Sprawdzone firmy ubezpieczeniowe oferujące OC

Sprawdzone firmy ubezpieczeniowe oferujące OC
Randki

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Musisz je kupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Czym się różni od innych ubezpieczeń? Np. ubezpieczenia mieszkania, czy na czas podróży, są dobrowolne. To do Ciebie należy, czy je kupisz. Jednak istnieje również obowiązkowe ubezpieczenie. Musisz je kupić. I to nie tylko dlatego, że jeśli tego nie zrobisz, zostaniesz ukarany. Obowiązek zawarcia takiego ubezpieczenia wynika z tego, że ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnego leczenia lub rehabilitacji, jeśli wyrządzisz szkodę innej osobie. Jednym z obowiązkowych ubezpieczeń jest ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w polsce - jakie są firmy?

Ubezpieczenia komunikacyjne od lat stanowią największą część polskiego rynku ubezpieczeniowego. Jednak w ostatnich latach wartość tego segmentu ustabilizowała się. Składka przypisana brutto z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych wyniosła 23,6 mld zł w 2019 roku. Rok wcześniej było to 23,5 mld zł, aw 2017 roku 22,5 mld zł. Polacy nadal wydają znacznie więcej na ubezpieczenia OC komunikacyjne (14,9 mld zł w 2019 r.) Niż na AutoCasco (8,7 mld zł w 2019 r.).

W polsce znajdziemy wiele różnych ofert od kilkudziesięciu firm ubezpieczeniowych. Między innymi znajdziemy takie jak: AXA, Benefa, Generali, InterRisk, Link4, Mtu24.pl, Proama, UNIQA, Wiener VIG czy Ergo Hestia. W trakcie wyboru swojej polisy warto zapoznać się z ofertą minimum 5-ciu róznych firm ubezpieczeniowych. Polecamy również sprawdzić aktualne opinie o firmach ubezpieczeniowych, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie jak zachowa się ubezpieczyciel w przypadku szkody z jaką będziemy musieli się zmierzyć.

Co to OC i dlaczego jest tak ważne?

Rozwinięcie skrótu OC jest bardzo proste, dotyczy ono Odpowiedzialności Cywilnej. Polega na ponoszeniu skutków finansowych swoich działań na drodze lub działań osób trzecich. Jeżeli przez nieuwagę w sposób zupełnie przypadkowy i pechowy uderzysz w samochód przed sobą, to jesteś zobowiązany zapłacić za naprawę szkody (czyli ponosisz konsekwencje finansowe za kolizję). Ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu mechanicznego (tak w ustawie określa się ubezpieczenie OC) chroni poszkodowanych w zdarzeniach (kolizjach lub nieszczęśliwych wypadkach) spowodowanych przez osobę, na rzecz której została wystawiona polisa. Pamiętaj, że sprawca zdarzenia nie może naprawić swojego samochodu swoim ubezpieczeniem OC.

Co obejmuje ubezpieczenie samochodu?

Jaki jest zakres ubezpieczenia OC i kiedy rzeczywiście zadziała? Krótko mówiąc, ubezpieczenie OC działa, gdy korzystając z samochodu wyrządzamy komuś krzywdę (osobie prywatnej lub mieniu). Ważne jest, aby szkody powstałe w związku z ruchem pojazdu obejmowały również uszkodzenia podczas wsiadania i wysiadania, załadunku i rozładunku, a także podczas postoju, parkowania lub parkowania. Czasami myśląc o tym, co obejmuje ubezpieczenie OC, zapominamy o tych elementach - dlatego warto upewnić się przed podpisaniem polisy.

Co decyduje o cenie ubezpieczenia samochodu?

Ostateczna cena ubezpieczenia samochodu zależy od tego, jaki pojazd chcesz ubezpieczyć, ile masz lat, czy miałeś wypadek samochodowy w ostatnich latach oraz jakie są Twoje oczekiwania wobec oferty. Jeśli chcesz tylko wykupić ubezpieczenie OC, zapłacisz najmniej. Jednak obowiązkowe ubezpieczenie nie zapewnia pełnej ochrony. Nie obejmuje sytuacji, w których jako sprawca kolizji chcesz naprawić samochód i nie zabezpiecza przed ryzykiem kradzieży. Dlatego wielu kierowców wybiera pakiet OC / AC, który może wybrać indywidualnie w zależności od potrzeb. Możliwości jest wiele. Wysokość składki na ubezpieczenie OC może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Aby przygotować polisę, ubezpieczyciele muszą Cię dobrze poznać - Twoją historię ubezpieczenia oraz potrzeby związane z zakupem pakietu OC / AC. W każdym formularzu trzeba więc podać bardzo dużo informacji, które stanowią podstawę do stworzenia indywidualnej oferty. Pamiętaj, że informacje, które są dla Ciebie ważne, mogą wydawać się nieistotne dla ubezpieczyciela. Na tej podstawie wylicza ryzyko ubezpieczeniowe wynikające z uszkodzenia.

