komiksów. Pierwszym produktem wydawnictwa był słynny komiks z Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont Polska wydaje kilkadziesiąt tytułów rocznie, książki i komiksy dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne gry planszowe.

  Egmont jest wydawcą wyłącznie dla dzieci. Są częścią dużej grupy medialnej z siedzibą w Kopenhadze i są własnością fundacji charytatywnej. Grupa Egmont przekazała ponad 350 milionów euro na rzecz organizacji charytatywnych dla dzieci od 1920 roku i reinwestowała pozostałą część naszych zysków w biznes.

  Historia wydawnictwa Egmont sięga 1878 roku, gdy duński siedemnastolatek Egmont Harald Petersen założył małą drukarnię w swym rodzinnym mieszkaniu. Pieniądze zdobył na ten cel zastawiając fotel bujany swojej matki, lampę oliwną, maszynę do szycia i cztery sosjerki. W dniu, kiedy Egmont poszedł do miasta w celu odebrania pierwszego sprzętu drukarskiego na ulicy znalazł monetę, która została już na zawsze jego szczęśliwą monetą i do dzisiaj przechowywana jest w centrali firmy w Kopenhadze. Wkrótce firma Petersena zdobyła reputację solidnej i niezawodnej. Przez kolejne ćwierć wieku firma rosła, zatrudniając coraz więcej ludzi i inwestując w coraz bardziej nowoczesne maszyny, a 1904 roku zaistniała po raz pierwszy w świecie mediów.

  Kolejny przełom w historii firmy nastąpił w 1948 roku, gdy podpisano kontrakt na wydawanie komiksów z Waltem Disneyem na licencji w Skandynawii i Niemczech. Następnie na przełomie lat 80 i 90 wydawnictwo rozpoczęło podbój międzynarodowych rynków otwierając biura w Wielkiej Brytanii, Europie Wschodniej i Azji. W 1991 firma zmieniła nazwę na Egmont na cześć założyciela.

  Oferta firmy

  Egmont jest największym wydawcą specjalistycznych książek dla dzieci w Wielkiej Brytanii, a ich publikacje docierają do około miliona dzieci miesięcznie. Publikacje Egmont rozciągają wyobraźnię dla następnego pokolenia i pomagają maluchom uczyć się o życiu. Ich książki zabierają dzieci na przygody przez magiczne krainy, pomagają im radzić sobie z dużymi emocjami, zachęcają do empatii i identyfikowania się z innymi ludźmi, inspirują ich do uczenia się nowych rzeczy i pomagają im związać się z rodziną i przyjaciółmi.

  Regularnie prowadzą na rynku analizę, zrozumienie trendów i ścisłe badania ze szkołami i rodzinami. Zachęcają do „czytania przez skradanie się” i rozumieją, że wszystkie czytania są dobrą lekturą. Dzięki książkom aktywności, przewodnikom po popularnych grach, powieściom i encyklopediom związanym z filmami oraz czasopismom o współczesnej kulturze i markach, promują czytanie przez zabawę i zamieniamy nawet najbardziej niechętnych czytelników w pasjonatów. Porównaj ofertę firmy z konkurencją naszej stronie.

  Opinia końcowa

  Egmont wydaje książki dla największych marek na świecie, takich jak Star Wars, Minecraft, Thomas & Friends, Disney Princesses, Roblox i Mr. Men oraz Little Misses. Mają w ofercie cenione klasyki, takie jak Kubuś Puchatek, Tintin, Mały Książę, Aksamitny Królik, Koń Wojny, 101 Dalmatyńczyków i Piosenkarz Wiatru. Oferta wydawnictwa jest ogromna. Publikują książki z obrazkami i powieści niesamowitych autorów, takich jak Laura Ellen Anderson, Andy Stanton, Enid Blyton, Julia Donaldson, Anne Fine, Michael Grant, Tahereh Mafi, Michael Morpurgo, William Nicholson, Helen Oxenbury, Jim Smith i Katherine Woodfine. Poszukując książek dla dzieci, z pewnością warto skorzystać z bogatej oferty wydawnictwa.

  Egmont
  Opinie, skargi a doświadczenie klijentow (0)

  10
  100% Będę kupować tutaj nadal!
  Zamówienie
  rating
  10
  Serwis
  rating
  10
  Cennik
  rating
  10
  Dostava
  rating
  10

  Wszystkie opinie

  Czytaj o doswiadczeniach klientów, niezależnie opinie oraz skargi! Dowiedż się o najlepszych (online) sklepach. Wspólnie zdecydujemy, które sklepy są godne naszey uwagi a które nie!

  Napisz wlasną opinię o Egmont

  Twoja opinia