5 najlepszych platform do handlu kryptowalutą

5 najlepszych platform do handlu kryptowalutą
Finanse

Kryptowaluty na dobre opanowały świat finansów, a inwestorzy starają się nie pozostawać z tyłu i dodawać tą dość ryzykowną i zmienną inwestycję do swoich zasobów.

Ponieważ liczba kryptowalut na rynku stale rośnie, osoby zainteresowane handlem kryptowalutami mają więcej niż kiedykolwiek możliwości wymiany swoich środków na walutę cyfrową. Od czego jednak należy zacząć i jak rozpocząć cały proces bezpiecznie?

Jednym z najważniejszych kroków jest wybranie renomowanej i zaufanej platformy do handlu kryptowalutą. Podczas podejmowania decyzji ważną rolę powinny odgrywać oferowane środki bezpieczeństwa, niskie opłaty transakcyjne i prowizje, względna łatwość użycia i liczba kryptowalut dostępnych do handlu. Te elementy odgrywają istotną rolę w określaniu najlepszej platformy kryptowalutowej dla siebie. Oto pięć ciekawych opcji do wyboru, które będą odpowiadać różnym inwestorom kryptowalut.

1.eToro

Platforma eToro jest dedykowana wszystkim inwestorom kryptowalut, którzy chcą naśladować ruchy poważnych inwestorów kryptowalutowych. eToro jest platformą handlu społecznościowego z dość atrakcyjną ofertą. W ofercie posiada 17 kryptowalut do kupienia. Oprogramowaniem stosowanym przez eToro jest Copy Trader. Za jego pomocą można automatycznie kopiować ruchy innych traderów i prowadzić handel kryptowalutą. Użytkownik wybiera inwestora, którego inwestycje chce kopiować i za pomocą jednego kliknięcia może zacząć automatycznie odzwierciedlać jego pozycje.

EToro oferuje swoim użytkownikom darmowy portfel cyfrowy, w którym mogą oni przechowywać kryptowaluty. Jego nazwa to portfel eToro i można go pobrać na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym iOS i Android. Koszt konwersji kryptowaluty na walutę krajową (dolary amerykańskie) i odwrotnie wynosi 5%. Minimalna transakcja to 125 USD, a maksymalna to 10 000 USD.

2.Bitcoin Loophole

Bitcoin Loophole to łatwa w obsłudze platforma BTC, której celem jest znalezienie dla użytkowników najlepszego i godnego zaufania brokera. Minimalny depozyt to 250 dolarów amerykańskich bez maksymalnego limitu wpłaty. W zamian użytkownik uzyska dostęp do nielimitowanych usług prime trading. Bitcoin Loophole zapewnia swoim klientom rozwiązania, które są dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Aplikacja Bitcoin Loophole jest łatwa w obsłudze dla początkujących. Posiada intuicyjny interfejs oraz całodobowe wsparcie przez 7 dni w tygodniu.

3.Coinbase

Coinbase to jedna z najpopularniejszych giełd kryptograficznych na świecie i działa na rynku nieprzerwanie od 2012 roku. Głównymi zaletami Coinbase jest łatwy w obsłudze interfejs, bezproblemowy proces rejestracji i darmowe 5 dolarów w kryptowalucie Bitcoin za otwarcie konta. Coinbase to dobry wybór dla początkujących traderów z możliwością zakupu różnych kryptowalut. Zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z niego bardziej rozbudowanej wersji Coinbase Pro, która zapewnia więcej narzędzi dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą zanurzyć się w handlu kryptowalutami.

Coinbase obsługuje setki walut cyfrowych i altcoinów. Mimo to użytkownicy powinni uważać na wysokie opłaty transakcyjne dołączone do ich transakcji, które nie zawsze są przejrzyście wyjaśnione.

4.Kraken

Kraken działa na światowym rynku już od 10 lat i podtrzymuje swoją renomę, jako zaufana i bezpieczna giełda kryptograficzna. Kraken obsługuje 90 walut cyfrowych. Posiada także wiele zaawansowanych funkcji przydatnych do codziennego inwestowania w kryptowaluty. Ta wersja dla specjalistów to Kraken Pro, w której znajdują się narzędzia umożliwiające handel depozytami zabezpieczającymi i kontrakty futures na kryptowaluty. Jeśli chodzi o środki bezpieczeństwa, Kraken ma własne, zastrzeżone rozwiązanie do przechowywania i nie polega na żadnych usługach stron trzecich. Według firmy 95% wszystkich depozytów w Kraken jest przechowywanych w trybie offline, z izolacją powietrzną, geograficznie rozproszonym zimnym portfelem. Jedynym momentem, w którym aktywa są przenoszone online, jest handel lub wycofywanie ich z platformy.

Kraken jest jedną z najstarszych i najbezpieczniejszych dostępnych giełd kryptowalutowych i jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka zaawansowanych funkcji kryptograficznych do swoich inwestycji.

5.Gemini

Gemini to giełda kryptowalutowa, która działa od 2014 roku. Początkowo obsługiwała wyłącznie dwie waluty cyfrowe: Bitcoin i Ethereum, jednak obecnie platforma pozwala użytkownikom handlować na swojej stronie ponad 40 różnymi kryptowalutami, w tym Bitcoin Cash i Gemini Dollars, stablecoinem opierającym się na dolarze amerykańskim.

Gemini przykłada ogromną rolę do przestrzegania obowiązujących przepisów oraz legalności. Firma posiada ubezpieczenie Federal Deposit Insurance Corp. Większość monet na giełdzie jest przechowywana w zimnych portfelach. Strona posiada także profesjonalny i bardzo responsywny dział obsługi klienta, który odpowiada na pytania w ciągu maksymalnie kilku godzin. Gemini posiada nieco wyższe opłaty handlowe niż konkurencja. Są one naliczane w zależności od częstotliwości handlu, zachęcając zaawansowanych użytkowników do częstszego korzystania z platformy, ale pozostawiając jednorazowych kupujących płacących ponadprzeciętną opłatę. Sama strona jest prosta, chociaż aplikacja mobilna nie jest tak intuicyjna jak niektóre konkurencje. Gemini nie akceptuje płatności kartą debetową lub kredytową.

Więcej Finanse