Popularni dostawcy prądu w Polsce
Energia

Większość ludzi w Polsce korzysta z usług jednej z 6 głównych firm energetycznych: Tauron, Energa, Innogy, PGE, Enea. Firmy te są również odpowiedzialne za przesył energii i wszelkie czynności techniczne, takie jak konserwacja kabli, liczniki i połączenia. Dlatego są nazywani operatorami systemów dystrybucyjnych. Każdy region Polski ma dominującego dostawcę energii elektrycznej.

Tauron - Polska Energia

Tauron jest operatorem sieci dystrybucyjnej o największej aktywności w południowo-zachodniej części naszego kraju i zajmuje się dostawą energii elektrycznej w Polsce, szczególnie w Krakowie, Gliwicach i Wrocławiu. Oferty sprzedaży dostępne są również na terenie całej Polski. Tauron jest sprzedawcą energii, prądu i gazu. Jest to jedna z największych i najbardziej znanych firm zajmująca się sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej do większych odbiorców indywidualnych i komercyjnych. Producent zajmuje się również wydobyciem węgla i sprzedaje energię elektryczną. Działa głównie w południowej części Polski, a jej baza klientów składa się z ponad pięciu milionów gospodarstw domowych i innych firm.

Energa - dostawca prądu

Energa to kolejna z najbardziej znanych firm energetycznych w Polsce. Zajmuje się sprzedażą, dystrybucją oraz produkcją energii elektrycznej i gazu. Z jej usług korzysta ponad trzy miliony zadowolonych klientów prywatnych i komercyjnych, co odpowiada udziałowi ponad 15% całego rynku sprzedaży w Polsce. Energa jako dystrybutor energii dostarcza energię elektryczną prawie 200 tys. kilometrów kabli, a jako sprzedawca zaopatruje około jednej czwartej całego terytorium Polski. Energa jest operatorem sieci dystrybucyjnej głównie w północnej i centralnej części Polski (m.in. takie miasta jak Gdynia, Gdańsk, Sopot, Olsztyn, Płock, Szczecin). Wśród innych dużych dostawców energii charakteryzuje się przede wszystkim innowacyjnymi i zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami (np. inteligentne liczniki), co prowadzi do wyższych inwestycji. Firma chce i nadal ceni rozwój.

Innogy - kolejny dostawca energii

Innogy jest sprzedawcą energii elektrycznej i operatorem sieci głównie w centralnej części Polski - Warszawie i okolicach. Ten producent jest jedną z pięciu największych i najpopularniejszych firm w Polsce i Europie. Posiada prawie 100-letnią tradycję i doświadczenie w naszym kraju. Innogy specjalizuje się w sprzedaży energii elektrycznej, w tym w obszarach takich jak: dystrybucja, wytwarzanie i przesyłanie energii elektrycznej i gazu. Na rynku europejskim Ingoy jest uważany za potentata zarówno energii elektrycznej, jak i gazu. Oprócz całej Polski są to klienci z całej Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Holandia) oraz członkowie Grupy Wyszehradzkiej. Ingoy cieszy się dużym zaufaniem zarówno klientów prywatnych, jak i korporacyjnych, o czym świadczą miliony zawartych umów i stale powiększająca się baza konsumentów.

PGE SA - firma energetyczna

PGE jest operatorem sieci dystrybucyjnej działającym głównie we wschodniej Polsce (Lublin, Skarżysko-Kamienna, okolice Warszawy, Białystok, Zamość, Łódź). PGE SA jest jedną z największych spółek w Polsce, należącą do jednej z największych grup kapitałowych w Polsce - PGE - Grupa PGE. Wspomniana spółka uważana jest za największego i najpopularniejszego dostawcę energii elektrycznej w Polsce. Ten producent dostarcza energię elektryczną do ponad pięciu milionów klientów prywatnych (krajowych) i komercyjnych. Zatrudnia prawie 5 000 osób i zajmuje się: sprzedażą, dystrybucją, produkcją i wydobyciem węgla brunatnego. Ponadto PGE od kilku lat prowadzi również sprzedaż gazu ziemnego w szerokim zakresie. Firmę cechuje wysoka jakość świadczonych usług, zaufanie klientów oraz duże zainteresowanie na terenie całego kraju.

Enea

Enea to uznana i szanowana firma zajmująca się sprzedażą i dostawą energii elektrycznej i gazu. Uznawana jest za jedną z wiodących firm energetycznych na polskim rynku. Sprzedaje energię elektryczną jako „sprzedawca handlowy” na terenie VNB Enea oraz jako niezależny dostawca energii elektrycznej na terenie całej Polski. Statystycznie Enea sprzedaje rocznie 15 000 GWh energii elektrycznej, zaopatrując ponad 2,5 mln klientów prywatnych i komercyjnych. Oznacza to, że Enea ma 12% udział w sprzedaży energii elektrycznej w całym kraju.

Operator sieci komórkowej - jako dostawca energii elektrycznej

Dziś technologia i jej rozwój ulegają ciągłym zmianom i stosowane są coraz to nowsze i nowocześniejsze rozwiązania. Pozwala to wielu firmom na rozwój i podejmowanie decyzji o nowych inwestycjach. Operatorzy komórkowi to przykład inwestorów, którzy nie poprzestają na monotonnych promocjach i szukają lepszych i bardziej dochodowych pomysłów na biznes. Jednym z nich jest licencja na sprzedaż energii elektrycznej, dzięki której można tam nie tylko korzystać z usług telekomunikacyjnych, ale także wykupić dostęp do energii elektrycznej.

Orange Energia

Orange Polska Spółka Akcyjna jest spółką, która od kilku lat posiada aktywną koncesję na komercjalizację energii elektrycznej. W efekcie, jako przedsiębiorca świadczący usługi telekomunikacyjne, Orange mógłby stać się spółką zdolną do świadczenia usług związanych ze sprzedażą energii elektrycznej firmom i klientom indywidualnym. Rozwijanie firmy zapewnia ogromne możliwości rozwoju i przyciągania nowych klientów. Dzięki ogromnej popularności osiągniętej dzięki telekomunikacji Orange z łatwością dociera do potencjalnych konsumentów w całej Polsce. Wysoka rozpoznawalność, zaufanie i prestiż pozwalają poszerzać krąg odbiorców.

Plus

Plus to znana i ceniona firma świadcząca usługi telekomunikacyjne. Jednak od jakiegoś czasu rozszerzył swoją działalność i zajmuje się również sprzedażą energii elektrycznej. Plus jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych firm w Polsce, należy do firmy telekomunikacyjnej Polkomtel Sp. z oo O. W 2013 roku został przejęty przez Cyfrowy Polsat, który z kolei wprowadził go na rynek energetyczny. Oferta Plusa na sprzedaż energii elektrycznej skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i komercyjnych. Do tej pory Plus oferował jedynie usługi związane z komunikacją mobilną, Internetem i telewizją, ale na długi czas może też stać się odbiornikiem energii. Spółka nie posiada jednak własnych źródeł wytwarzania i dlatego kupuje energię elektryczną poprzez kontrakty bilateralne na giełdzie energii elektrycznej.

Więcej Energia