Randki online - co warto wiedzieć?
Randki

Najlepsze portale randkowe i aplikacje każdego dnia pomagają singlom i singlom spotykać się, rozmawiać, a potem umawiać się na romantyczne często randki. Pomagają znaleźć drugą połowę a po pewnym czasie są zadowoleni i wdzięczni. Aplikacje serwisy randkowe to najpopularniejsze usługi na świecie, co nie jest zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę, jak trudno jest dziś znaleźć miłość w ruchliwym społeczeństwie ludzi pochłoniętych przez urządzenia, pracę i codzienne obowiązki przez które stale „brakuje im czasu”.

Dlaczego wybieramy tak często randki online?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wyszukiwanie w Internecie swojej drugiej, wymarzonej połowy. Ponadto trend ten cały czas rośnie. Dlaczego tak się dzieje? Randki online to przede wszystkim wygoda. Zakres wyszukiwania jest praktycznie nieograniczony, gdziekolwiek jest internet, możesz poszukać drugiej połowy o każdej porze dnia i nocy.

Korzystając z serwisów randkowych, znacznie łatwiej jest znaleźć osobę, której szukasz. Kiedy myślimy o idealnym partnerze, często wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądał, jakie będzie miał zainteresowania. W rzeczywistości jednak trudno jest znaleźć osobę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Jednak serwis randkowy umożliwia przeglądanie profili innych osób z określonymi wytycznymi. Niektóre strony internetowe oferują również kwestionariusze osobiste, aby dopasować użytkowników do siebie.

Jakie są najbardziej znane witryny i aplikacje randkowe?

Najlepsze aplikacje i portale randkowe codziennie pomagają singlom i singielkom spotykać się, rozmawiać, a potem umawiać się na randki. Pomagają znaleźć drugą połowę i są z niej zadowoleni. To jedne z najpopularniejszych aplikacji na świecie, co nie jest zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę, jak trudno jest dziś znaleźć miłość w ruchliwym społeczeństwie ludzi pochłoniętych przez urządzenia i Internet i nieustannie „brakuje im czasu”. Oto najpopularniejsze aplikacje i serwisy randkowe w Polsce:

 • Badoo
 • Tinder
 • Sympatia
 • ZaadoptujFaceta
 • Fotka
 • Facebook Dating
 • happn
 • Bumble
 • Grindr
 • OkCupid
 • eDarling

Portale randkowe dla seniorów

W naszym społeczeństwie panuje błędne przekonanie, że samotni ludzie po pięćdziesiątce nie powinni już chodzić na randki. Wiele osób od lat wierzy w taki stereotyp i trudno z nim walczyć. Ale dlaczego starsi ludzie mieliby być skazani na samotność? Możesz poznać nowych przyjaciół prawie wszędzie, na przykład w sklepie, na spacerze lub w klubie seniora. Coraz więcej osób korzysta z komputera i staje się on świetnym miejscem na spotkanie z kimś. Często takie nowe znajomości mogą przekształcić się w poważny związek. Portal randkowy dla seniorów to właśnie takie miejsce, gdzie starsze osoby mają szansę nawiązać ciekawą relację. Podpowiadamy, które strony i serwisy internetowe warto odwiedzić:

 • Razem50plus.pl
 • Seniorra.pl
 • Swatka.pl
 • Samotneserca.pl
 • 45plus.pl
 • Randkidojrzałych.pl

Najważniejsze to przestać myśleć, że osoby starsze nie powinny korzystać z takich portali. Ludzie, którzy z jakiegokolwiek powodu zostali sami, nie są skazani na samotność. Korzystanie z witryn randkowych jest bezpieczne. To świetne rozwiązanie dla nieśmiałych ludzi, ponieważ pozwala lepiej poznać osobę, zanim spotkasz się z nią twarzą w twarz. Umożliwiają również kontakt z osobami mieszkającymi daleko. Możesz zdobyć wielu przyjaciół, ale możesz też znaleźć miłość. Ponieważ na miłość nigdy nie jest za późno.

Jak stworzyć swój profil randkowy - jakie zdjęcia dodać i co napisać?

Wybierz zdjęcie profilowe, które podkreślą Twoje najlepsze cechy. Twoje zdjęcie profilowe jest Twoim głównym elementem w serwisie randkowym i to właśnie inne osoby zobaczą je jako pierwsze. Więc postaraj się, aby było idealne. Użyj takiego zdjęcia, które jest dobrze oświetlone i masz dobry, sympatyczny uśmiech, który zachęca innych do kontaktu z Tobą.

