Jak kupować alkohole online - sprawdzamy możliwości
Jedzenie i Picie

Klienci przyzwyczaili się do tego, że prawie wszystko mogą zamówić przez Internet, więc mogą też w ten sposób kupować alkohol. Obecnie branża spirytusowa walczy o zmiany w przepisach, ale czy sklepy naprawdę są gotowe do sprzedaży online? Sprawdzamy alkohole online.

Obecnie podejrzenie prawne budzi możliwość sprzedaży alkoholu przez Internet. Dlatego przedstawiciele branży spirytusowej zaapelowali do rządu o umożliwienie zdalnego zamawiania i dostawy wina i innych napojów. W związku z tym pojawiły się dwa podstawowe problemy. Pierwszym powodem jest to, że zdobycie alkoholu nie będzie zbyt łatwe dzięki uruchomieniu sprzedaży internetowej. Drugie pytanie dotyczy kwestii technicznych – czy branża jest gotowa poradzić sobie z tą zmianą z organizacyjnego punktu widzenia?

Zamawiamy wino, czyli alkohole online

W wielu krajach europejskich sprzedaż alkoholu przez Internet jest legalna i nie budzi żadnych podejrzeń. Wydaje się, że dorośli, którzy mają prawo kupować alkohol w sklepie spożywczym, nie mają powodu, aby nie zamawiać interesujących napojów na odległość. Niektórzy wątpią, jak łatwe jest zrobienie zakupów w Internecie. Nie musisz wychodzić z domu, możesz zamówić produkty za pomocą kilku kliknięć. Czy spowoduje to wzrost sprzedaży alkoholi i utrudni rzucenie picia? Taka sytuacja mając na uwadze obecną sytuację wydaje się mało prawdopodobna. Najpierw trzeba czekać na zamówione wino lub inne napoje – zwykle nie krócej niż 48 godzin. Wyklucza zatem kupowanie pod wpływem impulsu pod wpływem „palącej potrzeby” picia. Dla uzależnionych, którzy potrzebują alkoholu „teraz”, możliwość zamówienia online nie będzie opcją.

Z drugiej strony koneserzy w większym stopniu będą robić zakupy online – na przykład osoby, które nie mogą znaleźć określonego rodzaju whisky lub wina w swojej ulubionej winnicy w pobliskim sklepie. Obecnie taka sytuacja jest śmieszna, bo osoby, które znajdą napoje na stronie sklepu w innym mieście, nie mogą ich zdalnie zamówić. Klientami sklepów internetowych będą również osoby poszukujące napojów premium w prezencie oraz osoby kupujące alkohol, takie jak uroczystości rodzinne czy od dawna zaplanowane spotkania z przyjaciółmi. Możliwość zdalnego zamawiania wina pomoże również teraz przenieść się do restauracji, które świadczą usługi dostarczania żywności. Wtedy, zamawiając jedzenie w restauracji, klienci mogą również zamówić wino. A co z obawami związanymi z piciem alkoholu przez nieletnich? Wydaje się też, że nie mają sensu. Od dłuższego czasu kurierzy weryfikują dokumenty odbiorcy, na przykład dostarczając umowy dla operatorów telekomunikacyjnych.

Ponadto można założyć, że picie młodzieży jest zwykle spontaniczne i bardziej zależne od konkretnego środowiska społecznego, natomiast zakupy online wymagają dokładniejszego planowania, a w większości przypadków wymagana jest zaliczka i odczekanie co najmniej dwóch dni. W praktyce małoletni wiedzą, że łatwiej jest pozyskać alkohol niż kupować alkohol w sklepie internetowym. Legalizacja dostawy napojów alkoholowych do domu może nie doprowadzić do wzrostu ogólnej sprzedaży, ale do zmiany kanałów dystrybucji. Tyle, że niektórzy klienci, którzy obecnie kupują w sklepie wino, whisky lub brandy, zamówią swoje ulubione drinki online. Ponadto, jeśli właściciele restauracji będą mogli dodawać do posiłków piwo lub wino jako dodatek do posiłków, na tym skorzystają.

Bogaty wybór i szeroka oferta - alkohole online z dostawa do domu

To pierwsza ogromna zaleta na liście zalet zakupów online w tej grupie produktów. Zazwyczaj w katalogu internetowego sklepu monopolowego znajdują się setki, a nawet tysiące pozycji. Wiele z nich nie znajduje się na półkach lokalnych sklepów monopolowych, a nawet standardowy przemysł spożywczy, czyli zwykłe sklepy mogą mieć problem z wybranymi markami . Są to alkohole premium sprowadzane z najdalszych zakątków świata, a także limitowane edycje znanych marek, np. pojawiające się w promocyjnych opakowaniach lub z ciekawymi dodatkami (np. firmowe szkło). Tak szeroki wybór alkoholi w Internecie to gratka dla koneserów wina. Możliwość degustacji lub zakupu butelki kolekcjonerskiej kusi, a dużą konkurencją wśród internetowych likierów jest możliwość znalezienia okazji. To samo dotyczy markowej whisky, brandy, koniaku czy burbona.

Wybieramy hurtownie, kiedy chcemy tanie alkohole online

Poza sprzedażą detaliczną, wiele internetowych sklepów monopolowych świadczy również usługi hurtowe, skierowane do osób organizujących wesela, bankiety, imprezy firmowe. Ceny alkoholi online są bardzo konkurencyjne, a hurtowa dostawa butelek w dużych ilościach jest obowiązkiem – firma dostarczy zamówiony trunek pod wskazany adres w określonym dniu i godzinie. Dla organizatorów imprez okolicznościowych jest to duża pomoc i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Internetowe sklepy alkoholowe z całego świata.

Mnogość specjalnych okazji dla poszukiwaczy promocji

Niektóre sklepy internetowe przygotowują specjalne warunki biznesowe dla stałych klientów. Użytkownicy, którzy często korzystają z internetowych zniżek na alkohole, mogą należeć do tzw. klubu konesera i liczyć na specjalne rabaty do tego konta. Wina w opakowaniach prezentowych są również bardzo popularne wśród klientów. W sklepie internetowym alkoholi możemy zamówić dodatkowe usługi pakowania lub jeden z przygotowanych przez ekspertów zestawów upominkowych. Alkohol jest prezentem uniwersalnym, czy to dla bliskich, czy w relacjach biznesowych – nie zobowiązuje, często zniechęca do gustu obdarowanej osoby i tworzy miłe wspomnienia.

Sklepy sprzedające alkohole online zadbają o bezpieczną dostawę

Gdy kurier uroczyście wręczył nam długo wyczekiwaną butelkę koniaku lub brandy, od razu możemy poczuć to uczucie w głębi skórzanych foteli i cieple kominka, a jest wspanialsze uczucie niż to? Ta nieco liryczna wizja jest zupełnie nie do odróżnienia od rzeczywistości – większość alkoholi internetowych przechowywana jest w Polsce, wiec dostawa jest niemal natychmiastowa i, co ważniejsze, bezpieczna. Internetowy sklep monopolowy ma specjalną współpracę z firmą kurierską, dzięki czemu paczka została starannie przetworzona, nie musimy się martwić o to, że szklane produkty zostaną do nas wysłane w kawałkach.

Więcej Jedzenie i Picie