Rozwijaj swoje umiejętności - szkolenia i kursy online

Rozwijaj swoje umiejętności - szkolenia i kursy online
Różne

Trudno sobie wyobrazić korzyści z codziennego życia i usług bez nowych technologii – przenosimy do Internetu coraz więcej dziedzin życia. Sporo usług nie wspominając już o zakupach znalazło swoje miejsce w sieci. Również edukacja i podnoszenie własnej wiedzy i umiejętności. Dlatego kursy i szkolenia online stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Każdy może z nich korzystać bez wychodzenia z domu. Korzystamy z nich prywatnie, szkolimy w domu z interesujących nas obszarów i zawodowo doskonalimy umiejętności potrzebne do prawidłowego wykonywania naszych obowiązków zawodowych. Czy e-learning jest jednak odpowiedni dla każdego? Na to pytanie należy sobie samodzielnie odpowiedzieć znając swoje osobiste upodobania i preferencje.

Oszczędzaj czas wybierając kursy online

Jedną z największych zalet szkolenia online jest jego wygoda i elastyczność. Kursy stacjonarne mają dużą wadę: wymagają spędzania czasu na dojeździe do iz miejsca zajęć. Ponadto bloki treningowe trwają zwykle kilka godzin bez przerwy, co może być męczące i nieefektywne. Kto z nas po 2 godzinach treningu chłonie jeszcze nową wiedzę jak gąbka? Ponadto w czasie pandemii koronawirusa szkolenia stacjonarne są uważane za ryzykowne, a wiele osób wybiera e-learning, czyli internetową wersję tego typu szkoleń. W przypadku kursów online zwykle decydujemy nie tylko o czasie szkolenia, ale przede wszystkim o liczbie kursów, które zamierzamy studiować w danym dniu. Zazwyczaj szkolenie podzielone jest na kilka modułów, wśród których stwierdziliśmy, że kurs trwa aż 30 minut. Warto podkreślić, że e-learning wymaga przede wszystkim silnej motywacji, aby nie rezygnować z kursów. Dlatego dla osób, które mają tendencję do przesuwania terminów i mają problemy z realizacją ustalonego harmonogramu pracy, szkolenia stałe będą zdecydowanie lepsze. Co innego w przypadku postawienia na studia online. Tutaj wymagana jest jednak od nas większa systematyka i mobilizacja do udziału w codziennych zajęciach. Każde opóźnienie lub braki powodują niższą ocenę na końcowych egzaminach. Dlatego jeżeli nie należysz do osób, które trzymają samodyscyplinę, to może się okazać, że studia online będa dla Ciebie problematyczne. Osoby, które świadomie podchodzą do swojej edukacji stawiając na jakość i wysokie przyswajanie wiedzy mają o wiele łatwiej.

Studia online wysokiej jakości - to możliwe!

W trakcie regularnego okresu szkoleniowego możemy zadawać pytania liderowi lub podzielić się swoimi obawami z innymi uczestnikami wydarzenia. Zazwyczaj po ukończeniu kursu otrzymamy odpowiedni certyfikat lub certyfikat potwierdzający nabyte przez nas umiejętności. Są to niewątpliwie zalety szkoleń stacjonarnych, wydaje się trudne do zastąpienia i przekształcenia w system e-learningowy. Ale czy na pewno? Obecnie kursy online dzięki digitalizacji to w większości profesjonalne szkolenia prowadzone przez kluczowych przedstawicieli różnych branż, od marketingu internetowego po księgowość. Co ważne, wokół szkolenia powstała społeczność studentów, którzy rozmawiali ze sobą w zamkniętych grupach tworzonych na potrzeby kursów social media. Zazwyczaj szkolenia online prowadzone są również „na miejscu”, czyli uczestnicy komunikują się z instruktorem poprzez system wideokonferencyjny. Chociaż wszyscy są w domu, dynamika tego treningu jest bardzo podobna do treningu stałego. Dodatkowe webinaria organizowane są zazwyczaj w grupach studenckich, podczas których uczestnicy rozmawiają z wykładowcą za pośrednictwem czatu wideo. Choć żadna technologia nie zastąpi realnego kontaktu z innymi ludźmi, w przypadku e-learningu brak bliskich relacji z innymi studentami nie jest aż tak bolesny. Warto zaznaczyć, że kursy online mogą być certyfikowane, a po ukończeniu większości kursów otrzymamy odpowiedni certyfikat!

Z powodzeniem znajdziesz szkolenia online również w niższej cenie


Przede wszystkim szkolenie w klasie jest bardzo drogie, nie jest tajemnicą. Nic w tym dziwnego, bo oprócz „surowego” kosztu przeprowadzenia kursu, do ceny należy doliczyć również koszt wynajęcia odpowiedniej sali i zamówienia posiłków. Większe firmy chętniej korzystają z tej formy kształcenia pracowników, bo mogą sobie na to pozwolić. Jeśli chcemy wykorzystać nasze oszczędności na zakup takich kursów prywatnie, lepszym rozwiązaniem byłoby tanie rozwiązanie e-learningowe. Warto przed zakupem sprawdzić recenzje najlepszych firm, aby z całym przekonaniem i 100% pewnością wybrać najlepszą dostępną dla nas usługę. Pytanie jednak czy niższa cena zawsze oznacza słabszą jakość usług? Absolutnie nie! Inwestując w szkolenia online, możemy nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale co najważniejsze, dostaniemy kursy odpowiadające naszym możliwościom. Wszystko to odbywa się prywatnie w Twoim domu, bez wychodzenia z domu i ponoszenia dodatkowych kosztów transportu lub zakwaterowania. Oczywiście bez względu na to, czy jest to szkolenie stacjonarne, czy też kurs e-learningowy, warto wcześniej sprawdzić, czy trener posiada odpowiednie kwalifikacje w interesującej nas dziedzinie. Najlepszym sposobem jest poszukanie opinii na temat danego kursu w Internecie lub poproszenie o opinie specjalistów z branży. Energiczny rozwój nowych technologii doprowadził do rozwoju nowych technologii nauczania. E-learning rozwija się bardzo szybko, każdego dnia przyciągając tysiące fanów na całym świecie. Choć z pewnością ma swoje wady, takie jak brak kontaktu z ludźmi „w czasie rzeczywistym”, jest to metoda, z której może skorzystać każdy. Gwarantuje również zastrzyk wysokiej jakości wiedzy i zdobycie wymaganych umiejętności na rynku, przy jednoczesnym zniesieniu wszelkich barier społecznych. Nie ma nic lepszego niż stałe podnoszenie własnych umiejętności, które zwiększają naszą samoocenę. Całość podnosi nasze morale i zwyczajnie czujemy się pewniejsi zarówno w pracy, na studiach jak również w życiu codziennym.

Więcej Różne