Potrzebujesz pożyczki? - sprawdź jakie masz możliwości

Potrzebujesz pożyczki? - sprawdź jakie masz możliwości
Finanse

Każdy z nas może prędzej czy później stanąć przed koniecznością uzyskania najlepszej pożyczki. Na rynku jest wiele sposobów na uzyskanie zastrzyku gotówki, różnych kwot na różnorodne okresy spłat, a sprawdzenie wszystkich ofert byłoby zbyt czasochłonne lub po prostu niemożliwe. Jak sobie z tym poradzić?

W odpowiedzi na rosnącą popularność tego rodzaju pożyczek i zapotrzebowanie klientów powstało wiele rankingów i porównywarek finansowych, które mają za zadanie pomóc zainteresowanym osobom sprawdzić, które oferty są najlepszymi pożyczkami i dopasować konkretne propozycje do ich potrzeb. Dzięki samodzielnym porównaniu mamy pewność, że dobierzemy najlepszy kredyt w danej sytuacji, a wiedza na temat szczegółów pożyczki w banku. Jak znaleźć, to czego szukam i czym właściwie różnią się pożyczki w zależności od tego, kto je oferuje? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze formy pożyczek na naszym rynku.

Jak dopasować pożyczkę do swoich potrzeb?

Warto zestawić najlepsze pożyczki pod kątem Twoich potrzeb i opcji. Kiedy nie potrzebujemy dużej kwoty, zaciągamy niski kredyt, który jest najłatwiejszy do spłaty. Z drugiej strony, gdy mamy większą potrzebę, sprawdzamy najwyższy możliwy kredyt - zakładając, że jesteśmy nowymi klientami danej firmy - i cieszymy się gotówką bez dodatkowych opłat. Właściciele samochodów mają dodatkową opcję - kredyt samochodowy. Wszystkie zasady dotyczące tego rodzaju pożyczki można znaleźć w rankingu. Lista ofert firm finansowych i banków, które również znajdują się na powyższej liście, pomoże nam znaleźć najlepszy kredyt na wypadek, gdybyśmy kiedykolwiek mieli problem i znaleźliśmy się na liście BIK jako dłużnik. Niektóre firmy nie sprawdzają zdolności kredytowej swoich klientów i oferują im wsparcie finansowe pomimo wcześniejszych braków terminowości.

Różne rodzaje pożyczek - sprawdź możliwości

Sprawdziłeś pewnie opinie firm pożyczkowych, to z pewnością zauważasz różnice między nimi i wiesz czym różnią się od pożyczki w banku. Poszczególne oferty różnią się kwotą i terminem spłaty zobowiązania - w niektórych instytucjach pożyczamy już 50 zł, podczas gdy w innych minimalna kwota pożyczki może wynosić kilkaset złotych lub więcej. Innym kryterium, które firmy finansowe biorą pod uwagę przy pożyczaniu, jest wiek klienta. Podczas gdy dolną granicą jest właściwie zawsze wiek większości, górna granica może się różnić w zależności od firmy i sięgać na przykład 70, 75 lub 78 lat. W zależności od kwoty kredytu ilość rat może się również różnić - małe kwoty to jedna rata, większe, dużo mniejsze raty. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert, jest to, czy i ile pierwsza pożyczka jest bezpłatna - firmy coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie, aby przyciągnąć klientów.

Kredyt hipoteczny, czyli popularny kredyt na mieszkanie

Bardzo często w ramach kredytu hipotecznego bank pożycza klientowi stosunkowo dużą kwotę. Ponadto 40-letni kredyt hipoteczny nie jest wcale rzadkością. Kiedy spłacamy kredyt hipoteczny przez 20 czy 30 lat, bankowi bardzo trudno jest przewidzieć, jak będzie się rozwijała sytuacja finansowa kredytobiorcy w okresie spłaty. Dlatego biorąc kredyt na mieszkanie, niezbędne jest solidne zabezpieczenie. Jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci długu według ustalonych zasad, to możliwe jest, że bank przejmie nieruchomość, na której zaciągnięto hipotekę, to jest tzw. zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Warunki kredytu hipotecznego określa konkretna oferta kredytowa. Dlatego bardzo ważne jest dokonanie mądrego wyboru kredytu hipotecznego.

Planując podobne zobowiązanie, zwykle zastanawiamy się, jaki jest koszt kredytu hipotecznego. Dlatego warto przeanalizować między innymi: koszt niezbędnego ubezpieczenia, oprocentowania kredytów hipotecznych, wysokość prowizji wymaganej przez bank. Na tym jednak wydatki się nie kończą! Należy również pamiętać, że koszt zaciągnięcia kredytu hipotecznego musi obejmować np. koszt zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Należy jednak pamiętać, że to tylko część kosztów. Generalnie do problemu zaciągnięcia tego typu kredytu należy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem i trzeźwo oceniać własną sytuację finansową. Warto zadać sobie kilka pytań: Jaka kwota pożyczki mnie interesuje? Ile lat na zaciągnięcie kredytu hipotecznego? W jakiej walucie powinien być nasz kredyt hipoteczny? Co powinniśmy zrobić, aby ten obowiązek nie stał się dla nas zbyt wysoki w przyszłości? Udzielanie kredytów hipotecznych jest w Polsce powszechne. Obecnie możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny na mieszkanie (jeśli planujemy zakup własnego M). Kredyt hipoteczny możemy wziąć również wtedy, gdy np. zamierzamy kupić lub zbudować własny dom. Oferta kredytu hipotecznego jest bardzo szeroka, a decyzja, którą wybrać, musi być przemyślana.