Najlepiej załadować od 4 do 5 zdjęć do swojej galerii, aby pokazać różne oblicza Twojej osobowości i zainteresowań. Poświęć trochę czasu, aby napisać przyzwoity opis swojego profilu. Jeśli zdjęcie profilowe ma przyciągać i interesować, opis profilu powinien wzbudzać zainteresowanie i dlatego jest również ważny, tak samo jak zdjęcie profilowe omawiane wcześniej. Wypełnij swój profil randkowy szczerością i entuzjazmem, ale nie umieszczaj wszystkiego na swoim profilu, aby dać innym kilka niedopowiedzianych zdań, które zachęcą drugą osobę do kontaktu z Tobą

Zainteresowania i zajęcia, ulubione sporty, autorzy książek, muzyki lub filmów, to, jak lubisz spędzać weekendy - wszystkie te informacje są bardzo cenne w spotkaniu z kimś takim jak Ty, w znalezieniu bratniej duszy. Inne osobiste pytania mogą dotyczyć tego, czy masz dzieci, czy chcesz mieć dzieci, czy też nie. Czy masz wierzenia religijne i poglądy polityczne. Na liście pytań zwykle znajdują się również zapytania o zwierzęta domowe, zawód, dochody i ogólną sytuację życiową. Następnie zostaniesz poproszony o odpowiedź na podobne pytania po raz drugi, ale zamiast wskazywać swoje cechy, opiszesz tym razem swoje idealne dopasowanie, czyli osobę której szukasz. Witryna lub aplikacja randkowa wykorzysta następnie podane przez Ciebie informacje i informacje o sobie, aby znaleźć odpowiednie osoby, z którymi możesz się skontaktować. Większość witryn umożliwia również swobodniejsze pisanie o sobie.

Potencjalna szansa na znalezienie kogoś w serwisie randkowym

Portale randkowe opinie mają bardzo różne. Chociaż wiele osób jest zaniepokojonych długoterminowymi potencjalnymi negatywnymi opiniami i skutkami korzystania z aplikacji i witryn randkowych, badania sugerują, że takie narzędzia mogą w rzeczywistości pomóc większej liczbie osób łączyć się na nowe sposoby i budować trwałe i silne relacje. Pamiętaj, że badania pokazują, że 1/3 małżeństw to związki inicjowane przez internet. Pary, które spotkały się online, są również szczęśliwsze niż pary, które spotkały się offline.

Niezależnie od Twojej opinii, czy wolisz spotkać się osobiście lub napisać na komunikatorze, jedno jest pewne: wytrwałość, z jaką samotni ludzie szukają siebie nawzajem za pomocą wszystkich dostępnych narzędzi, jest inspirująca. Ostatecznie korzystamy z technologii randkowania, ponieważ chcemy kontaktu z ludźmi, a samo to pragnienie jest ponadczasowe i łączy nas na zawsze.

Flirtowanie w sieci

Flirtowanie jest bardzo piękne i kuszące. Mały komplement otrzymany w ciągu dnia może dodać Ci skrzydeł i sprawić, że na chwilę zapomnisz o zmartwieniach lub przytłaczających obowiązkach. Flirtowanie przez Internet to świetna okazja dla tych, którzy są nieśmiali lub mają mało czasu. Ogromną zaletą serwisów randkowych jest to, że można „wybrać” i łatwiej jest zdecydować, z kim się połączyć. Gdy taka sytuacja w rzeczywistości wydaje się bardzo krępująca, dużo łatwiej jest być uczciwym w sieci i mówić wprost o swoich oczekiwaniach. Z tego powodu stworzono w wielu serwisach i aplikacjach specjalnie zaprojektowane profile użytkowników, aby łatwiej było zorientować się, czy dany użytkownik jest zainteresowany tylko flirtowaniem online, czy też szuka poważnego związku. Dzięki temu unikamy kochających rozczarowań i znajdujemy ludzi, którzy oczekują od życia tego, czego oczekujemy.

Czy warto płacić za serwisy randkowe?

Nie ma co ukrywać, że jesteśmy obecnie jesteśmy przyzwyczajeni do bezpłatnego dostępu do usług w Internecie. W dzisiejszych czasach nikt nie płaci za konto e-mail, nie interesują nas płatne portale, a nawet darmowe aplikacje na telefon często posiadają reklamy, nie pobierając opłat za samo zainstalowanie aplikacji. Unikamy tego jak ognia, zwłaszcza w naszym kraju. W przypadku serwisów randkowych warto jednak zastanowić się, czy lepiej byłoby skorzystać z płatnej usługi.

