Wskazówki dotyczące udanych randek online

Wskazówki dotyczące udanych randek online

Wskazówki dotyczące udanych randek online

Wszyscy dzisiaj jesteśmy aktywnymi użytkownikami Internetu, a wielu ludzi z pewnością deklaruje, że nowe znajomości w sieciach społecznościowych i aplikacjach są im łatwiejsze niż w rzeczywistości.

Jakie są korzyści z randek online?

Możesz być wszędzie - w domu, w pracy, w transporcie, a jednocześnie komunikować się z ludźmi z innych miast, a nawet krajów. Nikt nie ogranicza Cię do obszaru wyszukiwania. Znasz hiszpański? Spróbuj porozumieć się z użytkownikami, mówiącymi po hiszpańsku. Nawet jeśli długotrwała przyjaźń nie wyjdzie, po prostu będziesz ćwiczył umiejętności językowe. W jeden wieczór możesz zawrzeć nie jedną, ale dziesiątki znajomości. Większość ludzi lubi wypełniać kwestionariusze o sobie w sieciach społecznościowych i aplikacjach randkowych, więc na samym początku łatwo jest dowiedzieć się, jak bardzo Twoje zainteresowania pokrywają się z Twoim rozmówcą i czy możesz znaleźć wspólne tematy do rozmowy. Niezręczność znika. Online, masz mnóstwo czasu, aby dowiedzieć się, jak prowadzić rozmowę, jak odpowiedzieć na pytania i o co zapytać. Za pomocą awatara (jeśli tam, oczywiście, jest prawdziwa osoba) natychmiast zrozumiesz, jak atrakcyjny jest dla ciebie partner. Nie ma nic łatwiejszego, aby zamknąć aplikację i przestać rozmawiać, jeśli straciłeś zainteresowanie komunikacją. Znalezienie nowego towarzysza nie jest trudne. A jeśli podobały Ci się pierwsza i kolejne rozmowy, zawsze możesz spróbować przenieść komunikację do prawdziwego życia.

Co powinieneś zrobić?

Najpierw wyświetl swój własny profil. Jeśli jeszcze nie podałeś w nim żadnych informacji o sobie, powinieneś zastanowić się, czy to będzie interesujące przynajmniej dla kogoś odpowiadać na wiadomości anonima? Wypełnij kwestionariusz o sobie w jak największym stopniu - miasto, hobby, wygląd. Dodaj kilka zdjęć. Niech to będą różne, a nie tego samego rodzaju zdjęcia, w których nie ma innych ludzi, a twoja twarz jest wyraźnie widoczna. Czynisz więc swój profil atrakcyjnym i są szanse, że ludzi zaczną do ciebie pisać pierwsi. Po drugie, wymyśl, jak rozpocząć rozmowę. Możesz napisać bezpośrednio: „Witaj, poznajmy się”. Ta opcja jest dobra, ponieważ osoby, które nie są zainteresowane nowymi kontaktami, po prostu zignorują Twoją wiadomość, a odpowiedzą ci, którzy chcieliby porozmawiać. Możesz rozpocząć rozmowę niebanalnymi frazami „Cześć, co robisz?”, ale wymyślić coś bardziej oryginalnego, np. „Widzę, że też słuchasz Slipknot)))” W tym przypadku od razu deklarujesz swoje wspólne zainteresowania, natychmiast pojawia się temat do rozmowy, a rozmówca rozumie, że przed napisaniem do niego poświęciłeś trochę czasu na jej kwestionariusz. Taka uwaga z pewnością zostanie doceniona. Po trzecie, zwróć uwagę na jego posty na ścianie (jeśli jesteś w sieci społecznościowej). Umieść polubienia pod niektórymi zdjęciami i postami.

Czego nie warto robić?

Kategorycznie nie można być niegrzecznym, nawet jeśli otrzymałeś bezpośrednią odmowę spotkania. Nie warto mieć nadziei, że jeśli napiszesz ponownie za kilka dni, partner będzie bardziej rozmowny. Jeśli nie jest zainteresowany tobą w pierwszych godzinach, jest mało prawdopodobne, aby zainteresował się później. Komunikacja w Internecie jest jednak komunikacją i bez regularnych kontaktów gaśnie. Oczywiście osobę, którą lubisz, będziecie z niecierpliwością czekać online, ale aby nawiązać silną znajomość, będziecie musieli się pofatygować. Jeśli komunikujecie się przez jakiś czas, nie zapomnij oceniwać i komentować nowych postów swojego partnera. Jednak nie warto polubić wszystko z rzędu – to odpycha i sprawia, że jesteś zbyt nachalny. Nie jest konieczne natychmiastowe, w pierwszych godzinach randek, oferowanie dziewczynie spotkania w prawdziwym życiu. Większość z nich zdecyduje, że celem twoich randek jest seks jednorazowy. Jeśli jednak jest to twój główny cel, powinieneś zarejestrować się w serwisach specjalnych, gdzie użytkownicy początkowo wskazują, dlaczego trafili na stronę.

Komu warto napisać?

Jeśli próbujesz zapoznać się za pośrednictwem sieci społecznościowej, nie zapominaj, że nie wszystkie ludzi zaakceptują twoją próbę zapoznania się z radością. Niektóre z nich mają już partnera, inne nie są przystosowane do randek. Niektóre informacje mogą być podane przez profil osoby: status „wolna” na Facebooku wskazuje, że Twoja wiadomość najprawdopodobniej nie zostanie zignorowana. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele czynników dla udanych randek online - charakter, hobby, wiek, nastrój, własne cele randkowe, a każdy z nich ma swój wpływ na strategię udanej komunikacji. Jednak komunikacja jest umiejętnością, która jest stopniowo pompowana przez sam proces. Więc główna rada - zacznij komunikować się i rób to regularnie.

Photo by Allegra Ricci on Flickr

Więcej