Jak działają suplementy na włosy - czy warto?

Jak działają suplementy na włosy - czy warto?
Dieta

Jak wzmocnić włosy jesienią? To pytanie zadaje sobie większość kobiet na początku września. W tym czasie, po kilku miesiącach letnich, włosy staną się słabe i łatwo wypadają. Zmiany w diecie, odpowiednia pielęgnacja i odpowiednie wsparcie suplementami może wzmocnić włosy i zapobiec ich wypadaniu. Przeczytaj i zobacz, jak zadbać o swoje włosy o każdej porze roku.

Suplementy na włosy wystarczą aby poprawić ich wygląd?

Jesienią o grubych włosach marzy prawie każdy z nas. Niestety o odpowiedniej pielęgnacji pamiętaliśmy dopiero we wrześniu, kiedy stały się kruche. Jeśli zależy nam na mocnych włosach, musimy pamiętać o podstawowej zasadzie: o włosy musimy dbać przez cały rok. Uniemożliwi nam to działanie w sposób chaotyczny i desperacko, próbując ocalić wszystko, co się da. Wtedy skutki sezonowego wypadania włosów nie dotkną nas całkowicie. Trzeba dodać, że tego rodzaju ingerencja musi zachodzić w wielu obszarach jednocześnie i powinna stać się naszym nawykiem.

Tracisz włosy? Pomogą suplementy na wypadanie włosów

Wspomnieliśmy już o jednym z powodów osłabienia włosów jesienią, jakim jest naturalne zmęczenie po wakacjach. Warto jednak omówić tę kwestię szerzej. Co czyni ich słabszymi? Tutaj w pierwszej kolejności można wymienić promienie ultrafioletowe, suszące się na słońcu, kąpiele w chlorowanej i morskiej wodzie czy przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu. Wszystko to wpłynie na kondycję naszej skóry głowy, a tym samym cebulek włosów. Innym powodem może być niestety niewłaściwa dieta. Brak niektórych substancji ma krytyczny wpływ na nasz organizm, co oczywiście przekłada się na wygląd skóry. Pogorszenie jej kondycji powoduje, że cebulki włosowe nie są odpowiednio odżywione, co powoduje ich osłabienie i wypadanie. Niedobory mogą obejmować witaminy i minerały, ale nie tylko. Niedobory żelaza, cynku, witaminy A, magnezu, wapnia i witaminy B nie tylko negatywnie wpłyną na włosy. Jesienią bardzo mocno rośnie zapotrzebowanie na mikroelementy. Brak odpowiedniej ilości aminokwasów i białka w diecie może również osłabiać nasz organizm i czynić nas podatnymi na infekcje. Jeśli dodamy do tego antybiotyki, możemy być pewni, że nasze włosy nie będą tak mocne jak kilka miesięcy temu.

Prawidłowa pielęgnacja włosów - witaminy i minerały

Pielęgnacja włosów przez cały rok – nie tylko jesienią, ale też pewna zasada. Są proste i wydają się logiczne, ale wielu z nas nie przestrzega ich regularnie. Jaka jest właściwa pielęgnacja włosów? Mycie włosów nie powinno być czynnością pochopną. Powinniśmy używać naturalnych szamponów, takich jak szampony z czarnej rzodkwi lub inne silne szampony o niskiej zawartości składników. Po umyciu najlepiej wetrzyj (wmasuj) odżywkę w skórę głowy, a następnie nałóż preparat na włosy tak, aby można było rozczesać włosy bez ich wyrywania. Płukanie i mycie powinno odbywać się w ciepłej wodzie. Powinniśmy również unikać używania suszarek o dużej mocy do suszenia włosów. Lepszym sposobem na utrzymanie mocnych włosów jest ich delikatne wysuszenie i pozostawienie do samodzielnego wyschnięcia. Nie naprawimy fryzur, które mogą prowadzić do nadmiernego rozciągania. Porzućmy wszystkie koki i wysokie włosy, a wybierzmy luźne włosy. Nie używamy pianki i żelu do projektowania fryzur promujących stylizację (nie wspominając o lakierze do włosów). Nie używaj spinek do włosów i gumek, zwłaszcza cienkich spinek do włosów i gumek, które mogą rozrywać i łamać włosy. Odwiedzając fryzjera nie należy nas namawiać do farbowania ani trwałego uszkodzenia włosów. Jeśli chcemy zmienić ich wygląd, najlepiej wybrać hennę.Jeśli zależy nam na pięknych i mocnych włosach, powinniśmy skupić się na naturalnych fryzurach, powolnej pielęgnacji, dobrych szczotkach do włosów (takich jak popularne ostatnio szczotki do włosów, które nie ranią włosów), naturalnych produktach do pielęgnacji, wcierania i odżywek. Nie możemy zapomnieć o zapewnieniu naszemu organizmowi odpowiedniego odżywiania. Jaki jest więc sekret jesiennej zintensyfikowanej diety na włosy?

Dieta wzmacniająca włosy, czyli naturalne suplementy

Oprócz pielęgnacji to najważniejszy element wzmacniający włosy w trudnym okresie jesienno-zimowym. Powinniśmy odłożyć na bok ekstra pikantne przyprawy i słodycze i skupić się na tzw. zdrowych składnikach. Nasz organizm potrzebuje jesienią bardzo dużo mikroelementów i witamin. Największy wpływ na nasze włosy mają cynk i żelazo. Zielone warzywa, takie jak sałata, por, pietruszka i szpinak dostarczają dużo żelaza. Pestki dyni, pestki słonecznika i orzechy są źródłem cynku i wapnia. Właściwe białko znajdziesz w jogurcie, serze, maślance i kefirze. Dostarczanie do organizmu dodatkowych składników odżywczych, takich jak siemię lniane, drożdże, magnez i witamina B to podstawa i wprowadzenie świadomej suplementacji.

Witaminy i minerały - suplementy wzmacniające włosy

Bez tego pierwiastka nasza profilaktyka wypadania włosów będzie niepełna. To najlepszy sposób na wzmocnienie całego ciała i warto o tym pamiętać jesienią. Oprócz środków wzmacniających odporność, należy również wziąć pod uwagę mikroelementy wzmacniające włosy. Przeanalizujmy składniki suplementów, które chcemy kupić. Nadmiar witamin również może być szkodliwy. Możemy to zrobić wygodnie, korzystając z wygodnej wyszukiwarki leków. Wybór preparatu to nie wszystko. Pamiętaj o zmianie suplementu po pewnym czasie (maksymalnie co trzy miesiące), ponieważ organizm może się do tego przyzwyczaić. Zaleca się również zaprzestanie stosowania konkretnych płukanek i zastąpienie szamponów lub odżywek ziołowych. Dbajmy o włosy z umiarem, odżywiamy się zdrowo, nie męczmy ich mechanicznie, nie poddawajmy nadmiernej pielęgnacji urody, wynagrodzą nas zdrowym wyglądem i nie będą wypadać. Nie tylko jesienią!

Więcej Dieta