Jakie dokumenty wymagane są do uzyskania kredytu hipotecznego?

O kredyt hipoteczny może ubiegać się obywatel polski pracujący w Polsce lub za granicą, a także obcokrajowiec mieszkający na stałe w naszym kraju. W każdym z tych przypadków bank ma jednak nieco inne wymagania niż wnioskodawca. Jakie dokumenty osobiste należy dostarczyć?


  • dowód osobisty
  • dodatkowy dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość
  • opcjonalnie skrócony odpis aktu małżeństwa
  • opcjonalnie akt urodzenia dziecka

Aby ubiegać się o kredyt hipoteczny, będziesz musiał przedstawić zaświadczenie określające źródło i wysokość Twojego miesięcznego dochodu. Dokładny rodzaj zaświadczenia zależy od rodzaju stosunku pracy lub uprawnienia do świadczeń. Jakie dokumenty bank zazwyczaj potrzebuje do weryfikacji strumieni przychodów? Dokumenty potrzebne osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę:


  • zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu od pracodawcy
  • wyciąg z konta bankowego za ostatnie trzy, sześć lub nawet dwanaście miesięcy
  • deklaracja PIT – 37 za miniony rok
  • świadectwo pracy lub umowa o pracę

Kredyt gotówkowy

Pożyczka gotówkowa to sposób na szybkie zaspokojenie naszych potrzeb finansowych. Taka pożyczka jest zwykle udzielana bez poręczyciela i bez dodatkowego zabezpieczenia. Dodatkową korzyścią pożyczki pieniężnej jest swoboda korzystania z pieniędzy pożyczonych w banku - bez określonego celu, na który należałoby je wydać. Sama pożyczka i maksymalna kwota zależą od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy. Bank udzielając kredytu ocenia zdolność kredytową, ale istnieją też procedury uproszczone, np. ze stałymi klientami banków, gdzie banki szacują ryzyko na podstawie danych takich jak historia wpływów na rachunek. Osoby z negatywną historią w BIK nie mogą pomyśleć o pożyczce gotówkowej w banku. Umowa kredytu gotówkowego zawierana jest na czas określony. Waha się od kilku miesięcy do kilku lat. W tym czasie klient spłaca zadłużenie w miesięcznych ratach - takie same lub malejące co miesiąc. Dłuższy okres kredytowania skutkuje niższą stopą procentową, ale wiąże się również z wyższymi stopami procentowymi. Większość banków nie wymaga zabezpieczenia pożyczek gotówkowych, zwłaszcza w przypadku niższych kwot kredytów. W przypadku wyższych kwot może być wymagane zabezpieczenie w postaci dodatkowego ubezpieczenia. Zdarzają się również sytuacje, gdy banki potrzebują innego zabezpieczenia, np. B. poręczenie, weksel lub blokada środków na rachunku. Utworzenie takiego zabezpieczenia może być kłopotliwe, ale pożyczki zabezpieczone są zwykle tańsze.

Kredyt samochodowy

Kupno samochodu, motocykla czy skutera wiąże się zazwyczaj z koniecznością dodatkowego zobowiązania. Osoby, które nie mają odpowiednich środków finansowych, powinny szukać ogólnie dostępnych kredytów samochodowych. Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powinna być jednak poprzedzona przeglądem zalet i wad wspomnianego rozwiązania. Kredyt samochodowy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla osób chcących kupić pojazd. Nie zapominajmy, że z kredytu samochodowego możesz również sfinansować zakup motocykla, skutera, autobusu, a nawet motorówki. Celowość rozwiązania umożliwia dodatkowe zabezpieczenie w postaci przedmiotu finansowania, co przekłada się na atrakcyjniejszą cenę dla pożyczkobiorcy. W znalezieniu najlepszej oferty warto skorzystać z porównywarki kredytów samochodowych. To szybki i łatwy sposób na dostosowanie oferty do naszej aktualnej sytuacji i potrzeb. Wybór oferty poprzedzimy jednak wskazaniem głównych zalet i wad tego rozwiązania.

