Apteka online - zalety kupna lekarstw przez Internet
Sklepy internetowe

Apteki internetowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Wiąże się to z dużą wygodą zakupów online, zazwyczaj cena jest znacznie niższa, a ceny tych samych produktów łatwo porównywać w różnych aptekach internetowych. Jest jednak również spora grupa klientów – pacjentów, którzy nigdy nie mieli okazji zrobić zakupów w aptece internetowej. W dzisiejszym tekście postaramy się dokładniej wyjaśnić, jak działają te apteki, co można w nich kupić i na co należy zwrócić uwagę przy składaniu u nich zamówień. Na pierwszy rzut oka zakupy w aptece internetowej nie różnią się niczym od standardowych zakupów elektroniki, kosmetyki, książek, czy odzieży. Istnieją jednak pewne warunki i zasady z którymi lepiej zapoznać się przed złożeniem swojego pierwszego zamówienia.

Co takiego można dokładnie kupić w aptece online?

Ceny oferowane przez apteki internetowe różnią się od cen oferowanych przez zwykłe apteki stacjonarne, z tym wyjątkiem, że leków na receptę nie można kupić z dostawą do domu. W takich aptekach można zakupić wszystkie inne produkty oferowane przez zwykłe apteki, a mianowicie leki bez recepty, suplementy diety, środki higieniczne, kosmetyki i kosmetyki do skóry, opatrunki, suplementy diety, środki czystości i odżywki dla niemowląt, witaminy i inne leki bez recepty. Dostępność takich produktów jest dużo większa niż w stacjonarnej aptece, ponieważ najczęściej apteka online korzysta z głównego magazynu.

Dlaczego tanie apteki internetowe zyskują na popularności?

Największą zaletą aptek internetowych jest to, że dają one pacjentom możliwość zakupu potrzebnych im leków, kosmetyków, środków higienicznych czy suplementów diety o każdej porze. Nawet w środku nocy z dowolnego miejsca i urządzenia - tak jak komputera jak i telefonu z dostępem do Internetu. W tym czasie mają możliwość dokładnego wybrania wszystkich potrzebnych im produktów, porównania składników podobnych produktów oraz porównania cen w różnych aptekach. W aptekach stacjonarnych nie ma takiej możliwości. Tutaj możemy co najwyżej szybko określić, czy cena danego produktu w danej aptece jest dla nas akceptowalna. Decydując się na zakupy w aptece internetowej, nie musisz czekać w długich kolejkach. Wszystkie zakupione leki i inne rodzaje produktów należy dostarczyć bezpośrednio do domu w ciągu 2-3 dni lub np. do paczkomatu. Podsumowując: zyskujesz atrakcyjną cenę, szybką dostawę oraz pewność, że produkt z pewnością jest dostępny i już niebawem trafi do Ciebie - w przypadku lekarstw to bardzo ważny element.

Na co zwracać uwagę w aptece internetowej i co z lekami na receptę?

Zwłaszcza przy składaniu pierwszego zamówienia w aptece internetowej większość klientów najpierw dowiedzieć się i upewnić, czy dana apteka jest całkowicie legalna i czy sprzedawane tam produkty są całkowicie bezpieczne. Całe szczęście można to szybko, wygodnie i przedewszystkim łatwo sprawdzić. Na stronie każdej apteki internetowej powinno znaleźć się unikalne logo z białym krzyżykiem w tle i czterema pionowymi paskami – trzy odcienie zieleni i jeden szary. Po kliknięciu w ten znak powinniśmy zostać przekierowani na stronę właściwego organu, który wydaje zezwolenia aptekom internetowym na prowadzenie takiej działalności. Taką licencje wydaje Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny. Kupując w aptece internetowej, przed złożeniem zamówienia warto również sprawdzić opisy sprzedawanych leków, suplementów diety i innych produktów. W aptece stacjonarnej personel apteki pomoże w doborze odpowiedniego produktu. W przypadku aptek internetowych wszystkie niezbędne informacje o wybranym produkcie powinny znaleźć się w jego opisie i to jest konieczny element. Każda apteka internetowa musi również zapewnić swoim klientom możliwość skonsultowania się z farmaceutą dyżurnym w celu zamówienia za pomocą czatu online lub telefonicznie.

Pozostałe korzyści aptek online


Wielu z nas jest przyzwyczajonych do kupowania artykułów papierniczych w aptekach, czyli chodzimy do takiej placówki i tam wpisujemy recepty i kupujemy leki bez recepty. Warto jednak rozważyć również najlepsze sklepy internetowe, ponieważ ceny tam są zazwyczaj niższe, co pozwala nam zaoszczędzić atrakcyjne kwoty. Zaletą jest to, że łatwo sprawdzisz różne ceny w aptekach internetowych. Możemy je porównać i wybrać tę, za którą płacimy najmniej. Tutaj pomocne są również porównywarki cen, nawet dla leków, które sprawdzają i pokazują nam ceny preparatów wymagających recepty. Zamawianie leków w aptekach internetowych jest bardzo proste – możemy je zamówić tak jak w innych sklepach internetowych. Możemy nawet zamówić leki, które trzeba przetransportować w niskich temperaturach – dostarczą je ekspresowo w specjalnych opakowaniach. W aptekach internetowych można również kupić leki na receptę. Jednak w tym celu musimy okazać receptę. Zasadniczo, zgodnie z prawem, leki na receptę można zamówić tylko w aptece osobiście – a wtedy receptę pokazujemy na miejscu. Niektóre apteki wymagają również wypełnienia specjalnych formularzy, zwłaszcza w przypadku refundacji leków. Kolejną ważną kwestią są zamienniki w miejsce oryginału. Dlatego dzięki kupowaniu leków przez internet możemy sporo zaoszczędzić. Istnieją jednak inne sposoby na obniżenie kosztów. Warto zwrócić uwagę na alternatywy, czyli leki o tej samej substancji czynnej co lek oryginalny, ale w niższej cenie. Główną różnicą w stosunku do oryginalnych zamienników są wypełniacze i dodatki oraz inne dodatki, a także kształt i rozmiar. Jeśli chodzi o leki bez recepty, warto poszukać promocji organizowanych okazjonalnie przez apteki internetowe i apteki stacjonarne. Dzięki nim możemy również oszczędzać, dlatego nasze koszty leczenia będą niższe.

Więcej Sklepy internetowe