Internetowe serwisy randkowe - praktyczne korzyści

Internetowe serwisy randkowe - praktyczne korzyści
Randki

W polskim Internecie od kilku dobrych lat nie brakuje różnorodnych serwisów randkowych. Wielu z nich ostatnio się pomnożyło, że każdy, kto chce, może szukać szczęścia i umówić się na randkę z kimś, kto normalnie nie ma okazji się spotkać. Ale jak działają randki internetowe? Jak to wygląda technicznie? Czy warto umówić się na wizytę online? Czy rzeczywiście dobrze działają portale randkowe? To tylko kilka pytań, które pojawiają się w głowie każdej osoby rozpoczynającej swoją przygodę z randkowaniem. Nie ma się czemu dziwić. Dla wielu użytkowników to zupełnie nowe doświadczenie, które zawsze rodzi wiele pytań.

Serwisy randkowe - jak to się zaczęło?

Tradycyjne randki raczej nie wyjdą z mody i nic nie zastąpi osobistego spotkania z drugą osobą, poznawania jej i stopniowego zdobywania nowych informacji. Jednak technologia spełnia swoje zadanie i jeśli z różnych powodów nie jesteśmy w stanie spotkać kogoś w naszej najbliższej okolicy, internetowe serwisy randkowe mogą nam pomóc. Okazuje się, że istnieją już od dłuższego czasu, chociaż jako pierwsi randkować przez internet zaczęli w USA, kiedy powstał pierwszy serwis randkowy w tym kraju. W przeszłości ludzie co najwyżej rozmawiali ze sobą lub po prostu umieszczali reklamy zachęcające do spotkania. Randki online pojawiły się nieco później w Polsce, ale szybko znalazły zwolenników i dziś można znaleźć wiele stron internetowych, które oferują spotkanie z drugą połową online.

Jak wyglądają i działają najlepsze serwisy randkowe?

Randki online mają dość prosty sposób działania. Poszukujemy potencjalnego partnera za pomocą Internetu i korzystania z odpowiednich serwisów (stron randkowych). Najczęściej konfigurujemy własny profil na określonej stronie, w którym uzupełniamy wszystkie dane, wraz z informacjami takimi jak wzrost, kolor oczu, wykształcenie, zawód, zainteresowania, wszystkim co może zainteresować innych. Jeśli ktoś zwróci naszą uwagę lub jeśli ktoś zwróci naszą uwagę, możemy zwrócić się do tej osoby za pomocą odpowiednich funkcji portalu (mrugnięcie, zaproszenie, polubienie itp.). Jeśli nasza reakcja zostanie zaakceptowana, czyli po przejrzeniu naszego profilu zostaniemy zakwalifikowani jako ciekawi, wówczas można udzielić odpowiedzi i zainicjować flirt, np. przez komunikator. Słowo w słowo i po spotkaniu z drugą osobą (ale początkowo na piśmie) możesz zdecydować się na spotkanie osobiste. Wtedy nadchodzi właściwa data, w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Wizyta umawiana jest na konkretną datę i miejsce i w razie potrzeby prowadzi do postawienia diagnozy. Wszystko inne zależy od tego, jak przebiegało spotkanie.

Plusy i korzyści popularnych serwisów randkowych

Randki online stały się popularne przede wszystkim dlatego, że oszczędzają czas i dają więcej możliwości poznania ludzi, których normalnie nie spotykasz. W ten sposób nawiązywane są nowe, często nietypowe relacje, w zależności od naszych oczekiwań (flirtowanie, a może długie dyskusje?). Również tutaj nie ma ograniczeń czasowych, dzięki randkom online możemy w każdej chwili skontaktować się z inną osobą. Randki online pozwalają również przełamać lody, zwłaszcza osobom nieśmiałym i dla których spotkania twarzą w twarz są bardzo stresujące. Więc nie musisz się martwić o takie rzeczy, jak wygląd, ubrania i o czym rozmawiać. Flirtowanie online jest łatwiejsze, a widok odrzucenia jest mniej bolesny i przerażający. To wszystko powoduje, że internetowe najlepsze portale randkowe to całkowita oaza spokoju dla osób nieśmiałych, wstydliwych, niepewnych siebie. To jest bardzo dobre rozwiązania, dzięki któremu każdy z nas ma szanse na znalezienie swojej wielkiej prawdziwej miłości. Oszczędność czasu potrzebnego na dojazd i spotkanie również jest spora. Oczywiście w dłuższej perspektywie potrzebne i wymagane będzie spotkanie na żywo, twarzą w twarz. Jednak początkowa faza poznania może opierać się jedynie na zdjęciach i wiadomościach. Istnieją również odważniejsi randkowicze, którzy stawiają na video rozmowy. To również pozwala zbliżyć obydwie strony do siebie, poznać lepiej, odczytać niewerbalne emocje przekazywane przez nasz wyraz twarzy. Istnieje również spora grupa osób, która traktuje serwisy randkowe jako formę znalezienia odpowiedniej osoby i umówienia spotkania na żywo. Nie prowadzą długich, nocnych rozmów, ale po kilku wiadomościach od razu proponują spotkanie na kawie, przy drinku lub wyjście do kina, teatru połączone z kolacją w restauracji. Często wynika to z dojrzałego podejścia i wysokiej pewności siebie. Prędzej czy później każda randka internetowa będzie miała swoje miejsce w rzeczywistym świecie, dlatego po co czekać? Wystarczy w serwisie wyszukać osobę z najbliższego otoczenia, miasta, w podobnym wieku i już na podstawie zdjęcia profilowego i krótkiego opisu ocenić, czy zechcemy się spotkać. To właśnie jest wielką przewagą takich miejsc i ogromną zaletą. Możliwość szybkiej oceny, szybkiego wyszukiwania i dopasowania do swoich własnych, indywidualnych potrzeb.

Wady portali randkowych

Pomimo wielu zalet randek online, nie jest on pozbawiony wad, ale ryzyka. Kiedy spotykamy kogoś online, nie zawsze wiemy, z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Może ta osoba bardzo różni się od tego, za kogo się podaje? Spotkania w prawdziwym życiu zazwyczaj szybko sprawdzają te problemy i możemy uzyskać bardzo małą sprzedaż. Trzeba więc uważać na spotkania w Internecie i wstrzymać się z osądami do spotkania osobistego, jeśli o to chodzi. A potem zgódź się na spotkanie z nimi tylko w określonych miejscach, pełnych ludzi i w dostępnym czasie. W ten sposób zwiększamy nasze szanse na sukces i minimalizujemy ryzyko wejścia w niebezpieczny związek.

Więcej Randki