Jeśli wybieramy pojazd, na którym nam zależy, a poziom oszczędności nie pozwala nam sfinansować całego zakupu z własnych środków, nie pozostaje nam nic innego, jak skorzystać z dodatkowych środków. Wybierając rozwiązanie w postaci kredytu samochodowego możemy liczyć na niższe koszty w porównaniu z pożyczką gotówkową, gdyż bank znacząco ogranicza swoje ryzyko poprzez stosowanie dodatkowych zabezpieczeń na przedmiocie finansowania. Najpowszechniejszymi formami zabezpieczenia są zastaw rejestrowy, przewłaszczenie, cesja z polisy AC, Okres finansowania do 10 lat. Jeśli rozłożysz spłatę pożyczki na wiele lat, możesz znacznie obniżyć wysokość miesięcznej raty i dopasować ją do własnych możliwości. Wyższe zobowiązanie w porównaniu z pożyczką pieniężną. Wysokość kredytu uzależniona jest od zdolności kredytowej klienta oraz limitów stosowanych przez poszczególne banki. Ostateczna kwota pożyczki może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Spłata zobowiązania może nastąpić w ratach równych lub malejących, w tym przy wykorzystaniu raty balonowej przypadkowo wpłaconej na koniec okresu finansowania. Możliwość finansowania nowych, nowych i używanych pojazdów. Preferowane są samochody nowe, banki nie widzą przeciwwskazań do kredytowania samochodów używanych, a nawet sprowadzanych z zagranicy. Oczywiście nie oznacza to, że otrzymujemy dofinansowanie na pojazd w każdym wieku - zwykle limit ten wynosi do 10 lat. Podsumowując, kredyt samochodowy może służyć jako rozwiązanie do oceny potencjału ekonomiczno-kredytowego, a także rozwiązanie dla sytuacji finansowo-ekonomicznej kredytobiorcy. Dzięki temu dodatkowe obciążenie nie musi rujnować budżetu, a wysokość raty jest przypisywana do dochodów.

Czy dostanę pożyczkę? - nasza najczęstsze obawy

Brakuje Ci pieniędzy, ale nie chcesz starać się o kredyt gotówkowy, nie mając pewności, że bank jest gotowy, aby przekazać Ci pieniądze? Coraz więcej pożyczkobiorców zastanawia się, ile muszą zarobić, aby otrzymać pożyczkę gotówkową lub pożyczkę na określony cel. Dlatego bank sprawdza również dochody swoich klientów. Jaki jest minimalny dochód wymagany przez bank? Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie o minimalny dochód kredytobiorcy. Bank nie podejmuje decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości dochodów, choć ma to znaczenie przy obliczaniu zdolności kredytowej klienta. To zdolność kredytowa decyduje o tym, czy pożyczkobiorca jest w stanie spłacić otrzymany dług oraz który kredyt jest odpowiedni do indywidualnych możliwości finansowych odbiorcy. Do obliczenia zdolności kredytowej potrzebne są dane o miesięcznym wynagrodzeniu, ale także o wydatkach, które regularnie obciążają portfel wnioskującego o pożyczkę. Obejmuje to opłaty, takie jak rachunki za artykuły spożywcze, czynsz, media, transport i edukację. Banki biorą również pod uwagę liczbę osób w gospodarstwie domowym. Rodzina składająca się z dwojga dorosłych, która nie ma dzieci, ma inny rating kredytowy, a rodzina, w której pracuje tylko jedna osoba oraz współmałżonek i dziecko na utrzymaniu. Musisz wziąć to pod uwagę podejmując decyzję o złożeniu wniosku o pożyczkę. Ponadto, aby sprawdzić pojemność, musisz wybrać kwotę pożyczki, która Cię interesuje i przynajmniej orientacyjnie, przez ile miesięcy spłacisz dług.

Kiedy mogę ubiegać się o kolejna pożyczkę?

W przypadku pożyczek krótkoterminowych większość pożyczkodawców wymaga od klienta spłaty poprzedniego zobowiązania przed podpisaniem kolejnej umowy. Trochę inaczej jest w przypadku pożyczek ratalnych. Często można ubiegać się o dodatkową pomoc finansową u pożyczkodawców, pod warunkiem spłaty co najmniej połowy rat bieżącego zobowiązania. Jednak lepiej sprawdzić te warunki. Pamiętaj o tym przed wypełnieniem wniosku pożyczkowego. Może się okazać, że konieczne będzie dokonanie pełnej wpłaty i wtedy będziemy musieli poszukać innej formy wsparcia budżetowego. Jeśli chcesz cieszyć się pożyczką ratalną, musisz wybrać solidnego pożyczkodawcę. Tylko wtedy nie zawiedziemy się wysokością opłat czy niespodziewanymi warunkami. Firma kredytowa, której możemy zaufać, posiada numer KRS, jest wpisana do rejestru firm kredytowych, znajduje się w ogólnodostępnych rankingach i posiada odpowiednie certyfikaty, takie jak: certyfikat odpowiedzialnego kredytodawcy. Ponadto jasno określa warunki swoich ofert, nie ukrywa żadnych kosztów i stara się dopasować oferty pożyczek do potrzeb swoich klientów. Taka firma kredytowa z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Więcej Finanse