Wiele różnych czynników odgrywa rolę w witrynach internetowych, takich jak serwis randkowy, ale każda osoba, która poświęci mu trochę więcej czasu, z pewnością dojdzie do wniosku, że kluczowym czynnikiem jest tutaj zawsze jakość ludzi w naszym wirtualnym środowisku. Jeśli mamy do czynienia z mnóstwem kont-widm, zabawnych kont lub kont, na których ludzie nie są szczególnie zainteresowani, marnujemy czas, a nasze doświadczenia generalnie nie są zbyt przyjemne. Szybko się poddajemy i uważamy, że cała zabawa w randkowanie online nie ma sensu.

Na portalach zagranicznych, gdzie za założenie konta trzeba zapłacić co najmniej kilka złotych, jakość doświadczenia jest zupełnie inna. Widać to przede wszystkim przez pryzmat umiaru, który zmusza użytkowników do odpowiedniego zachowania i dbania o swoje konto. Dlatego warto wydać kilka złotych miesięcznie, jeśli chcemy poważnie traktować swoją przygodę i poszukiwanie drugiej połówki.

Jak zachowywać się na pierwszej randce?

I stało się! Po wymianie wiadomości i pierwszym przyzwyczajeniu się do siebie, zdecydowaliście się na pierwszą randkę. Wydaje się wam obojgu, że już dużo o sobie wiecie i nadal czujecie napięcie. Jak to zrobić dobrze i nie wygłupić się na pierwszym spotkaniu? Nie zawsze wiesz, czego się spodziewać na swoim pierwszym spotkaniu. Zaufanie pomaga przełamać pierwsze lody. Nawet jeśli nie jesteś casanovą, na spotkaniu możesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. Jest kilka sztuczek, których możesz użyć, aby wyglądać pewnie, nawet gdy jesteś zdenerwowany.

Czasami na pierwszej randce jesteśmy tak zaintrygowani i tak zajęci robieniem dobrego wrażenia, że ​​ktoś nas lubi, że zapominamy, że nie jesteśmy sami na randce. Nie próbuj rozmawiać z kimś na śmierć. Musisz słuchać, co mówi druga osoba. Może wtedy pojawi się wspólny temat do rozmowy. Aby uniknąć „byle jakiej rozmowy”, pytaj o rzeczy, które Cię interesują i rozmawiaj o swoich pasjach i zainteresowaniach. Nie mów o błahych rzeczach jak pogoda, lepiej porozmawiać o swoich ulubionych miejscach w mieście, podróżach, książkach, filmach ... Na pewno będzie wam coś wspólnego, na przykład to, że to wy oboje szukacie miłości. Jeśli obawiasz się, że zabraknie Ci języka w ustach, skorzystaj z naszego przewodnika i dowiedz się 12 konkretnych pytań na pierwszą randkę - uchronią Cię one przed niezręczną ciszą.

Wady wynikające z randkowania przez internet

Drobne szczegóły. Anonimowość jest obecnie dostępna wszędzie. Uniemożliwia ludziom uzyskanie szczegółowych informacji o kimś bez spotkania się z nimi lub rozmowy z nimi. W serwisie randkowym zazwyczaj umieszczamy daty, którymi chcemy się podzielić. To stosunkowo niewiele, ponieważ wiele osób twierdzi, że nie można tego łatwo zweryfikować, czy dwie osoby mogą pasować tylko na podstawie opisu na stronie. Często też tęsknimy za prawdą. Skupiamy się na szczegółach, które nie są tak ważne dla drugiej połowy. Może się okazać, że Twoim wspólnym zainteresowaniem jest sport, ale mogą to być dwa różne sporty z różnych biegunów.

Różnorodność nie jest jednak tak dobra. Posiadanie tak wielu osób do wyboru to z pewnością ogromna zaleta randek online. Jednak zbyt wiele decyzji może prowadzić do nastawienia opartego na strachu przed podjęciem złej decyzji. W końcu wydaje nam się, że nie możemy znaleźć nikogo, kto byłby dla nas odpowiedni. Może to być bardzo szkodliwe dla naszej samooceny lub naszej psychiki. Z drugiej strony, gdybyśmy mieli najmniejszą okazję do podjęcia decyzji, bylibyśmy zadowoleni z dokonanego wyboru.

Więcej Randki