Nawet niewielka zmiana wprowadzonych danych może znacząco zmienić ostateczną wycenę, gdyż nawet najmniejsze parametry składają się na oszacowane ryzyko, które ubezpieczyciele wliczają w swoje koszty. Jeśli nie jesteś pewien, co wpisać w formularzu, nie zgaduj odpowiedzi, po prostu sprawdź. W razie wątpliwości skontaktuj się z doradcą. Pamiętaj, że tylko poprzez podanie prawdziwych informacji ubezpieczyciel może dokonać rzetelnej wyceny.

Jakie są w polsce najtańsze ubezpieczenia samochodu?

Przy obliczaniu składki ubezpieczeniowej ubezpieczyciele biorą pod uwagę zarówno kierowcę, jak i dane pojazdu. Wśród informacji dotyczących właściciela samochodu najważniejsze są wiek, długość prawa jazdy, zniżki na ubezpieczenie OC oraz miejsce zamieszkania. Na przykład w przypadku ubezpieczonego samochodu firmy zwracają szczególną uwagę na markę, wiek pojazdu i moc silnika.

Niestety młodzi użytkownicy dróg są zwykle skazani na wyższe składki OC, ponieważ mają niewielkie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu lub nie mają go wcale. Dodatkowo niekorzystnie wpływają na nich statystyki wypadków, z których jasno wynika, że ​​to najmłodsi kierowcy powodują najwięcej kolizji i nieszczęśliwych zdarzeń. Na najtańsze ubezpieczenie mogą liczyć osoby z dużym doświadczeniem za kółkiem. W 2019 roku najtańsze oferty OC otrzymali kierowcy w wieku 57 lat i więcej. Średnie ceny oferowanych im ubezpieczeń obowiązkowych były ponad trzykrotnie niższe niż oferty dla młodych kierowców (19 lat). Z reguły takie osoby mają już maksymalne zniżki w ubezpieczeniu OC. Masz też kilkanaście lub więcej lat doświadczenia za kierownicą.

Kolejnym elementem determinującym cenę OC jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. W małych miejscowościach, gdzie ruch jest mniejszy, a kolizje drogowe są rzadkie, ceny samochodów są zwykle niższe niż w większych miastach. Najdroższe oferty OC są zazwyczaj oferowane mieszkańcom dużych aglomeracji, bo to tam ryzyko szkód jest największe. Przy obliczaniu składki towarzystwa ubezpieczeniowe podają m.in. statystyki wypadków, natężenie ruchu, gęstość zaludnienia, a nawet topografię. W 2019 roku najwięcej na ubezpieczenie OC wydali mieszkańcy Wrocławia (939 zł), Warszawy (890 zł) i Gdańska (889 zł). Najtańsze polisy ubezpieczyciele zaoferowali kierowcom z Rzeszowa (614 zł), Kielc (640 zł) i Opola (641 zł).

Firmy ubezpieczeniowe biorą również pod uwagę ryzyko związane z ubezpieczeniem marki konkretnego samochodu. Na przykład niektóre marki w ubezpieczeniach OC są droższe, głównie ze względu na parametry techniczne. Właściciele BMW i Audi musieli liczyć się z najwyższymi kosztami ubezpieczenia. Im większe przemieszczenie, tym droższe ubezpieczenie OC. Głównym powodem wzrostu w tym przypadku jest możliwość, że pojazd rozwija dużą prędkość i zwiększy ryzyko, że kierowca spowoduje kolizję lub wypadek. W trakcie takiego zdarzenia rośnie również wielkość szkody, co z kolei bezpośrednio przekłada się na wyższe koszty likwidacji ponoszone przez ubezpieczyciela.

Jak zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela z OC?

