Zapotrzebowanie na e-sport w 2023 - na jakie dyscypliny?

Zapotrzebowanie na e-sport w 2023 - na jakie dyscypliny?
Różne

Tylko w ciągu ostatniej dekady globalne zainteresowanie eSportem wzrosło aż o 93%, przynosząc niesamowite możliwości i obietnice dla tej dziedziny. Turnieje i zawody w najbardziej popularnych dyscyplinach gromadzą armię milionów widzów online, a pula nagród wzrosła do ponad 50 milionów dolarów! Dlatego też rośnie liczba osób chcących dołączyć do tego trendu, bo przecież zarabianie na grach komputerowych to marzenie każdego, prawda? Jakie więc dyscypliny będą na topie w 2022 roku i jak wygrywać razem z ulubionymi drużynami - czytaj dalej!

Era eSportu - najważniejsze dyscypliny tej dekady

Podstawowe zasady gier komputerowych polegają przede wszystkim na jasno określonej strategii. Większość z najpopularniejszych dyscyplin opiera się na grze zespołowej, głównym celem której jest wzajemna współpraca i pokonanie drużyny przeciwnej! Duże pasje, niesamowita dynamika i oczywiście niepowtarzalne emocje - to wszystko sprawia, że eSport jest unikalnym trendem, nieporównywalnym z tradycyjnymi sportami! Jakie są jednak główne różnice pomiędzy głównymi dyscyplinami? Aby odpowiedzieć na to pytanie, stworzyliśmy nasz ranking najpopularniejszych dyscyplin eSportowych, bazując na statystykach największej platformy bukmacherskiej online - Vulkan Bet.

1 – Dota 2

Ta wieloosobowa gra zespołowa, została opracowana przez wiodących deweloperów Valve ponad 10 lat temu. Są tylko dwie drużyny po pięciu graczy i ponad 100 bohaterów - postaci z różnymi zestawami umiejętności. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć specjalne obiekty należące do strony przeciwnej i oczywiście chronić własne obiekty przed zniszczeniem. Model free-to-play z elementami mikropłatności, a także dostępność gry na różnych systemach operacyjnych sprawiły, że jest ona wyjątkowa i najlepsza w swoim rodzaju.

W naszym rankingu Dota 2 zajmuje #1 miejsce z kilku powodów naraz:

- Największe mistrzostwa

Zainteresowanie światowej społeczności tą dyscypliną sprawiło, że zwykły turniej zamienił się w wyjątkowe i długo oczekiwane wydarzenie z główną nagrodą w wysokości 50 milionów dolarów.

- Liczba aktywnych graczy

Gra stała się prawdziwym bestsellerem i może poszczycić się największą armią graczy na całym świecie.

2 – CS:GO

Counter-Strike: Global Offensive to sieciowa, wieloosobowa strzelanka, w której gracze podzieleni są na dwie drużyny i walczą przeciwko sobie. Tylko dwa zespoły: terrorystów i siłн specjalne, a także możliwość gry wieloosobowej w trybach: normalnym i konkurencyjnym. Na światowej scenie, gra zdobyła niesamowitą miłość publiczności i przez ponad 10 lat, ta dyscyplina nie straciła swojej wyjątkowości. Zakłady bukmacherskie CS:GO warto robić w trybie Live, bo oprócz dużej dynamiki, kluczową rolę odgrywa mapa, na której toczyć się będzie rozgrywka, a wybierana ona przez drużyny, wraz po rozpoczęciu.

3 – Valorant

Multiplayerowa strzelanka komputerowa stworzona przez Riot Games pojawiła się na rynku 3 lata temu, ale nawet w tak krótkim czasie zdążyła stać się jedną z najpopularniejszych dyscyplin w świecie eSportu. Valorant jest pierwszą grą Riot Games w gatunku first-person shooter i jest bardzo podobna do CS:GO, w tym, że głównym celem obu dyscyplin jest pomyślnie ustawić i zdetonować ładunek, a dla obrony wyeliminować zagrożenie reprezentowane przez terrorystów. Eksperci zauważają, że dzięki odświeżonej grafice, a także uproszczonym wymaganiom sprzętowym, Valorant stał się realnym konkurentem dla najlepiej sprzedającej się gry od Valve. Na światowej arenie eSportowej gra choć jest nowością, ale według zapewnień wielu analityków jej szczyt popularności nastąpi w niedalekiej przyszłości!

Więcej Różne