Miałeś wypadek? W takim przypadku musisz zgłosić szkodę firmie ubezpieczeniowej sprawcy, która wypłaci Ci odszkodowanie. Jeśli wypadek był nieszkodliwy i nikt nie został ranny, nie ma potrzeby wzywania policji. Zamiast tego możesz spisać ze sprawcą kolizji oświadczenie potwierdzające jego winę. Należy to jednak zrobić bardzo ostrożnie, aby uniknąć problemów z późniejszą wypłatą odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Po napisaniu wspólnego oświadczenia o wypadku drogowym lub po uznaniu Cię przez policję za winną, powinieneś skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy. Możesz to zrobić osobiście kontaktując się z oddziałem towarzystwa ubezpieczeniowego, telefonicznie, telefonicznie na infolinię towarzystwa ubezpieczeniowego lub online przez Internet. Która forma jest najwygodniejsza? - wszystko zależy od Ciebie. W przypadku poważnych szkód, kiedy samochód wymaga holowania, najlepiej jest zadzwonić do ubezpieczyciela bezpośrednio z miejsca zderzenia. Firmy ubezpieczeniowe podpisały umowy z organizacjami świadczącymi usługi wsparcia na terenie całego kraju. Dlatego niezależnie od lokalizacji pomoc drogowa powinna być dostępna do godziny od zgłoszenia takiej potrzeby. Kierowca ciągnika zazwyczaj może wykonać pierwsze zdjęcia po wystąpieniu szkody, co ułatwia proces jej likwidacji.

Zniżki na ubezpieczenie samochodu - skąd się biorą?

Każdy kierowca chce jak najmniej płacić za ubezpieczenie OC. Dlatego ważne jest, aby dobrze wiedzieć, jakie dokładnie zniżki mogą Ci przysługiwać w konkretnej firmie ubezpieczeniowej. Najczęściej trafiają do kierowców, którzy mają na swoim koncie długą historię prowadzenia pojazdów bez wypadków. Ogólna zasada mówi, że firma ubezpieczeniowa dodaje więcej procentowych rabatów OC za każdy rok bez żadnych przestojów i kolizji. Jednak ich wartość może się różnić w zależności od ubezpieczyciela i wynosić od 5 do nawet 20%. Z tego powodu różny jest również okres, w którym można uzyskać maksymalną zniżkę na ubezpieczenie samochodu. Ile lat to dostaniesz? Od 3 do 8. Niektórzy ubezpieczyciele zwracają również uwagę na okres bezszkodowości, tj. H. Czas użytkowania samochodu bez kolizji. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zniżki na ubezpieczenie samochodu jest cesja współwłaściciela samochodu. Jeśli więc nie masz zniżek na niezamówioną jazdę, możesz skorzystać z rabatów innych osób, czyniąc je współwłaścicielami samochodu. Jeśli mają maksymalne zniżki, zostaną uwzględnione w cenie ubezpieczenia. Poluj na kody promocyjne dodatkowych rabaty lub bonusy.

Ubezpieczyciele prowadzą również różnego rodzaju kampanie reklamowe oraz oferują rabaty takie jak: B. w związku z płatnościami. Na przykład niektóre firmy pozwalają na zakup polisy tańszej nawet o 15% w przypadku transakcji online. Dodatkową zniżkę można uzyskać również za płatność kartą lub przelewem elektronicznym. Jeśli przedłużasz swoje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, poprzez support, ubezpieczenie wypadkowe lub autocasco, płacisz mniej za pakiet ubezpieczeniowy, niż gdybyś kupił każdy produkt osobno.

Kiedy można stracić zniżki na ubezpieczenie OC? Niestety, można je zgubić równie łatwo, jak zniżki na ubezpieczenie OC. Spowodowanie szkody lub wypadku - oczywiście zniżki od odpowiedzialności są zmniejszone, jeśli wyrządzisz szkody. W zależności od ubezpieczyciela możesz stracić rabat w wysokości 5%, 10%, a nawet 20%. W przypadku kilkukrotnej kolizji w ciągu roku ubezpieczeniowego, ubezpieczenie OC może wzrosnąć nawet o 200 zł. Szkoda wyrządzona przez innego kierowcę. Obniżone wtedy zostaną Twoje rabaty odpowiedzialności cywilnej, nawet jeśli to nie Ty spowodowałeś szkodę, a ktoś inny prowadzący Twój samochód - zniżki zostaną przyznane właścicielowi pojazdu. Szkoda współwłaściciela. Możesz stracić zniżki na ubezpieczenie samochodu, nawet jeśli szkoda jest spowodowana przez kogoś, kto jest z Tobą na dowodzie rejestracyjnym samochodu. I na sam koniec przerwa w ubezpieczeniu. Jeśli przez jakiś czas nie płacisz odpowiedzialności cywilnej, np. Na przykład, jeśli sprzedasz samochód i nie kupisz nowego, możesz stracić część rabatów.

Więcej Randki